• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

CPPS i ZGK - Lightmed?

Kamilek84

New member
czesc

Mam zgk lub cpps od roku.

mam mase badan za soba w koncu wyszlo cos z posiewu nasienia

moje glowne objawy to bol/pieczenie w cewce moczowej i bole jader/najadrzy i bole krocza.

bole ciagle sobie chodza, zmieniaja sie jak boli lewe jadro lub najadrze to prawe nie. Jak krocze to nie bola jadra... jeden bol zastepuje drugi..nic na stale tylko cewka

w badaniu per rectum prostata mnie nie boli nie jest powiekszona

rok temu mialem bole krzyza i bole pachwin i pobrzusza. Chodzilem do urologow i nikt nie powiedzial ze to zapalenie prostaty ,pytalem ich wprost czy to zapalenie.

9 miesiecy temu trafilem do Centrum Terapii Manualnej Rakowskiego gdzie pokazali mi ze moje bole w pachwinach podbrzuszu to napiete miesnie.. chyba glownie ze stresu.
Pokazali mi ze manipulacje na punktach na kregoslupie likwiduja np bol podbrzusza..

pozbylem sie tych dolegliwosci dzieki cwiczeniom - rozciaganie biodrowo ledzwiowego etc.. kulki uciskowe..

tylko pol roku temu zaczely mi sie bole penisa i cewki (cewka oddzywala sie raz po raz wczesniej) i ostatnio jader/najadrzy

z tym nic nie moge zrobic

i zrobilem posiew nasienia wyszedl
enterococcus w duzej ilosci (100tys)


oprocz tego mase posiewow moczu i testow PCR na choroby wene. etc.. itp..wszystko ujemne, krwi

nie rozumiem zgk - bolow pachwin pozbylem sie cwiczeniami - czy moglen pozbyc sie bolow od infekcji w ten sposob?

wyglada jakbym mial zarowno napiecia cpps jak i zgk

nie jestem pewiien czy enterococcus jest odpowiedzialny za moje bole..

nic juz nie rozumiem.. jak moglem wycwiczyc bole o ktorych pisza ze sa od zapalania prostaty...

na forum pojawil sie watek lamp lightmed - czy ktos zakupil ten zestaw lub zeptera i dalo mu to efekty . Producent(rozmawialem z nim przez telefon) twierdzi ze to dziala na bakteryjne zapalenia.

dzieki za info
 

Bastian1992

New member
Witam serdecznie,
Na tym forum jestem nowy. Z zapaleniem prostaty zmagam się od półtorej roku. Z samego początku bóle były straszne, praktycznie nie do zniesienia. Po długotrwałej walce (diecie na jelito drazliwe, spacerach, suplementacji witaminami ADEK, Ecomerm, ziołami, trochę medytacją i unikaniem stersu), mój stan się zaczął poprawiać. Moimi głonywmi objawami na początku było :
- problem z oddaniem moczu głównie rano
- czasami bóle podczas oddawania moczu w podrzuszu
- bóle w kroczu
- czasami pieczenie cewki moczowej
- problemy z jelitami
Oprócz problemów z prostatą mam również problemy z jelitetami ( typowe przy ZGK). Po okresie pół roku , załączłem sobie zdawać sprawę, że bakteryjne zapalenie mnie raczej nie dotyczy. Wszystkie posiewy nasienia, moczu, wymazy z cewki wychodziły mi zawsze ujemne. Zauważyłem , że z czasem po odpowiednich treningach, spokojnym życiu i odpowiednej diecie mój stan zdrowia zaczyna się poprawiać.
Co mi pomogło dokładnie;
- Stosowanie treningów DCT oraz streetching ( możecie je znaleźć na youtube). Wcześniej nie były dostępne a teraz są
- Stosowanie odpowiednej diety ( unikanie glutenu, nabiału, cukru - wzmaga to stany zapalne)
- Aktywność fizyczna ( spacery, truchtanie)
- Zajęcie głowy innymi czynnościami niż myślenie o chorobie
- Suplementacja witamin
- Picie dużej ilości wody ( minimum 3l dziennie)
- Wspomagałem się w leczeniu również Lightmedem ( potrzeba w tym wypadku również dużo cierpliwości i wytrwałości)

Jeżeli macie jakieś pytania chętnie podzielę się wiedzą. Jeżeli macie również jakieś pytanie o stosowanie Lampy zapraszam na priv albo odpowiem w poście.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
R Zgk czy cpps? Prostata 3
M Nowoczesne metody na ZGK i CPPS Prostata 28
L Mięsak a ZGK/CPPS Prostata 0
M Cpps a może zaburzenia mięsni dna miednicy Inne 10
J CPPS - Jacy lekarze, Leczenie metodą SIS, ESWT Prostata 4

Podobne tematy

Do góry