• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ciasny pierścień przy wzwodzie

DanielM89

New member
Witam wszystkich,

W skrócie mój problem przedstawia fotografia. imgur: the simple image sharer

Jakiś czas temu podejrzewałem u siebie stulejkę, bo podczas wzwodu miałem problem z całkowitym ściągnięciem napletka. Zgłosiłem się do lekarza, który wykluczył stulejkę i polecił ćwiczenia w wannie dla rozciągnięcia napletka. Faktycznie pomogło, nie mam już tego problemu, ale nadal przy wzwodzie jest trochę ciasno ze względu na "pierścień" skóry który uciska trzon prącia. Dalsze naciągnięcie napletka ze zdjęcia jest już nieprzyjemnym bólem. Podczas stosunku nie odczuwam bólu, natomiast następnego dnia jest lekkie zaczerwienienie i trochę boli. Miał ktoś z was podobnie? Zastanawiam się czy dalsze niereagowanie pogorszy sytuację czy seks można zaliczyć do "ćwiczeń" które rozciągną skórę w tym miejscu? Innym problemem jest dyskomfort psychiczny, np. obawiam się przekazania partnerce pełnej kontroli w niektórych pozycjach z obawy przed tymi podrażnieniami. Nie mówiąc już o pozwoleniu jej dokończenia ręką, bo mogłaby nie mieć tyle wyczucia co ja sam.

Pozdrawiam i dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.
 

DanielM89

New member
Poszperałem w necie i dochodzę do wniosku że wędzidełko będzie chyba do korekty. Żołądź przy maksymalnym naciągnięciu napletka jest pociągana w dół, dalsze naciągnięcie byłoby bolesne.

Wygląda to jak na zdjęciach:





A poza wędzidełkiem, co sądzicie o tym wąskim pierścieniu poniżej żołędzi?
 
Ostatnia edycja:

ehab

Member
Wędzidełko zdecydowanie jest za krótkie, ale zabieg jego przedłużenia powinien rozwiązać też problem ciasnego pierścienia :)
 

DanielM89

New member
W takim razie trzeba działać. Dziękuję za odpowiedzi, pomogliście mi zdecydować się na zabieg :) Pozdrawiam!
 

zuczek15

New member
Mam podobny problem, z tym ze juz przeszedlem zabieg wydłużenia wedzidelka w maju tego roku. W czasie spoczynku jest ok, natomist podczas wzwodu pierscien napletka wyglada podobnie i schodzi bez problemu z żołądzi ale dalsze obciaganie powoduje bol. Najgorzej jest podczas stosunku, ból przypomina robienie sobie tzw "pokrzywki" np na ręce, czyli jak skręcamy skore w przeciwna strone. Jakies rady?
 

szymon1

New member
Na chama to mozna zerwac cos i jeszcze bardziej sie skroci, jesli mas zkrotkie wedzidlo nadal to zabieg, jesli ciasna jest blizna to contratubx, jesli ogolnie jest ciasno to moze jaies cwiczona w wannie w cieplej wodzie
 

DanielM89

New member
Jestem już po zabiegu. Lekarz zdiagnozował krótkie wędzidełko i je zoperował, ale nie dał gwarancji że problem tego ciasnego pierścienia zniknie. Ma pomóc, ale nie wiadomo czy wystarczy.

Byłem na wizycie kontrolnej i podobno wszystko spoko, mam przemywać rivanolem i na noc stosować DETREOMYCYNA 2%, po 20 dniach zmienić na DIPROLENE. Na forum dużo się mówi o stosowaniu
CONTRATUBEX na rozciąganie blizny, ale lekarz nic mi takiego nie zalecił. Od którego momentu można stosować ten CONTRATUBEX? Trzeba czekać aż szwy zejdą? I co jeszcze robić żeby rozciągnąć skórę?
Bo myślę że w moim przypadku to właśnie byłoby ważne żeby ściągniętą i podrażnioną skórę rozciągnąć i uelastycznić. Jak powinno się stosować CONTRATUBEX, skoro na noc nakładam tą inną maść?

Fotki wrzucę jak rana bardziej się zagoi, teraz jeszcze niewiele widać bo unikam wzwodu dopóki się nie zagoi.

zuczek15, poprawiło się u ciebie z tym pierścieniem po zabiegu podcięcia wędzidełka? Czy żadnej różnicy?
 

zuczek15

New member
Odpisze jutro, bo dziś nie mam sily, naprodukowalem sie, napisalem referat a jak kliknalem wyslij okazalo się ze nie jestem zalogowany i wszystko zniknelo.
 

zuczek15

New member
Może zacznę od początku, jak to się zaczęło.

Zawsze wszystko było ok, wydawało mi się, że mogę mieć przykrótkie wędzidełko, ale w niczym to nie przeszkadzało, zero dyskomfortu, zero bólu. I tu nagle nie wiadomo skąd, jakoś na początku zeszłego roku, pojawiło mi się jakaś infekcja, zapalenie, nie wiem, w każdym bądź razie, miałem zaczerwieniony napletek, swędział mnie mimo, że dbałem o higienę. Po jakimś czasie jakby pociaśnił się napletek (pojawił pierścień) i pojawił się ból podczas ściągania, nawet w spoczynku. Udałem się do urologa, ten stwierdził, że to wina krótkiego wędzidełka, dał maść przeciw zapalną(detromecyna i jakąś inna, jedna na dzień, druga na noc) i kazał przyjść za 10 dni na zabieg. Zabieg poszedł gładko, wszystko się zagoiło, ale okazało się, że mimo to podczas wzwodu mam ciasny pieścień, który dalej boli podczas ściągania napletka (rozrywający, ciągnący ból) czy to podczas masturbacji czy stosunku, tak jakby po korekcji wędzidełka rozluźniło się trochę ale nie wystarczająco. Wróciłem do niego po jakimś czasie, stwierdził że nie wie jak mi pomóc i dał namiary do dr Jaskulskiego, który ponoć zajmuje się głownie tym, tylko że prywatnie. Poszedłem, dr stwierdził, że mam wąski pierścień i że to jakieś patologiczne zwłóknienie, że dobrze, że przyszedłem bo to się będzie pogarszać, mam się wstrzymać z używaniem wacka, a leczenie potrwa ze 3 miesiące. Dał mi maść Protopic i kazał przyjść za miesiąc. Niestety po miesiącu nic się nie zmieniło. Na wizycie, dr stwierdził, żeby dać jeszcze te 2 miesiące, zmienił maść na Betnovate C i pokazać się za miesiąc. Obecnie stosuję ja 4 dzień, więc zobaczymy. Zapytałem się go czy obejdzie się bez zabiegu to powiedział, że gdyby nie dało rady to już bym miał zabieg i właśnie, żeby te 2 miechy jeszcze poczekać. Tylko mnie postraszył, że zabieg by był kaleczący i nie wiadomo czy problem by nie wrócił ;/. Zdjęcia wrzucę wieczorem, bo jestem w pracy.
 

Klaus1

New member
Hmm... Trudna sprawa. Ja protopic uzywalem na zmiany 'alergiczne' na rekach takie ostre liszaje mialem. Wiec dziwna sprawa co do tego.

Lepiej chyba byloby zrobic ten zabieg juz dawno temu i juz bys byl zdrowy a nie meczyc sie z masciami... No nie wiem, ja bym pogadal na ostro o zabiegu jednak wiesz. Masci i leki w takich przypadkach raczej nie maja wiekszego znaczenia.
 

zuczek15

New member
Nie wiem co robic, skoro to specjalista i glownie tym się zajmuje to mu ufam, chociaz czasem mam wrazenie ze wiem wiecej niz on. Tacy nasi lekarze, tylko kase ciągnąć. Poczekam te 2 miechy i zobacze, chyba zw jest ktos kto mial/zna podobny przypadek i wie co nalezy zrobic, jesli zabieg to jaki.
 

zuczek15

New member
Zastanawia mnie jedna rzecz, przejrzałem niemal całe forum, sporo przypadków i wszyscy którzy mają ten problem/ podobny problem, a nawet patrząc po zdjęciach dużo węższy pierścień, nie narzekają na żadne dolegliwości bólowe. Mi się wydaje, że mój przypadek nie jest tak straszny, ponieważ nie mam problemów ze ściąganiem napletka, natomiast wiąże się to z dość znaczącym bólem.
 

zuczek15

New member
Nie wiem jak to ćwiczyć, bo napletek schodzi bez problemu, no i zwykle uzywanie sprzętu chyba podchodzi pod cwiczenia. Ból pojawia sie jak napletek jest już za źaładzia tak jak na zdjeciu i proboje ciagnac dalej. Nie czuje bolu ani ucisku od nazwijmy to sciskania przez pierscien tylko jakby boli mnie to ze rozciaga sie ta skora (pierscien) wzdłuż czlonka. No i lekarz kazal nie uzywac, bo ze niby sie pogorszy.
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry