• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

dwa miesiące po obrzeania a oponka/opuchlizna nadal jest

ninja

New member
minęły już ponad dwa miesiące od operacji obrzezania całkowitego a oponka nadal się utrzymuje jak by było kilka dni po operacji. byłem na kontroli po 3 tygodniach bo szwy nie chciały wyjść i lekarka mówiła że obrzęk po operacji sam zejdzie żeby się nie przejmować.

kilka dni temu zrobiłem ciasny opatrunek - owijam opatrunek nitką żeby było ciasno, to po kilkunastu godzinach oponki właściwie nie ma trochę się pojawia opuchlizna tam gdzie nie ściśnięte pod samym żołędziem. poluźnie opatrunek i po paru godzinach opoka znowu jest. lekarz który mnie operował powiedział że po paru dniach mogę normalnie chodzić bez opatrunku ale ja nie mogę bo oponka pompuje się jeszcze bardziej. teraz też mam opatrunek jak zdejmę to będzie bardziej spuchnięte.
opuchlizna jest największa po lewej stronie na reszcie obwodu znika ale jak zdejmę opatrunek albo "pobawie się" wackiem też się pojawia tylko mniejsza niż z lewej strony, która jeszcze bardziej "pęcznieje"
Zdjęcia:
http://img836.imageshack.us/img836/1135/dsc00072pc.jpg
http://img813.imageshack.us/img813/3689/dsc00070nn.jpg
Czy lekarze znowu coś skopali?
 

Alex

New member
Witaj, mam podobnie jak Ty.
Ja niestety jestem po zabiegu 8 miechów i brak poprawy.
Przymierzam się do odwiedzenia lekarza który robił mi zabieg i zapewne będzie czekała mnie poprawka. Kurde, zapowiada się trzecie krojenie wacka ;/
 

ninja

New member
a ktoś wie co jest w tej oponce? krew? ropa? tak sie zrosło i zostanie?
można jakąś maścią smarować? gdzieś ktoś na forum dostał maść ale nie pamiętam jaką na pewno nie na blizny
 

materiay4e

New member
Oponka się niby tworzy bo jakieś płyny (krew czy cuś) nie mają gdzie odpłynąć (w napletku są jakieś naczynia krwionośne) i się tam gromadzą. Trzeba dać czas organizmowi na odbudowę ich a oponkë. lekarz usuwa wysysając strzykawką płyn który się tam gromadzi.
 

ninja

New member
moze to to co tworzy mastke kiedy jest napletek? lekarz jesli zbierze strzykawką to raz na zawsze czy zaraz znowu sie to natworzy?
na forum widze że ludziom nawet po kilku dniach znika oponka i wszystko sie goi elegancko a ja ile mam czekac zeby to sie zagoilo
jutro jadę do lekarza nawet nie wiem jak z nim rozmawiać żeby mnie nie zbył
 

Podobne tematy

Do góry