• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czesciowe obrzezanie

Long123

Member
Witam jestem po czesciowym obrzezaniu
Prosilbym o jakas ocene tego jak wyglada siusiak po okolo 30 godzinach od zabiegu czy opuchlizna nie jest za duza? Doktor zalecil przez 5 dni psikac Reparilem siusiaka a potem dopiero zaczac myc zeby szwy za szybko nie puscily, bolu jest malo gorzej jest z ocieraniem sie małego w majtkach, nosze go do gory na brzuchu

 
Jak dla mnie bajka. Ja też miałem wczoraj taki sam zabieg a jest dużo gorzej. Dziś jestem bardziej spuchnięty u boli bardziej niż wczoraj i nie ma nawet mowy o ściągnięciu napletka. Ciesz się chłopie bo wszystko dobrze wygląda.
 

Long123

Member
Mam maila od lekarza co prowadził zabieg, mowi że jest bardzo dobrze, ale mam sie nie wystraszyc, bo moze sie jeszcze to powiekszyc przez pewien czas.
 
No u mnie ewidentnie się powiększyło. Do tego stopnia że odczuwam dyskomfort a niszę sprzęt cały czas na brzuchu. Pozostaje jedynie czekac i liczyć że będzie lepiej. Robisz jakiś opatrunek czy raczej trzymasz go luzem?
 

Long123

Member
Wiesz u mnie tez dzisiaj dość mocno sie to właśnie powiększyło, ale poki co bólu nie ma dużego, lekarz zalecil zaraz po pierwszym ściągnięciu opatrunku nosic go luzem, juz jak bylem na noc w szpitalu jak zeszło podpajeczynkowe znieczulenie to jak sikałem pierwszy raz (5-6) godzin po zabiegu to od tego momentu mialem go luzno pod kołdra, chociaz tak bylo nieprzyjemnie, przez nadwrazliwosc, ze nie spalem całą noc tylko tak drzemalem, no i boje sie wzwodow, ale jakos to bedzie mam nadzieję. Krwawienia tez nie miałem zadnego tylko kilka jakichs tam otarć na pościeli i raz na majtkach rano.
 

Long123

Member
4 dni po zabiegu obrzęk póki co jest taki sam, nic nie boli, nie uciska, nie krwawi. Zauważyłem że żołądź jiz na dotyk nie reaguje tak ale ten obrzek oponka porownywalnie reaguje jak żołądź na początku, zostawiam zdjecia do oceny, dajcie znać jak to wygląda

 

master1

Member
Wygląda mi to na oponkę. W innych tematach polecali przeciągnąć przez to napletek, jeżeli nic Ci go nie zostało to polecam zgłosić się do lekarza żeby poprawił. W ostateczności Dr Tondel naprawia partactwo innych
 

Long123

Member
Raczej nie chce mi sie wierzyć aby czlowiek który wykonuje co chwile takie zabiegi i ma wiele dobrych opinii zepsuł go, czytalem też że taka oponka wchlania sie samoczynnie i może to trwac kilka tygodnii
 

NapletonBonaparte

Active member
Może Ci się ta oponka wchłonąć, więc optycznie bardzo się zmniejszy. Ale może też taki mini kołnierz zostać, który nie będzie zbyt estetyczny.

Bo opuchlizna z trzonu, zejdzie na 100%.
 

Long123

Member
Napisałem do doktora, uznal ze wszystko jest dobrze i moge probowac odsuwać napletek, jak moge to robić by nie rozerwać szwów albo nie zrobic krzywdy niczemu?
 

master1

Member
Jak spieprzyl sprawę to Ci się nie przyzna. Nie wiem czy się wchłonie czy coś zostanie. Widziałem tu już różne rzeczy i jeśli mam być szczery to wygląda na spaprana robotę.
 
Jak spieprzyl sprawę to Ci się nie przyzna. Nie wiem czy się wchłonie czy coś zostanie. Widziałem tu już różne rzeczy i jeśli mam być szczery to wygląda na spaprana robotę.
Czemu spaprana? Kolega ma zrobione częściowe więc jest szansa i to duza że oponka się wchlonie. Może jedynie będzie musiał napletek naciągnąć. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
 

Long123

Member
No tak czy siak bede probowac to naciągnąć tyle ze nie wiem za bardzo jak czy mam ciagnac ten napletek czy dzwigac, czy samą tą oponke przyciskac i naciągać. Bolu nie odczuwalem jak tak naciagalem trochę ale jednak boje sie zeby czegos nie popsuc.
 

Long123

Member
No więc tak, moge nakladac resztę napletka na żołędzia ale wydaje mi sie że ze względu na obrzęk ona od razu sie cofie i musialbym chyba super glue przykleić zeby sie trzymała, ogólnie to bolu jakiegos przy tym noe ma tylko czuc te szwy, że się tak troche wrzynaja.
 

master1

Member
Pilnuj napletka i będzie dobrze :) Źle to wcześniej wyglądało ale jeżeli utrzymasz to jak jest teraz to będzie git i powinno zniknąć :) Lekarz cipa mógł Ci powiedzieć co się z tym robi
 

Podobne tematy

Do góry