Absencja chorobowa w pracy a kontrola

stkps

SPAMER
Jak to wygląda w praktyce? Pracuje w firmie zatrudniającej ponad 50 osób. Wiem, że zdarza im si kontrolować absencje chorobowe.
 

enzor

Member
Czytałeś pewnie na ten temat w sieci. Generalnie jeżeli niej w jakiejś formacji mundurowej (bo oni raczej nie miewają kontroli), to kontrola od pracodawcy lub z ZUS-u jest bardzo prawdopodobna.
No chyba, że leżałeś w szpitalu, wtedy raczej nikt nie ma wątpliwości co do tego, że coś jednak jest na rzeczy.
W dużych firmach pracodawcy czasami decydują się na wynajęcie zewnętrznej firmy do kontrolowania zwolnień L4. Ich efektywność jest całkiem wysoka. Przykład: Strona Główna - Conperio – weryfikacja i kontrola zwolnień chorobowych
 

Ksawery1

New member
Wszystko zależy od tego, co będziesz w tym czasie robił i co masz napisane w zwolnieniu - jednostka chorobowa i czy pacjent może chodzić w trakcie trwania choroby.
 

veronea0987

New member
Najważniejsze jest to, co masz napisane na L4 czy możesz chodzić, czy musisz leżeć. Jeżeli możesz chodzić, to nikt nie może Ci nic zarzucić jeżeli wyjdziesz na spacer lub po zakupy.
 

Filet

New member
W praktyce jak raz na jakiś czas pójdziesz na tydzień na zwolnienie to nikt tym głowy nie zaprząta jak zaczniesz kombinować po miesiąc zwolnienia to po pierwsze pracodawca może skontrolować po drugie możesz dostać wezwanie z ZUS-u na badania i jak naprawdę jesteś chory to nic ci nie zrobią ale jak kombinujesz to ci anulują zwolnienie i nie dostaniesz za nie kasy, no i pewnie szef cie wywali.
 

Palole22

New member
Zapomniałeś dodać że wtedy trzeba oddać to co już się dostało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gemset

New member
Dobre czasy się skończyły że można było iść na zwolnienie bo się miało drugą rotę na boku i nikt nie zawracał sobie tym głowy. Dziś lepiej z tym nie kombinować
 
Podobne tematy

Do góry