• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Częściowe obrzezanie ,problem z naciągnięciem napletka

pablo123456

New member
Witam dnia 15 grudnia zostałem częściowo obrzezany i wydłużone wędzidełko. Nie mogę ściągnąć napletka.. tzn może i mogę ale zaczyna boleć . Dziś trovhe bardziej naciągnęłam i poleciało trochę krwi. Co robić? Stanie się coś jak ściągnę go dopiero za 2-3 dni?
 

Rubber

Member
Jesteś dopiero 1 dzień po zabiegu. W ściągnięciu napletka może przeszkadzać opuchlizna. Staraj się codziennie troszkę więcej odciągać napletek, ale nie przesadzaj z siłą, aby nie pękły szwy.
Najważniejsze jest to abyś dbał o higienę.
 

pablo123456

New member
Jesteś dopiero 1 dzień po zabiegu. W ściągnięciu napletka może przeszkadzać opuchlizna. Staraj się codziennie troszkę więcej odciągać napletek, ale nie przesadzaj z siłą, aby nie pękły szwy.
Najważniejsze jest to abyś dbał o higienę.
Tak mi się zdaje że właśnie może przeszkadzać opuchlizna bo rano była dużo mniejsza a na wieczór naprawdę spuchł.. apropo higieny lekarz mi zalecił przez 4-7 dni w ogóle go nie myć tylko psikac octeniseptem. Tez nie za bardzo rozumiem jak mam dbać o higienie skoro nie mogę go ściągać.
 

Rubber

Member
Opuchlizna może się powiększać jak jesteś dopiero po zabiegu. Staraj się psikać octaniseptem po penisie i potem osuszać sterylną gazą. Jak nie jesteś w stanie odciągnąć napletka to nic nie poradzisz, musisz codziennie trochę ćwiczyć.
 

pablo123456

New member
Dziś udało się ściągnąć więcej napletka niż wczoraj, ale przy ściąganiu poleciało trochę krwi ale nic mnie nie zabolało .. nie wiem czytam posty i wszyscy praktycznie od razu mogą ściągnąć napletek ,a ja nie. Narazie udało mi się ściągnąć trochę mniej niż połowę lub połowę. Co o tym wszystkim myślicie? Proszę o jakieś rady żebym się nie zamartwiał. Staram się odkażać octeniseptem ,a narazie go nie myje bo tak lekarz zalecił. Robię jeszcze okłady z soli fizjologicznej . Leje sól na gaże i przykładam. Z góry dzięki za wsparcie.
 

mati12

Well-known member
Daj sobie parę dni ja to opatrunek po zabiegu miałem zdjęty dopiero po 3 dniach a ty byś chciał po 1-2 dniach żeby szło ściągać napletektek to wszystko jest świeże nie rób nic na siłę bo ci szwy pójdą i będzie po prostu póki co psikaj Octanisrptem trzymaj przyjaciela uniesionego do góry a Opuchlizna szybciej zejdze kiedy masz pierwsza wizytę kontrolna?
 

pablo123456

New member
We wtorek. Równy tydzień po. To nie jest tak że ja bym chciał. Mi się po prostu wydaje że tak powinno być bo z tego co rozumiem na forum dużo osób tak ma że na drugi dzień ściągają. Opatrunek sobie zmienilem choć lekarz mówił że nie trzeba ale zmieniłem. A napletek po ilu dniach ściągnąłes?
 

mati12

Well-known member
Dobrze piszesz" wydaje ci się " nie możesz porównywać ponieważ każdy organizm jest inny jednemu bardziej spuchnie drugiemu mniej ją przez pierwsze 3 dni miałem opatrunek pierwszy raz jakoś 5-6 dzień po probowalem ściągnąć ją akurat nie miałem dużej opuchlizny jeżeli lekarz kazał ci nie ruszać to po co zmieniales pierwsze dni są najważnieje i trzeba uważać by czegoś nie naruszyć nic na siłe
 

pablo123456

New member
Nie z tym opatrunkiem to spokojnie nic źle nie zrobiłem , ponieważ we wtorek był zabieg i mówił że za 2-3 dni mogę ściągnąć opatrunek i potem już go nie trzeba zakładać. Nie powiedzial stanowczo nie. A że ściągnięciem napletka to mówił żeby go próbować ściągać ,a jeżeli boli to zostawić i spróbować następnym razem. Chciałem tylko mieć porównanie czy ktoś ściągał później napletek. Dzięki za postawienie na duchu.

Tak czy siak musiałem zdjąć ten opatrunek bo miałem robić okłady z soli fizjologicznej
 

Podobne tematy

Do góry