• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

5 doba po zabiegu obrzezania - niewielka chlonka / oponka. Ocena i porada

damiano01

New member
@BradDickPitt Tak rozmawiałem z nią, ale to bardziej o tym moim obecnym przypadku. Wysyłałem jej zdjęcia dobę po zabiegu i później 8 dni po zabiegu i według niej na podstawie zdjęć powoli ten mały obrzęk / chlonka schodzi aczkolwiek sam nie widzę aż tak dużej poprawy (może trochę). Ona twierdzi, że to też jest sprawa indywidualna i zależy od organizmu. Niektórzy potrzebują więcej czasu żeby po operacji te tkanki itp odpowiednio się unormowały czytaj odpływ tej limfy. Gdyby tego napletka wewnętrznego praktycznie nie było albo jakieś 3mm to nie występowało by to. Zakładając, że zostanie taka niewielka fałdka pod żołędzią to można z tym raczej normalnie funkcjonować albo najlepiej trzeba zrobić kolejny zabieg. Co do tego wygładzania blizny to Pani Dr prseprowadza zabieg, ale nie wiem czy to pomoże. Ona na tej pierwszej konsultacji po zabiegu raczej kazała byc dobrej myśli i poczekać jakiś czas, dać się temu spokojnie goić i w razie czego ocenimy za jakiś czas i wtedy podejmiemy decyzję czy chcę zachować ten 1cm napletka wewnętrznego czy raczej tniemy, ale w moim przypadku to raczej oznaczałoby już Low&Tight więc myślę, że będę chciał tego uniknąć tak jak doradzał mi Danzig. Ja dopiero 2 tyg po zabiegu więc jeszcze szwy mam i liczę że będzie się to wchłaniać ewentualnie po zdjęciu szwów może to się trochę rozluźni, ale ryzyko zostania fałdki jest przez to, że chciałem zachować ten 1cm wewnętrznego.
 

Nielot@9

New member
Witam jestem 6 noc po obrzezaniu niepokoi mnie opuchlizna. Chciałabym sie dowiedzieć czy lekarz dobrze zrobil robote i czy wszysko się ładnie goi jestem bardzo zestresowany.
 

damiano01

New member
Widzę, że podobna sytuacja do mojej. Mi jeszcze delikatnie się utrzymuje, ale powoli się zmniejsza. Miałem konsultacje z Panią Doktor i według niej to mi się wchłonie / zejdzie. Jest to zależne od danego organizmu. Jedni potrzebują więcej czasu, inni mniej. Aczkolwiek trzeba mieć też z tyłu głowy, że może to się nie wchłonąć i pozostać, a wtedy albo drugi zabieg albo nie przeszkadza Ci wygląd i żyjesz z taką fladka. Aczkolwiek według niej jest to na tyle małe, że trzeba być dobrej myśli i dać temu trochę czasu.
 

Nielot@9

New member
Byłem też u lekarza dzisiaj bo mam dużego stresa stwierdzil ze wszystko się ładnie goi i też stwierdzil ze wsiąknie. Nie wyobrażam sobie poprawiać do drugi raz.Na dodatek nie mogę nasunąc napletka bo się zsuwa caly czas chyba za mało skóry mam zostawionej
 

damiano01

New member
Mi to samo Pani Doktor powtarza co @olekf646 mowi, to jest dosyć nieduże i trzeba po prostu czekać choć może być jak u Morgana i być może trzeba będzie poprawiać albo z tym żyć
 
Do góry