• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

3 dzień po zabiegu - czy jest coś niepokojącego?

kubap

New member
Piszę posta bo trochę mi psycha spadła po wczoraj i potrzebuje się dowiedzieć czy jest tutaj coś niepokojącego.
Zabieg miałem we wtorek przez nabytą stulejkę, jaki typ obrzezania, nie mam pojęcia bo nikt nie pytał.

Zdjęcia

Wędzidełko miałem z tego co widzę wycinane i mam fioletową skórę w tym miejscu, to pierwsza moja obawa
Mam zielony ślad/strup? Nie wiem co to dokładnie jest, w miejscu szwów idących do ujścia cewki, to drugie pytanie czy to normalne.
Białe krostki również mi się ostatnio pojawiły po lewej stronie na spodzie, co to może być?

Konsultacje lekarz mi proponował 18, 8 miałem zabieg, dodatkowo nic nie wspominali o moczeniu w roztworach czy maściach a co czytam to co chwilę się na to napotykam. Powinienem zacząć moczenie?
Dodatkowo z prawej strony mam wrażenie, że zszyty jest super, a z lewej tak, jakby komuś już się nie chciało.
No i kwestia jeszcze chodzenia w opatrunku, czy powinienem wymieniać i zakładać od razu nowy czy dać mu odpocząć. No i czy owijać luźno byle się trzymał w miejscu i to co się jeszcze sączy łapał opatrunek czy uciskać bardziej. Mam też problem ze przy zdejmowaniu gaza lubi się zahaczyć o szew, zdejmowanie jest problematyczne a pociągnięcie szwem przy pomocy gazy to ból nie do zniesienia.
 

kubap

New member

kubap

New member
Minęły dwa dni, zauważyłem że ta taka narośl czy czym ona jest, zielona, stała się bardziej, lepka niżeli przyległa do skóry, w dwóch miejscach ściągnąłem to wacikiem, występuje to tylko przy szwach, co to jest? Czy jakiś środek do dezynfekcji nakładali podczas zabiegu?

Zauważyłem że zacząłem bardziej brudzić bandaż na żółto, w kilku miejscach, bandaż świeżo założony po kąpieli, rano wygląda tak, to po ropie czy taka ma być kolej rzeczy?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Limfa. Płyn tkankowy. Ropa śmierdzi, miałbyś stan zapalny i tkliwą ranę i ciepłą skórę.
Taa. Imgur ma problemy... byś czytał regulamin forum byś wiedział przez co dodajemy zdjęcia.
 

marianoitaliano

New member
Ogólnie wygląda to na dobrą robotę. Te wydzieliny są całkowicie normalne. Ucięli ci jednak kawał skóry więc stan zapalny, ropa i limfa robią swoje. Te wydzieliny będą się pojawiały jeszcze przez ok 1 tydzień. Jak to powiedział mój lekarz: "zajmij się czymś i nie patrz na małego przez 2 tygodnie".
Zielony strup - normalne. Zaschnięte wydzieliny zmieniają kolor. A że względu na brak powietrza to przybiera kolor np właśnie zielony.
Fioletowe miejsca to obrzęk - zupełnie normalne. Trochę jak siniak. Będzie zmieniał kolor. To jest miejsce gdzie wbijano igły do znieczulenia.
Szycie - no faktycznie z lewej trochę gorzej to wygląda ale możliwe że to przez budowę anatomiczną. Małem podobnie bo mój mały jest skrzywiony w lewo.
Jesli masz taką możliwość to opatrunek zmieniaj 1x dziennie. To w zupełności wystarczy. Uważaj tylko żeby nie zalać moczem. Częste zmienianie opatrunku nie jest szczególnie wskazane. Ja popełniłem ten błąd i dlatego rana goila się dość długo. Opatrunek (ten główny) zmieniałem po każdej wizycie w o toalecie. A więc z własnego doświadczenia wiem co znaczy pociągnąć za szew albo kawałek skóry. Rano zmieniaj opatrunek i będzie git. I noś go do momentu zrosniecia się ran. A wiec do momentu w którym nie będzie się saczyla ropa, limfa i inne wydzieliny.
Opatrunek za dnia zakładaj tak żeby było komfortowo. Nie zaciskają na siłę. Usztywnienie stosuj tylko na noc, żeby zmniejszyć ryzyko niekontrolowanych nocnych wzwodow.
Jakie leki przepisał ci lekarz?


Natomiast dziwne są te białe krostki. Nie jestem lekarzem więc nie wypowiem się co to. Warto to skonsultować z lekarzem przy najbliższej wizycie.
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry