• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Blizny po zabiegu stulejki

lukasz90

New member

Cześć. Jestem 5 tygodni po zabiegu usunięcia stulejki i po plastyce wędzidełka. Gdy wszystkie szwy odpadły pojawił się u mnie pewien mały problem dotyczący miejsc zszycia. Otóż między wędzidełkiem a miejscem blizny został fałd skórny który:
- w stanie spoczynku przy ściągnięciu napletka i delikatnym rozciągnięciu miejsca blizny się wysuwa,
- przy wzwodzie blizna blokuje jego wysun żeięcie w związku z czym nie jest możliwe odciągnięcie napletka w stronę ciała (schodzi cały z żołędzi, ale blizna powoduje jakby częściowy załupek.

Poniżej zamieszczam zdjęcia:
W wzwodzie https://imagehost.pl/image/6alRW
W spoczynku bez rozciagniecia blizny https://imagehost.pl/image/6af3p
W spoczynku po rozciągnięciu blizny https://imagehost.pl/image/6aESM
W spoczynku od strony wędzidełka, widać dokładniej gdzie umiejscowione są fałdy skórne z napletka https://imagehost.pl/image/6aTHU

Urolog nie do końca przekazał mi wszystkie zalecenia, już go o tym poinformowałem, po zabiegu ściągałem napletek dwa - trzy razy aby go posmarować maścią oraz zdezynfekować, noszony opatrunek, żołędzią do góry w ciasnych majtkach, od tygodnia smaruję żelem Contractubex 3x dziennie.

Czy jest się czym martwić? Co mogę zrobić żeby jak najszybciej zaczęło wszystko "działać"?
 

Zib33

Active member
Hmm, dziwnie to wygląda. Blizna jest bardzo ciasna, a wędzidełko jakby przyszyte na nowo nad nią? Ten fałd skórny, o którym mówisz, to wewnętrzna blaszka napletka. Wygląda na to, że wędzidełko uniemożliwia jej rozprowadzenie. Funkcjonalnie to może nie sprawiać problemu, ale ja chyba pierwszy raz tu widzę taki "wariant".
 

lukasz90

New member
autorze tematu czy nie masz problemu z uzyskaniem pełnego wzwodu?
Generalnie wydaje mi się że wzwód przed zabiegiem był pełniejszy, teraz podczas wzwodu w konsekwencji tego co pisałem powyżej na żołądź nachodzi skóra, która nigdy wcześniej tam nie nachodziła. Czuje lekki dyskomfort podczas zbliżenia z partnerką (tylko masturbacja w moim przypadku wchodzi w grę, obawiam się że seks klasyczny mógłby zakończyć się zerwaniem wędzidełka lub innym mechanicznym uszkodzeniem skóry), a przy zwiększeniu obwodu penisa blizna tworzy tzw. pierścień i blokuje mobilność skóry napletka.
 

lukasz90

New member
Hmm, dziwnie to wygląda. Blizna jest bardzo ciasna, a wędzidełko jakby przyszyte na nowo nad nią? Ten fałd skórny, o którym mówisz, to wewnętrzna blaszka napletka. Wygląda na to, że wędzidełko uniemożliwia jej rozprowadzenie. Funkcjonalnie to może nie sprawiać problemu, ale ja chyba pierwszy raz tu widzę taki "wariant".
Funkcjonalnie teraz już nie ma problemu, choć uprzednio napletek bardziej nachodził na żołądź, teraz stale centrymetr-dwa żołędzi są odsłonięte. Nie wiem czy istnieje opcja że żel na blizny na tyle "rozluźni" tkankę że ten pierścień zniknie czy dla własnego komfortu udać się do innego urologa i wykonać ponowną korektę wędzidełka...
 

Zib33

Active member
Funkcjonalnie teraz już nie ma problemu, choć uprzednio napletek bardziej nachodził na żołądź, teraz stale centrymetr-dwa żołędzi są odsłonięte. Nie wiem czy istnieje opcja że żel na blizny na tyle "rozluźni" tkankę że ten pierścień zniknie czy dla własnego komfortu udać się do innego urologa i wykonać ponowną korektę wędzidełka...
5 tygodni jesteś dopiero po, warto poczekać parę miesięcy jeszcze. Trochę się rozluźni, ale na cud bym nie liczył. Niestety licz się z koniecznością poprawki, jeśli źle ci się z tym funkcjonuje.
 
Jak jesteś z Poznania to idz na wizyte do Dr. Tondla też urzęduje w Poznaniu.Mógłbyś popytać co o tym sądzi,powiedzieć co Tobie przeszkadza itd...
 

lukasz90

New member
5 tygodni jesteś dopiero po, warto poczekać parę miesięcy jeszcze. Trochę się rozluźni, ale na cud bym nie liczył. Niestety licz się z koniecznością poprawki, jeśli źle ci się z tym funkcjonuje.
Napisze tak, jeśli poszedłem na zabieg z częściową stulejką, naderwanym wędzidełkiem i pierścieniem w okolicach żołędzi to chciałbym mieć to zrobione porządnie, a nie na zasadzie - no nie ma pan stulejki, w czym problem...
 

lukasz90

New member
Na znanym lekarzu ten Paetz nie ma zbyt dobrych opinii...
Wiem, sprawdziłem to dopiero po zabiegu, aczkolwiek większość opinii wystawione przez kobiety i dotyczące jego zachowania - fakt, do typa ciężko dotrzeć, dopytać, okręca tak odpowiedź że wychodzisz czasem głupszy niż wszedłeś. Na plus to zrobił mi na pierwszej wizycie USG nerek i ogólnie podbrzusza, dobrze ocenił co mi dolega (choć szedlem tam i tak z trafną diagnozą na podstawie zdjęć z internetu :D ). Sam zabieg też był git, o wszystkim informował na bieżąco tak więc dla osób które chcą takie rzeczy wiedzieć na plus.
 

abcd03

New member
Według mnie wygląda to na to że niepotrzebne to wędzidełko jest zostawione, możesz u mnie zobaczyć miałem trochę podobnie, co prawda wyglądało to inaczej ale tutaj sądząc po zdjęciach to wędzidłko blokuje całkowite zsunięcie się napletka stąd taki fałd skórny
 

lukasz90

New member
Według mnie wygląda to na to że niepotrzebne to wędzidełko jest zostawione, możesz u mnie zobaczyć miałem trochę podobnie, co prawda wyglądało to inaczej ale tutaj sądząc po zdjęciach to wędzidłko blokuje całkowite zsunięcie się napletka stąd taki fałd skórny
Dzięki. No strasznie mi teraz zaczęło się siedzieć na bani... Czekam na termin do lekarza rodzinnego po skierowanie i lecę na wizytę do innego specjalisty.
 

lukasz90

New member
Jasne że powinien, ale tego niestety nie zrobił. Bardziej go interesowało dzień później na kontroli to czy i dlaczego nie mam dzieci, bo facet który miał zabieg po mnie ma już trójkę...
 

Podobne tematy

Do góry