• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

8dni po całkowitym [foto]

guyno1

New member
Wczoraj miałem opatrunek ściągnięty i ten strupek juz chcial odpadać, ale mu ie dałem, szew też zaczepił o coś jak wychodził i krwi było nawet dużo, ale wszystko ładnie się goi ;) Ranka dalej jest, ale robiłem zdjęcia fonem w łazience.

A, myślałem że się mnie pytasz xD
 

guyno1

New member
To mogę się z taką raną myć swobodnie, czy nie. Jestem panikarzem od dziecka, przez spieprzenie zszywania nogi w wieku 6 lat, 1 poprawka, za wczesne zdjecie szwów, a potem rana się "rozszczelniła". Proszę o odpowiedź ...
 

guyno1

New member
Dobra Panowie możecie się ze mnie śmiać :D. Pomyślałem sobie "Kuffa, tutaj gościu dzień po już mył, go powinno boleć 100x bardziej". Nic nie bolało, no może oprócz jebięcia bicza wodnego (taka funkcja w słuchawce, siostra musiała przekręcić, wredna malpa) w żołądź, a szczególnie w miejsce, gdzie jeszcze zbytnio nadwrażliwość nie znikła, wtedy myślalem że zejdę, ale przez pare sec :p. Co do nie mycia przez 8 dni, dr Siwek zrobił tak, żeby zapobiec bawieniu się szwów, panice, kontaktu, wzwodom itp, więc jedyną możliwością było albo zamoczyć opatrunek czego się bałem, albo zakryć (tutaj przydatna była rekawiczka z latexu). No przepraszam za moją panikę, ale wychowany jestem z panikarami (nie ma faceta żadnego i same kobiety), przed zabiegiem nie bałem się o sibie tylko o babcie ktora nie jadła dzień przed moim zabiegiem i była blada ze strachu. No nic, dzięki universe, terefere i forumowiczom za odwage :)
 

tere_fere

New member
:roll: WOW no to zes sobie maraton zrobil-nie ma sie czego bac...no chyba za jestes z woda skłóconym no to rozumiem.Caly czas ktos gdzies w postach pisze zeby sie nie bac kapieli.Ja tez mialem obawy ale po 48 godzinach sie odwazylem i to zrobilem.pelewalem go delikatnie wodoa z szarym mydlem i byla gitara...zobaczysz ja juz wezmiesz prysznic to poczujesz sie jak nowo narodzony-no po 6 dniach gwarantuje Ci ze tak bedzie.....no chyba ze cchesz leciec caly czas na trola...
 

uniuse

New member
tere_fere napisał:
Caly czas ktos gdzies w postach pisze zeby sie nie bac kapieli.Ja tez mialem obawy ale po 48 godzinach sie odwazylem i to zrobilem.pelewalem go delikatnie wodoa z szarym mydlem i byla gitara...


To chyba ja. Ja już kilka razy namawiałem ludzi do kąpieli :)
Normalny prysznic nie zaszkodzi. Wczoraj wrzuciłem swoje zdjęcia, proszę sprawdzić jak wyglądam po 5 miesiącach :)
 

guyno1

New member
Dzięki serdeczne panie ....(tu wpisz imię). Kurde to jest w sumie przełomowy moment im dłużej zwlekasz z tym, tym bardziej się boisz. Wydaje mi się że ten prysznic to był przełomowy moment dla mojej psychiki bo rano nawet nadwrażliwość mi nie dokuczała i mogłem bez problemu nocny opatrunek ściągnąć :)
 

Facet25

New member
No z tą kąpielą to pociągnęłęś :D , a co do tej ranki to miałem podobna, lecz trochę mniejszą, wchłonęło się to po upływie jakichś 4-5 dni od zdjęcia opatrunku. A jak to teraz wygląda u Ciebie?? I jak samopoczucie?? :lol:
 

guyno1

New member
Samopoczucie może nie najlepsze, wrociłem dziś do szkoły po 2 tyg laby (1szy tyg antybiotyk na ucho, 2 tyg zabieg), nie fajnie, bo nauczyciele sadza sie że do szkoły nie chodzę, to że zaliczyłem nie znaczy że mam wakacje itp, normalka ;P Najgorsze jest to że chodzę jak kaczka troche i wolniej ;/, a jak żołądź się obrazi to potrafi pokazać nadwrażliwość. Ranka może nie mniejsza, za to już się zrasta, mam nadzieje że do soboty będzie wszsytko luz bluz i melony :)
 

Facet25

New member
No ja powiem Ci że 4 dni po zabiegu już w pracy byłem ( praca na budowie) i przez pierwsze dni to myślałem że umre :D , ale może dlatego jakoś ta nadwrażliwość w miarę szybko ustąpiła, (a miałem pełną stulejkę i przez 25 lat nie widziałem żołędzia) Damy rade 8)
 

guyno1

New member
:) Rana zaczęła swędzić strasznie, więc wszystko jest na dobrej drodze, ale nie mam plastra na nocny opatrunek :/, mam nadzieje że wzwody mnie nie zabiją.
 

guyno1

New member
Wczoraj pierwsza noc bez opatrunku na noc (lekarz zalecił), nie z mojego wyboru lecz z braku plastra :D.

10 dzień po - wszystko jest spoko, już nawet nadwrażliwość tak nie dokucza, zacząłem stosować rivanol i jest dobrze :). Załączam zdjęcia, ta krew to efekt zaplątania się szwa w gazę i jego chęci wydostania się na zewnątrz.

http://imageshack.us/photo/my-images/32/img20110614009.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/847/img20110614008.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/843/img20110614007.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/718/img20110614003.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/148/img20110614001.jpg/

Czy wszystko zrasta się jak należy ? Mam nadzieję, ba ja to czuję że tak, ale wole zaczerpnąć wiedzy. Stosuje rivanol i maść z vit a, co do rumianku to sam nie wiem, lekarz nic nie mówił na ten temat.
 

tere_fere

New member
chyba wszystko dobrze :) troche slaba jakos zdjec.Co do rumianku to tez sie nad nim zastanawiam,gdyz czytalem tu ostatnio posty ze chlopaki od 8 -10 dnia siedza po pol godziny w wanie z szarym mydlem i efekty byly piorunujace.Wiem ze kzdy organizm jest inny i jednemy pomaga to a drugiemu tamto.Widzisz ja od 2 dni smaruje sobie wkolo mascia Alantan Plus-naprwde widze roznice.na noc tez juz od wczoraj nie przykladam rivanolem tylko robie sobie gruby oklad z masci i jest gitara.Takze co do rumianku to sam juz nie wiem.Moze ktos napisze jakie on wogole ma dzialania? czy po nim powinna opuchlizna roche zejsc i oponka rowniez?
 

guyno1

New member
Cieszę się strasznie że się wszystko goi, już niedługo będę mógł wszytko robić bez obaw, najgorzej z nadważliwością, ale maść z vit a daje może nie piorunujące efekty, ale normalne ;)
 

guyno1

New member
Jeszcze zapytam się o jedno, lekarz powiedział że do 10ciu dni powinien sie naskórek pojawić na żołędzi, 10dni mija a tu ni widu ni słychu naskórka, nawilżam ciągle maścią z vit a, ale to dziala baardzo wolno, w jeansach nie dam rady wyjść bez ligniny pod członkiem.
 

Facet25

New member
No to póki co wychodz z ligniną , a powoli zaczynaj przyzwyczjać go do odkrytej żołędzi. Rób takie małe treningi, a będzie dobrze 8) . PZDR
 

guyno1

New member
Jak widze Twoje posty to sobie wyobrażam nakurwianie na budowie pare dni po zabiegu, jak ja zejść z 3ciego piętra bez ligniny nie dam rady, jezu, jesteś moim mistrzem ;D
 

Podobne tematy

Do góry