Częściowe obrzezanie - 2 dni po zabiegu

Beatbox1331

New member
Witam wszystkich!

Jestem 2 dzień po zabiegu stulejki i po przeczytaniu kilku relacji na forum zacząłem myśleć czy wszystko robię poprawnie, aby zapobiec jakimś stanom ropnym czy innym komplikacjom. Mam kilka pytań i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :) Oto one:

1. Czy to źle, że nie noszę opatrunku w zasadzie od pierwszego dnia regeneracji? Urolog, gdy pojawiłem się na wizycie kontrolnej (24h po zabiegu) stwierdził, że nie ma potrzeby stosowania opatrunku, ważne tylko to aby penis był stale uniesiony ku górze - więc ubieram slipki i to mi wystarcza. Rany się jeszcze trochę "ślinią" w sensie pojawia się osocze przez co penis lekko się przykleja do majtek ale fragment przyklejenia jest bardzo mały i przy odczepieniu pojawia się drobny ból, ale to logiczne. Slipki mam trochę ubrudzone z samego osocza ale akurat to mi nie przeszkadza, bo kupiłem kilka par z zamiarem, żeby ich nie żałować i po wygojeniu wyrzucić. Tak więc, czy powinienem stosować opatrunek mimo wszystko dla sterylności ran? Czy jest to tylko zabezpieczenie przed ubrudzeniem bielizny?

2. Czy osocze powinno się pojawiać tylko na wysokości szwów? Pytam, ponieważ przy odprowadzaniu napletka poniżej żołędzia (zrobiłem to delikatnie) wypłynęła lekko żółte półprzezroczyste coś (chyba osocze). W przypadku szwów ślini mi się wyłącznie po stronie wędzidełka i to tylko odrobinę.

3. Jak wygląda kwestia poprawnej higieny? Wczoraj brałem prysznic i tylko drobnym strumieniem oblewałem okolice tak, że część wody trafiała na napletek i żołędzia i oczywiście nic więcej nie robiłem, tylko później wysuszyłem to poprzez lekkie punktowe naciski gazika - czy to wystarczy? Czy mam odprowadzić całkowicie napletek podczas brania prysznicu?

4. Przy wielu relacjach po zabiegu spotkałem się z pozytywną opinią octeniseptu więc przed chwilą wybrałem się do apteki żeby go zakupić w formie sprayu i ponownie moje pytanie - jak konkretnie stosować? Po oddaniu moczu mam nim spryskać sam napletek? same szwy? Czy również miejsca dostępne po zsunięciu napletka?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi na pytania,
Pozdrawiam,
Beatbox 1331 :)
 
Do góry
TOPlist