• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

dalej szwy

stulejka_med

New member
Witam,

W zwiazku z zaistniala sytuacja zaczynam sie niepokoic.
Jestem po operacji obrzezania i wydluzenia wedzidelka.
Jutro mijaja 3 tygodnie od zabiegu a ja dalej nosze szwy, ktore sie jeszcze nie rozpuscily. Lekarz zapewnial, ze rozpadna sie po 10-14 dniach.
Co jest z nimi nie tak? Mam w domu kabine i regularnie biore prysnic, nawet 2x dziennie chcac zapewnic srodowisko wodne dla szwow.
Czy moze to przez to ze nie mam wanny i nie mocze ich wystarczajaco dlugo?

Moje drugie pytanie jest: czy moge wrocic juz do treningow na basenie?

Niepokoi mnie tez sprawa luszczacej sie skory na zoledziu. Robia sie takie biale suche platki, jakby skorka schodzila. Czy to normalne?

Poza tym gdy sciagam napletek, pod spodem tuz za zoledziem zaobserwowalem ciemniejsze miejsce. Zle to wyglada. Jakby brudne, jakby grzyb... Probowalem to zmyc, ale nic sie nie dzieje. Czy to samo zejdzie? Mieliscie podobnie?

Poprosze o pomoc.
 

bergen

New member
moge odpowiedziec co do przesuszonej skory na zoledzi i 'ciemnego miejsca'- mialem to, a ciemne miejsce bylo krwiakiem pooperacyjnym, wchlonelo sie po jakims czasie. o reszte spytaj lekarza.
 

rocky

New member
Jutro mijaja 3 tygodnie od zabiegu a ja dalej nosze szwy, ktore sie jeszcze nie rozpuscily. Lekarz zapewnial, ze rozpadna sie po 10-14 dniach.
Co jest z nimi nie tak? Mam w domu kabine i regularnie biore prysnic, nawet 2x dziennie chcac zapewnic srodowisko wodne dla szwow.
Czy moze to przez to ze nie mam wanny i nie mocze ich wystarczajaco dlugo?
każdy organizm jest inny-jednym wypadaja po 12dniach innym po 28. jestem zdania, ze lepiej poczekac aż same wypadną/rozpuszczą się niż grzebac pensetą czy czyms tam. jeżeli bardzo Ci się spieszy to skontaktuj się z lekarzem.

Moje drugie pytanie jest: czy moge wrocic juz do treningow na basenie?
wszystko ma byc dobrze zagojone, a Ty masz jeszcze szwy. wstrzymaj się z treningiem do czasu pozbycia się szwów i zagojenie miejsc po szwach.
 

bobek32

New member
Ja tylko napisze że jak po tygodni zapytałem lekarza czy mogę ćwiczyć to mi powiedział "oczywiście tylko sztangi nim nie podnoś" :)
Najlepiej zapytaj lekarza.
 
Do góry