• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pierwsza doba po zabiegu - ból, obrzęk

Zero

New member
Cześć wszystkim,

Przeszedłem dzisiaj na obrzezaną stronę mocy w wieku 29 lat i mam kilka pytań.
Przyznam że jestem mocno zestresowany, bo obrzęk jest dość duży z tego co widzę. Od zabiegu minęło około 11h, a zamiast siura mam donuta. Nie pomaga bycie grubasem(zrzuciłem 45 kilo, walczę)

Zdjecia wykonane po okolo 9h od zabiegu

Zdjęcia teraz(11h)

Czy pownienem 'panikować'? Używam okładu chłodzącego. Musiałem zmienić już 3 razy opatrunek, bo się zsuwa. Do tego występuje ból na poziomie "da się przeżyć, ale nie pośpię".


Podejrzewam, że tematów jest takich wiele i przepraszam za tworzenie nowego, ale takiej opuchlizny nie widziałem nigdzie.

Pozdrawiam kolegów
 

Zero

New member
A gdzie ty masz opatrunek założony przez lekarza? Co wypuścił cie bez, czy żeś go zdjął po godzinie?
W drodze powrotnej trochę się pozsuwal, starałem się go ułożyć, ale przy oddaniu moczu zamókł i uznałem, że lepiej jest zmienić. Ale nie poszło mi tak dobrze jak lekarzowi i niestety spadał cały czas oraz powoduje ból, gdy mam założony.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No i dlatego ci spuchło. Opatrunek po zabiegu powinien być właśnie po to by trzymać wszystko. I nie cytuj skoro odpowiadasz bezpośrednio pod. Zwariować z wami można już 🤬
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No i tak już nie ściśniesz tego i tak. Zgłoś się dla spokoju do lekarza nich popatrzy. Ogolnie pierwszy opatrunek powinien być dość ciasno założony i nie powinno się go ruszać przez 24 do 72 godz - to zależne od lekarza i jego wytycznych
 

Zero

New member
Jasne, postaram się umówić na wizytę możliwie najwcześniej, bo kontaktu niestety nie dostałem. Dziękuję za pomoc.
 

Zero

New member
To taki update na tydzień po zabiegu.

Opuchlizna i krwiak się zmniejszyły mocno.

Pojawił się ból przy oddawaniu moczu. Puścił mi szew górny, więc w środę będzie doszycie. Trochę się boję bólu jak zejdzie opuchlizna, bo to jednak chyba otwarta rana będzie, a teraz jest uciskana. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle.

Dostałem cewnik. Nie jest to najprzyjemniejsze ale przynajmniej nie boli teraz.

Ogólnie jestem wykończony psychicznie, boję się spać bo erekcje. Chciałbym żeby była opcja śpiączki na miesiąc i obudzić się po wszystkim już.
 

toastt

Well-known member
W życiu nie zgodziłbym się na cewnik w takiej sytuacji. Poprzez cewnik, z problemu ze stulejką, możesz nabawić się poważnych problemów typu zapalenie prostaty albo pęcherza. Niemniej jednak nie jestem lekarzem i ufam, że twój lekarz wie co robi. To doszywanie po tygodniu to też jakaś abstrakcja, ale nadal ufam, że lekarz zna się na fachu.
 

Zero

New member
Miałem do wyboru cewnik albo brak możliwości załatwiania się, bo ból był tak duży, gdy mocz dostawał się do rany.

Wcześniej doszyć się nie będzie dało, bo opuchlizna ciągle zasłania.
 
Do góry