• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

9 dzień po zabiegu pełnego obrzezania - opinia + foto

puczo

New member
Witam,

Początkowo myślałem, że mam problemy tylko z krótkim wędzidełkiem lecz, gdy podjąłem już męską decyzję o leczeniu i kilku lekarzy obejrzało "pacjenta" to stwierdzili ze trzeba jeszcze robić chirurgicznie stulejkę bądź starać się ją wyćwiczyć. Jako, że leżałem już na stole operacyjnym zaproponowano mi wtedy zabieg pełnego obrzezania, pomyślałem co mi szkodzi ;) stało się to 6 czerwca. Dziś na zdjęciach poniżej wygląda to tak:

Pytania: opuchlizna w postaci "oponki" na 8 dni po zabiegu wygląda ok? co z zaczerwienieniem w okolicach wędzidełka? jeśli swędzi (podobnie jak gojąca rana) podczas dnia to dobrze?

PS. Nie nosze już żadnego opatrunku, antybiotyk tez już odstawiłem, maść finisz, myję tylko raz dziennie (wieczorem) szarym mydłem tj. podczas prysznicu zakładam worek na wacka a po nim mocze waciki do demakijażu w szarym mydle i delikatnie obmywam.

Z góry dzięki za pomoc Panowie!
Oto obiecane fotki:





 

puczo

New member
Przeglądałem tu niektóre tematy typu "5 miesięcy po..." dajcie szczęście żeby to już tak wyglądało. PS. Na łuszczenie skóry z napletka polecamy? oliwke J&J dla dzieci czy inne specyfiki? PS2. Ten napletek już zawsze będzie, że tak to nazwe "suchy" :)
 

guyno1

New member
Chłopie nei masz napletka :p. Na żołądź maść z Vit A, i wieczorem przy prysznicu weź sobie wodą ze słuchawki lej, od małego strumienia do coraz wiekszego. Mi to pomaga, może nie super szybko, ale po 2 dniach moge spokojnie złapać palcami tam gdzie miałem tydzien opatrunek :)
 

puczo

New member
Tfu! pomyłka kolego, miałem na myśli oczywiście żołądź.

Przebywam aktualnie zagranicą, czy maść z VIT-A jest ogólnie dostępna? ma być jakaś specjalna do miejsc intymnych itp? jest potrzebna recepta?

Czy nie jest za wcześnie na płukanie pod bieżącą wodą? nie zaszkodzi to na niewchłonięte szwy? chciał bym tak zrobić bo martwi mnie jego higiena bez stałego kontaktu z wodą...
 

guyno1

New member
idziesz do apteki i mówisz vitamin lotion please, specially with vitamin A :p

Ludzie biorą normalny prysznic po 24h od zabiegu, staraj sie działać na samą żołądź, albo jak chcesz poczekaj, naskórek pojawi się na żołędzi prędzej czy później więc nie ma takiej opcji żeby nie było ;)
 

puczo

New member
Dogadać to się akurat bez problemu potrafię ;) chodziło mi raczej o specyfik maści ;) skorzystam chyba z rady i wskoczę dziś pod prysznic bez "woreczka"
 

sławek83

Moderator
Patrze na te zdjęcia i jestem cały czas przerażony jak to wygląda, tym czasem wy mówicie że jest przyzwoicie. Jestem ciekaw jak to u mnie będzie wyglądało.
 

puczo

New member
Kurwa! Panowie problem! dzis odczuwałem w pracy bóle w okolicach wędzidełka, zaniepokoiło mnie to i postanowiłem to sprawdzić, to co ujrzałem troche mnie przestraszyło. Owinąłem to gazą z rivanolem. Ale co to k.... jest?!

 

puczo

New member
Zostawie to na pare godzin w Rivanolu a jak wroce z pracy to spróbuje zmyć wodą. W międzyczasie może wypowie się jeszcze jakiś ekspert. Panowie Pomocy :D
 

puczo

New member
Jadalny, czy nie? :D Panowie wydaje mi się, że oszaleliście ;) doedukujcie się w temacie grzyb + penis... zaraz to zmyję pod wodą, a już widzę, że rivanol pomógł.

Jeśli zajrzę potrzeba to zajrzę jutro do urologa, przypominam że zabieg miałem w Polsce a aktualnie przebywam zagranicą.

Grzyb :D Prawniczek, tfu Prawdziwek? :D
 

puczo

New member
Witam,

Kupiłem sobie maść przeciwgrzybiczną na bazie miconazolu (20mg/g). Czy jest na forum jakiś ekspert, który mi powie czy mogę jej w tym wypadku użyć?
 

Podobne tematy

Do góry