• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

ćwiczenie napletka

tombur

New member
Witam

18 dni temu przeszedłem zabieg częściowego obrzezania, ponieważ utworzyła się na moim napletku stulejka pozapalna. Lekarz zalecił mi smarować miejsce szycia 2x dziennie maścią detromycyna. Nie powiedział natomiast nic na temat, czy muszę jakoś ćwiczyć napletek, aby blizna która powstanie w miejscu szycia nie była zbyt ciasna i nie powodowała ucisku podczas wzwodu. W chwili obecnej gdy ściągnę napletek z żołędzi podczas wzwodu, odczuwam lekki ucisk, ale nie wiem czy to jest spowodowane przez szwy, czy przez to że rana już się zaczęła goić zbyt ciasno. Czy mam czekać z tym ćwiczeniem do momentu rozpuszczenia i wypadnięcia szwów ? Czy do celu ćwiczenia mam prowokować wzwód ? ćwiczenie na wiotkim chyba nie ma sensu.

Przy zabiegu wydłużono mi także wędzidełko i teraz mam tam na nim taki mały kikutek. czy ten kikutek się z czasem spłaszczy czy już tak zostanie raczej.

Pozdrawiam
 

postulejce1

New member
Powiem ci że ja ćwiczyłem napletek lekarz kazał ćwiczyć po jakiś 3 tyg. W stanie wzwodu schodził z oporem ale bez bólu, mi jak wypadly szwy to miałem wrażenie że jest trochę luźniej no ale to tylko moje spostrzeżenia będzie dobrze ??????
 

postulejce1

New member
Powiem ci że ja ćwiczyłem napletek lekarz kazał ćwiczyć po jakiś 3 tyg. W stanie wzwodu schodził z oporem ale bez bólu, mi jak wypadly szwy to miałem wrażenie że jest trochę luźniej no ale to tylko moje spostrzeżenia będzie dobrze
 

tombur

New member
no ale z jaką częstotliwością wykonywałeś te ćwiczenia i kiedy. podczas wzwodu czy przy wiotkim. u mnie przy wiotkim nie ma problemu ze ściąganiem. gdzy ściągam podczas wzwodu to lekko mnie uciska ale nie boli. natomiast jeśli już sprowadzę napletek z żołędzia to zwija się w rowku zażołędnym i trochę mnie tam uciska. nie wiem czy mam go wtedy ciągnąć jeszcze niżej, żeby się rozprostowało na trzonie czy do rowka wystarczy. no i założyć spowrotem na powiększoną żołądź to też spore wyzwanie
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry