• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

7 dni po operacji plastyki napletka problem

Mark25

New member
Witam jestem 7 dni po zabiegu plastyki napletka i wędzidełka , wędzidełko wszystko ok ale napletek napuchnięty od strony zewnętrznej utrzymująca się opuchlizna po zabiegowa , co przyczyniło się do mikro pęknięć przy szwach (rozpuszczalnych ) poranne wzwody rozciągnęły ta linie szycia ponieważ skóra wyschła tam tylko dezynfekowałem octaniseptem oraz 2 x dziennie detreomecyna , teraz staram się smarować alatan do tego octanigel dezynfekcja po każdym sikaniu , problem jest w tym ze przy ściąganiu tego napletka te mikro pęknięcia się rozszerzają przez bardzo delikatnie poleci krew z jakiegoś , nic mnie to nie boli ani nic . Od wczoraj smaruje intensywnie i natłuszczam te okolice skory , pytanie brzmi co z tym dalej robic czekać aż się zagoi czy jak ? Wizytę mam dopiero 7.10 ?







 

Mark25

New member
Może opatrunki z rumianku
Jeszcze takie pytanie czy odciągać napletek jeżeli z nim jest wszystko ok a przez to odciąganie do końca żeby przemywać węzidełko peka ta skóra i czy skupić się na samym moczeniu tej części bez jego odciągania do czasu odpuchniecia ? Bo zauważyłem ze przez te odciąganie pęka ta skóra robiłem to od samego początku zabiegu bo dobrze schodziła a teraz właśnie takie rzeczy się dzieją , wiec pytanie takie czy narazie dać spokój z odciąganiem i namaczać te szwy i ta opuchliznę ? I po sikaniu poprostu zdezynfekować bez odciągania napletka ?
 

Mark25

New member
Na dzień dzisiejszy wyglada to tak czy ktoś poradzi co robic dalej wędzidełko goi się bez zarzutów czyste i wogole a napletek taka sytuacja czy panikować i jechać do urologa czy na spokojnie oskarżać i smarować ? Nic nie boli ani nic tylko ta skóra się troche rozeszła wszystko spowodowane wzwodami porannymi
 

Amek

Active member
Nie ma to zapachu ropy?

Wygląda to tak średnio. Dobrze by było tą ranę oczyścić.

Może niech ktoś jeszcze się wypowie
 

nope

Well-known member
Rana się rozeszła(szwy puściły) zagoi się przez ziarninowanie ale będzie się goiło dłużej i blizna będzie szersza , ale niekoniecznie nieestetyczna. Skonsultuj to z lekarzem co z tym fantem robić i jak dbać o ranę. Albo slabe szycie albo coś z twoim organizmem nie tak.
 

Mark25

New member
Dziś po konsultacji z panią chirurg mówi ze wszystko przebiega dobrze i to tak właśnie rana się goi , także dalej moczenie kora dębu + rumianek , antybiotyk maść 2x dziennie i odkażanie po każdej toalecie . Pozdrawiam i dużo zdrowia zycze
 

nope

Well-known member
W sensie powiedziala Ci ze tak ma wyglądać rana po szyciu i jest ok czy rana sie goi okej i nie ma zadnego zakażenia po rozejściu szycia? Bo jak to 1 to sorry ale to nie ma tak sie goić po szyciu i Pani chirurg czy kto tam cie szyl mógł się bardziej postarac tak bardziej mowie ci to zebys byl swiadomy po prostu.
 

Mark25

New member
W sensie powiedziala Ci ze tak ma wyglądać rana po szyciu i jest ok czy rana sie goi okej i nie ma zadnego zakażenia po rozejściu szycia? Bo jak to 1 to sorry ale to nie ma tak sie goić po szyciu i Pani chirurg czy kto tam cie szyl mógł się bardziej postarac tak bardziej mowie ci to zebys byl swiadomy po prostu.
No mówiła ze nie ma żadnego zakażenia ale tak jeden szew puścił i mam dalej postępować tak ja mówiła i ze się zagoi , ale już zaczyna to wyglądać zupełnie inaczej później dodam zdjęcie jak wyglada proces gojenia , na moje jakos te szwy może za mocno były związane do tego poranne erekcje znacznie nadszarpały te miejsca :/
 

nope

Well-known member
Aa to chyba że tak. Nie no jszcE nie ma co sie denerwowac bo to ze szef puscil nie konieczne oznacza brzydki efekt. Okaże się.
 

Mark25

New member

Aa to chyba że tak. Nie no jszcE nie ma co sie denerwowac bo to ze szef puscil nie konieczne oznacza brzydki efekt. Okaże się.
Dziś dzień 10 mija rekonwalescencji sytuacja taka ze opuchlizna coraz mniejsza lecz to jeszcze za wcześnie żeby było dobrze , nic mnie nie boli ani nic żadnego dziwnego zapachu , od 2 dni napletek mogę odciągać do końca samego , i tu pojawia się pytanie czy jednak dać mu spokój żeby się to co tam jest zrosło ? Czy dalej robić tak : 2 razy dziennie go odciągam po 15 minutowym moczeniu w korze dębu i rumianku , rano i wieczorem wtedy smaruje to antybiotykiem , a z każda toaleta dezynfekcja oczywiscie octenisept

 

jarek89

Moderator
Na tym etapie delikatnie odciągaj napletek. Nie wiem, co znaczy "do samego końca". Staraj się nie rozciągać rany na siłę, bo to może mieć wpływ na bliznę, która powstanie w miejscu cięcia.
Postępuj delikatnie i z rozwagą. Rana się goi, daj czas.
 

Mark25

New member

witam , ja z takim pytaniem czy goi się poprawnie oprócz tego ze wyglada jak wyglada co spowodowane jest tym ze szwy puściły przy jednym ze wcześniejszych zwodów porannych ?
 

Podobne tematy

Do góry