Chcę się zdecydować na zabieg na wydłużenie wędzidełka

qwerty

New member
Witam,

Mam za krótkie wędzidełko. Zdjęcia poniżej:

1. zdjęty napletek do końca w stanie spoczynku (widać, że wędzidełko ciągnie główkę)
http://i47.tinypic.com/24350rn.jpg

2. Tak samo jak wyżej tylko ujęcie od strony wędzidełka
http://i50.tinypic.com/14y98u9.jpg

3. zdjęty napletek w wzwodzie (napletek zszedł z całego żołądzia, lecz po zejsciu nie ściąga się dalej)
http://i48.tinypic.com/2rogntl.jpg

4. To samo co wyżej tyle, że od strony wędzidełka
http://i49.tinypic.com/11jlop3.jpg


Chcę zrobić zabieg wydłużania wędzidełka tak, aby nikt z rodziny się o tym nie dowiedział. Tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie chyba pójście prywatnie do urologa. Mam zatem do Was kilka pytań.

1. Ile mniej więcej będzie mnie kosztować wszystko związane z tym zabiegiem prywatnie? Wizyty+sam zabieg+leki?

2. Jakie dokumenty będą potrzebne do wykonania zabiegu? Jestem pełnoletni

3. Jak długo trwa cała procedura zabiegu? Chodzi mi o to, że wyczytałem, że gdybym poszedł na zabieg poprzez lekarza rodzinnego czyli NFZ, to musiałbym pójść na 3 dni do szpitala a chcę to zrobić tak aby nikt o tym nie wiedział. Czy u prywatnego lekarza to wygląda tak, że wchodzę, zabieg trwa to powiedzmy godzine, wychodzę i po sprawie?
 

mudżahedin

New member
Wędzidełko ewidentnie za krótkie. Polecam zabieg :D Miesiąc po będziesz już innym człowiekiem. Ja też zabieg robiłem "po cichaczu", nikt oprócz mnie i lekarza o nim nie wie

1. Koszty zabiegu są różne w zależności od lekarza. Wizyty to wydatek od 50 do 100 zł, a za leki i opatrunki to nie wiem, ale detreomycyna czy rivanol nie są drogie

2. Dokumenty mogą być wymagane różne. Oczywiście dowód osobisty, niektórzy wymagają także zaswiadczenia o szczepieniu na żółtaczkę lub badań krwi.

3. Jak chcesz na NFZ, to możesz być trzymany 3 dni - ponoć za mniej dni nie dostają zwrotu kosztów od państwa... Za to prywatnie to w 99% kwestia kilku godzin.

Najlepiej będzie jak skontaktujesz sie z urologami w swojej okolicy. Wszystko Ci wyjaśnią. Możesz poszukać lekarza tu na forum, w odpowiednm dziale
 

krzysiek83

New member
Ja zrobiłem tak :

Znalazłem prywatnie przyjmującego ordynatora urologii w szpitalu do którego się wybierałem, i który mnie potem pociął, krótki wywiad, zapłata 100zł i zdobyte skierowanie do szpitala. Po 6 dniach od wizyty już byłem pocięty. No niestety przez NFZ czy chcesz czy nie musisz te 3 dni spędzić w szpitalu. Ja wszystkich zwyczajnie ściemniłem, że jadę do Wrocławia na 3 dni na imprezę i nikt się nie kapnął, że byłem w szpitalu : P Tak też można żeby nikt się nie dowiedział ; )

Dokumenty potrzebne to oczywiście książeczka zdrowia lub inny dokument stwierdzający aktualne ubezpieczenie no i dowód. Aczkolwiek ani jednego ani drugiego w szpitalu nikt ode mnie nie zażądał, ale w razie czego trzeba mieć.
 

trol

New member
Ja np placilem 800zl bez wczesniejszych konsultacji i wizyt. To zalezy od lekarza, niektorzy placa 600zl, a niektorzy nawet z 2000zl. Musisz sie spytac i tyle :)
 

Daarek

New member
W moim przypadku: pierwsza wizyta 80zł, zabieg wydłużenia wędzidełka 400zł, wizyty kontrolne gratis.
 

qwerty

New member
Dzięki

Znalazłem miejsce, w którym dokonywane są prywatne zabiegi w moim mieście. Na stronie tego szpitala jest napisane, że niektóre poradnie są kontraktowane z NFZ, w tym urologiczna.
Klikając na "poradnie na NFZ" pojawiają się nazwiska lekarzy prywatnych, u których mogę umówić się na wizytę. Czy to znaczy, że mam jakieś szanse, że zabieg zostanie spinansowany przez NFZ?
Bo jak kliknę w gabinety prywatne to pojawiają się te same nazwiska i jest również cennik. Mógłby ktoś pomóc? Poniżej link

http://www.uromed.pl/

I jeśli chciałbym skorzystać z NFZ, to lekarz zapisuje gdzieś w książeczce zdrowia czy gdzieś że daje mi takie skierowanie? Bo chodzi mi o to żeby moja rodzina się nie dowiedziała i nie chcę mieć żadnych dowodów. Wtedy to wolę już pójść prywatnie
 
Do góry