• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Częściowe obrzezanie (?) + Krótkie wędzidełko

Jacobkaroten

New member
Hejka, jestem 5 dni po zabiegu, wsystsko fajnie się goi, opuchlizna schodzi. Pojawiła się tylko przy linii wędzidełka taka biała linia, może to być ropa? I czy jest to normalny proces gojenia?

 

Jacobkaroten

New member
Hejka, juz 10 dni po zabiegu. Goi sie ladnie i nadwrazliwosc juz o wiele mniejsza niz wczesniej. Ale jeden problem, dzisiejszej nocy podczas nocnych wzwodow obudzil mnie przeszywajacy bol. Jak sie okazalo rano jak zaczalem go myc to ten bol jest powodowany przez jeden szew. To jest normalny proces? Bo nie wiem co i jak.
 

latek777

Active member
mnie miejsce po szwie boli rok po zabiegu, także jest to normalne, najśmieśniejsze jest to, że blizna wygląda super a mimo to boli
 

Jacobkaroten

New member
Witam, jestem juz 17 dni po zabiegu i mam wrazenie ze wszystko jest ok ,ale mam kilka pytan.
1. Przy gornej czesci wedzidelka mialem bialy nalot, wczoraj po kapieli jak zalozylem bokserki na chwile, to podczas scigania przykleilo mi sie to do bokserek i zostalo na nich i poajwila sie mala ranka i za chwile bedzie strup. Wczoraj tez mialem dosyc dlugi czas mocny wzwod, moglo to byc tym spowodowane?
2. Po samym zabiegu patrzac od gory, po lewej stronie mialem oponke, teraz od kliku dni ona sie powiekszyla i tez przy tej czesci szwy mam juz tak jakby twarde i kruche.
3. Podczas tego wzwodu probowalem sciagac napletek i jest dobrze, na poczatku wedzidelko mnie troche ciagnelo,ale kilka odciagniec i juz nic nie czulem, nawet ta oponka z lewej strony jest pratkycznie nie widoczna podczas wzwodu.
Wszystko jest w miare ok?

Dziekuje z gory za pomoc

 

nope

Well-known member
Ja tu oponki nigdzie nie widze , jak masz dalej rane ktora ci sie rozwala to nos opatrunek, poczekaj az sie zagoi i spokój. Masz szwy i widzisz ze ci sie papra i jeszcze nie zagojone a ty juz testujesz czy wedzidelko ciagnie xd
 

Jacobkaroten

New member
Dzieki za odzew. To testowanie nie bylo celowe, przy okazji jak mialem wzwod. A powiedz mi, jak robie opatrunek, to mi sie ta rana przykleja do tego opatrunku i tak w kolko, jest na to sposob?
 

nope

Well-known member
Musisz o to spytac lekarza bo ja w sumie nie wiem, moze jakas masc ci zaleci czy cos. Chyba ze chodzi ci o zdejmowanie opatrunku i przyklejanie to musisz polewac wodą opatrunek az rozmoknie i będzie ok wtedy.
 

Jacobkaroten

New member
Lekarz który wykonywał zabieg, to praktycznie zero informacji, sam musiałem się dopytywać wszystkiego. Dopiero na bloku operacyjnym, sam się musiałem odezwać jaką formę chce zabiegu, bo on pewnie to by wszystko wycinał xd ;)
Smarowałem polecanym alantanem plus, ale miałem wrażenie że to opóźni gojenie się rany, ale znowu zacznę używać.
Ostatnio w nocy miałem wzwód, opatrunek mi się przykleił do wędzidełka i odkleiło się nagle i trysnęła krew, nie było przyjemne.
 

Jacobkaroten

New member
Hejka, podczas nocnej erekcji, kilka kropelek krwi poleciało mi z okolicy wędzidełka, należy się obawiać że się może źle zrosnąć?
Przy okazji zapytam jeszcze, ile Wam się trzymały szwy? U mnie praktycznie jeszcze wszystkie sobie spokojnie siedzą
 

mati12

Well-known member
Nawet te które są rozpuszczalne mogą tkwić w ciele o wiele za długo tak możesz samemu nacinacz małymi nożyczkami i wyciągasz delikatnie pensetą
 

Jacobkaroten

New member
Hejka wszystkim, jestem juz 4 tygodnie i jeden dzien po biegu.
Szwom pomoglem wyjsc 3 dni temu, goi sie super.W jednyn miejscu jest tylko malutki strupek.
Teraz pytanie, podczas wzwodu czuje jakby minimalnie ta blizna troszke mnie ciagnela, ona sie poluzni?
Polecacie jakies masci, plastry na blizny?
 

nope

Well-known member
Wyglada dobrze. Poluzni sie. Daj se kilka dni na wstrzymanie jeszcze i zacznij stosowac cos na blizny. Na poczatek polecam żel bo pomaga dużo masowanie.
 

Jacobkaroten

New member
kolego jak z nadwrażliwością? efekt wygląda ok, to jest obrzezanie częściowe?
To jest częściowe z korekcją wędzidełka. Pierwsze dni to myślałem, że się załamie, nie mogłem nic robić, bo był taki dyskomfort. Minęło te kilka dni i było coraz lepiej. Nadal odczuwam, ale już mogę normalnie nosić go w majtkach. Gdy sobie leży, to jest żołądź przykryty w połowie napletkiem.
 
Do góry