• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Częściowe obrzezanie (?) + Krótkie wędzidełko

Jacobkaroten

New member
Hejka wszystkim, jestem już po zabiegu.
Zabieg miałem robiony na NFZ.
Przyjechałem na godzinę 7.00, zostałem przyjęty na oddział. Dostałem kroplówkę, dwa zastrzyki w brzuch i jazda na blok operacyjny, tam dopiero lekarzowi powiedziałem, że chce mieć zostawiony napletek. Zostałem umyty i dostałem znieczulenie, pierwszy zastrzyk bolał okropnie, ale do wytrzymania, dostałem coś koło 6 ukłuć. Po chwili nie czułem nic, lekarz wziął się do roboty, jak się okazało głównym problemem było za krótkie wędzidełko, zostało przedłużone i część napletka została usunięta, lekarz nie był zbytnio rozmowny. Pojechałem na oddział, dostałem kroplówkę chwilę polezalem i dostałem wypis koło 14.00. Doktor przepisał maść triderm żeby smarować 2 razy dziennie przez 3 dni a później już nic. Jak się okazało później zostałem częściowo obrzezany. Ale mam problem, nie jest w stanie sobie poradzić z wrażliwością żołędzia, to jest takie przeszywające uczucie że szok, nie jestem w stanie nawet w miarę normalnie założyć opatrunku. Podeśle fotki jak to wygląda po zabiegu, proszę o ocenę.
 
Dzięki za informację jak to wygląda. Nie wiele Ci powiem, ale tak moim zdaniem jak już decydujesz się na frenuloplastykę wędzidełka to zrób całkowite go usunięcie co jest najbardziej optymalną opcją, ponieważ mi na przykład przedłużył wędzidełko, a mimo to mam nadal krótkie, a co do doznań w łóżku to czy frenuloplastyka czy usunięcie całkowite wędzidełka wychodzi na jedno po prostu się zmniejszają niestety. Nie jestem ekspertem, ale octenisept też Ci powinien przepisać moim zdaniem to elementarna rzecz do stosowania po zabiegu. Z wrażliwością to myślę, że to normalne po zabiegu i kwestia czasu aż się przyzwyczaisz do tego.
 

Jacobkaroten

New member
Swoją drogą ładnie zszyte.
Też mi się tak wydaję, że w miarę to ładnie wygląda. To jest dopiero 1 dzień po zabiegu, mam nadzieję że będzie się to ładnie goić. Nawet napletek mogę w miare odsłonić bez dużego bólu żeby smarować ta maść. Póki największy problem to ta cholerna nadwrażliwość żołędzia i nocne lekkie wzwody.
 

nope

Well-known member
Na moje ci sie fartlo bo robota dobrze wykonana i ladny szew jak na nfz. Ale zastanawia mnie jedno. Gdzie są szwy z przodu? Nie widac ich na zdjęciu :D nadwrazliwosc i bole to normalka. Nic nie poradzisz jest tego multum na forum. Samo przejdzie. Opuchlizna tez. Nos ptaka do góry, z opatrunkami dojdziesz do wprawy i bedzie dobrze. Dziwne ze sam triderm. Jakies zalecenia do mycia co czy cos ? Ja mialem po 1-3dniach od zabiegu wziac prysznic i myc normalnie szarym mydlem ptaka i potem juz tak codziennie. Delikatnie i nie lac bezprosrednio woda po nim tylko dawac splywac po ciele no i przy okazji wchodzilem w opatrunku pod prysznic i potrm jak sie namoczyl to łatwo sie go zdejmowało. Po wszystkim osuszanie gazikiem jalowym. Jeszcze uzywalem octeniseptu i po 7 dniach odstawiłem. A opatrunek nosilem jakos 2-3 tyg
 

Jacobkaroten

New member
Na moje ci sie fartlo bo robota dobrze wykonana i ladny szew jak na nfz. Ale zastanawia mnie jedno. Gdzie są szwy z przodu? Nie widac ich na zdjęciu :D nadwrazliwosc i bole to normalka. Nic nie poradzisz jest tego multum na forum. Samo przejdzie. Opuchlizna tez. Nos ptaka do góry, z opatrunkami dojdziesz do wprawy i bedzie dobrze. Dziwne ze sam triderm. Jakies zalecenia do mycia co czy cos ? Ja mialem po 1-3dniach od zabiegu wziac prysznic i myc normalnie szarym mydlem ptaka i potem juz tak codziennie. Delikatnie i nie lac bezprosrednio woda po nim tylko dawac splywac po ciele no i przy okazji wchodzilem w opatrunku pod prysznic i potrm jak sie namoczyl to łatwo sie go zdejmowało. Po wszystkim osuszanie gazikiem jalowym. Jeszcze uzywalem octeniseptu i po 7 dniach odstawiłem. A opatrunek nosilem jakos 2-3 tyg
To się cieszę, szwy z przodu są, na zdjęciu za mało naciagnalem ale mam wrażenie że są rzadkie. W zaleceniach też mam prysznic i maść przez 3 dni. Dopiero sam sam się zapytałem czy mogę stosować octnisept to mówił że można, tak jak wspomniałem lekarz nie był zbytnio skory do rozmów
 

nope

Well-known member
Niie wysilać się, nosic pacjenta skierowego ku górze ( do brzucha ). Ewentualnie jak będzie rosła to skonsultowac z lekarzem nic innego na ten moment raczej nie zrobisz.
 

nope

Well-known member
Octenisept jak bys stosowal to wpierw mycie(tylko prysznic bez moczenia sie w wannie) osuszanie gazikiem jalowym, psikanie octeniseptem, odczekanie az "wyparuje" przetrzec sie gazikiem znowu i wtedy robisz opatrunek.
 

Jacobkaroten

New member
Ok, dziękuję za pomoc. L4 co prawda dostałem tylko do niedzieli.
Opatrunki robię, a powiedźcie mi czy jednocześnie stosując tę maść mogę dodatkowo moczyc opatrunek w rumianku?
 

nope

Well-known member
Te moczenia w rumiankach itd to ja ogólnie bym narazie odpuścił , roznie z tym jest. Ja nic z takich rzeczy nie stosowałem. Triderm to steryd i nie dawaj nic na kumpla ani nic dopoki go stosujesz.
 

Jacobkaroten

New member
Te moczenia w rumiankach itd to ja ogólnie bym narazie odpuścił , roznie z tym jest. Ja nic z takich rzeczy nie stosowałem. Triderm to steryd i nie dawaj nic na kumpla ani nic dopoki go stosujesz.
Też tak właśnie myślałem, ale wolałem się upewnić. A jest jakis sposób na hartowanie żołędzia, bo idzie z tym oszaleć ;)
 

Jacobkaroten

New member
Hejka, jestem po drugiej nocy. Troszkę lepiej niż pierwsza noc, miałem kilka wzwodów, ale do wytrzymania. Bardziej chyba mniej blokuje psychika, że te szwy puszczą niż te wzwody bo nie są wogole bolesne.
Pojawiło się lekkie szczypanie, pieczenie w prawej dolnej części żołędzia, nie wiem czym to jest spowodowane. Napletek mogę ściągnąć normalnie, nie powoduję dyskomfortu. Może być tak, że szwy drażnią mi część żołędzia?
 

Jacobkaroten

New member
Tak juz bedzie. Nic ci nie przejdzie nagle z dnia na dzien. Beda bole , szczypanie nadwrazliwosc i takie tam. Musisz czekac tygodnie i będzie lepiej po kolei ze wszystkim.
Rozumiem, a proszę doradzcie jakich plastrów podtrzymujących penisa używacie? Teraz mam uniwersalny przylepiec ale on za bardzo nie spełnia swojej roli.
 
Do góry