Ćwiczenie napletka po zabiegu stulejki

Semaphor

New member
Witam,

na wstępie zaznaczam, że odpowiedzi na swoje pytanie szukałem, ale nie znalazłem ani na tym forum, ani w google'u (przynajmniej nie szczegółowo). Jeśli gdzieś istnieje to proszę o linki do niej :)

Mam 18 lat i w czwartek (03.10) rano przeszedłem zabieg stulejki i wydłużenia wędzidełka. Po zabiegu napletek został odciągnięty i pozostawiony w opatrunku. Pani doktor stwierdziła, że po dwóch - trzech dniach powinienem zacząć naciągać napletek na żołądź, najpierw podczas prysznica, potem bez. Problem w tym, że dziś jest już czwarty dzień, a ja nie jestem w stanie tego zrobić. Skóra daje się naciągnąć na jakieś 2/3 a potem z powodu ogromnego bólu w miejscach szwów muszę ją puścić.

Teraz pytanko do Was : czy pani doktor miała na myśli, że mam zacząć to ćwiczyć i to, że mi to na początku nie wychodzi jest normalne, czy to, że nie jestem tego w stanie zrobić po 4 dniach jest nieakceptowalne i powinienem się zgłosić na kontrole/poprawkę?

Pozdrawiam
 

Semaphor

New member
A istnieją może jakieś przybliżone granice, ile to może trwać? Zakładając regularność ćwiczeń. Bo jak dotychczas to przez przewrażliwienie żołędzia chodzę, jak kowboj. :)

Pozdrawiam
 
Do góry