Bliznowiec po zabiegu

fridaynight

New member
Witam.
Plastykę napletka miałem robioną pod koniec kwietnia, było wszystko ok, ale ostatnio zauważyłem, że nie mogę ściągnąć napletka prawie w ogole. Jest dużo gorzej niż było przed zabiegiem, myślałem, że to stulejka wtórna, ale lekarz stwierdził, że zrobił mi się bliznowiec. Jest to nadrośnięta tkanka łączna która się zabliźniła po zabiegu, stworzyła pierścień dużo bardziej uciskający niż napletek przed zabiegiem. Kazał mi to smarować Contratubexem, ale sam miał wątpliwości, że to coś pomoże i przyznał, że nigdy czegoś takiego nie widział. Bardzo chciałbym uniknąć kolejnego zabiegu, macie może jakieś sugestie co mógłbym jeszcze z tym zrobić?
Pozdrawiam.

Dodam, że z panem doktorem zadzwoniliśmy do apteki i pani powiedziała, że nie ma problemu żeby stosować na śluzówki, a na stronie producenta widnieje:
"Należy unikać kontaktu z oczami, wnętrzem jamy nosowej lub ustnej oraz innymi błonami śluzowymi"
I komu tu zaufać?:)
 

Choperini

New member
Producentowi i temu co widnieje na ulotce. Jak wystąpią jakieś powikłania, z producentem nie wygrasz (na ulotce masz ostrzeżenie). A z Panią z apteki raczej wojował nie będziesz, a tylko pluł sobie w brodę, że jej posłuchałeś.
 

fridaynight

New member
Aha, czyli sugerujesz, aby znów pójść do lekarza? Martwię się tym strasznie, bo uniemożliwia mi to totalnie kontakty seksualne, a od niedawna jestem w zwiazku. Jestem w kropce, może ktoś poleciłby jakiegoś urologa w krakowie z dużym stażem?
Pozdrawiam!
 

Ardric

New member
Szczerze, to nie w każdym przypadku udaje się rozciągnąć zdrową skórę napletka. Z bliznowcem szanse są bliskie zeru. Więc albo próbuj (możliwe, że zajmie to miesiące bez pożądanego efektu) lub idź do fachowca i zrób to co moim zdaniem powinno być zrobione od początku w takich sytuacjach - pozbądź się "kaptura".
 
Podobne tematy

Do góry
TOPlist