• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

3 dni po zabiegu obrzezania całkowitego

Dawideeek

New member
Witam. W piątek miałem zabieg obrzeżania całkowitego na NFZ. Jestem może trochę przewrażliwiony ale moglibyście spojrzeć czy robota została wykonana dobrze i czy dobrze wszystko się goi ? Ile muszę nosić jeszcze opatrunek itp ? Lekarze za dużo mi nie powiedzieli. Przyjmuje antybiotyk, smaruje jakaś maścią i odkarzam ranę octaneseptem


 

chastu94

Member
Cześć, wszystko wygląda w porządku, obrzęk będzie się utrzymywał kilka dni. Ja nosiłem opatrunek tydzień, niektórzy krócej a inni tylko jedną dobę po zabiegu. Jak bierzesz prysznic to przemywaj miejsce szycia wodą z szarym mydłem. Z octeniseptem też nie przesadzaj, 2 max 3 razy na dobę. Zdrowy mocz nie zawiera bakterii więc nic nie powinno się wydarzyć. Jeżeli masz nadwrażliwość żołędzi to staraj się jak najszybciej przyzwyczajać do dotyku.
 

Dawideeek

New member
Cześć, wszystko wygląda w porządku, obrzęk będzie się utrzymywał kilka dni. Ja nosiłem opatrunek tydzień, niektórzy krócej a inni tylko jedną dobę po zabiegu. Jak bierzesz prysznic to przemywaj miejsce szycia wodą z szarym mydłem. Z octeniseptem też nie przesadzaj, 2 max 3 razy na dobę. Zdrowy mocz nie zawiera bakterii więc nic nie powinno się wydarzyć. Jeżeli masz nadwrażliwość żołędzi to staraj się jak najszybciej przyzwyczajać do dotyku.
Spadł mi kamień z serca 😁 Po każdym oddaniu moczu przepłukuje wodą z mydłem a następnie zwykła wodą. Na razie raczej będę chodzić w opatrunku non stop ponieważ czuje dyskomfort/ból gdy szwy ocierają się o bokserki
 

chastu94

Member
Spadł mi kamień z serca 😁 Po każdym oddaniu moczu przepłukuje wodą z mydłem a następnie zwykła wodą. Na razie raczej będę chodzić w opatrunku non stop ponieważ czuje dyskomfort/ból gdy szwy ocierają się o bokserki
Pozbądź się opatrunku, gdy sam będziesz już na to gotowy :) możesz się tego bać (ja panikowałem niesamowicie), ale bez opatrunku jest zdecydowana ulga. Rana lepiej oddycha dzięki czemu szybciej się goi :)
 

MKD

Active member
Spadł mi kamień z serca 😁 Po każdym oddaniu moczu przepłukuje wodą z mydłem a następnie zwykła wodą. Na razie raczej będę chodzić w opatrunku non stop ponieważ czuje dyskomfort/ból gdy szwy ocierają się o bokserki

jak tam wrazenia z zabiegu? Ja mam zabieg w ten piatek, rowniez obrzezanie calkowite. Jestem z tych trudniejszych przypadkow bo stulejka calkowita wiec nadwrazliwosc bedzie ostra xD Jak sie czules po zabiegu tego samego dnia i dzien po? Tylko lezales czy tez gdzies chodziles? Ja zamierzam 2 dni tylko lezec i do lazienki zalatwic swoje sprawy a tak zeby nie myslec o zabiegu i bodzcach wywolujacych erekcje pogram sobie w jakies gry na lapku i bede ogladac filmy
 

Dawideeek

New member
Pozbądź się opatrunku, gdy sam będziesz już na to gotowy :) możesz się tego bać (ja panikowałem niesamowicie), ale bez opatrunku jest zdecydowana ulga. Rana lepiej oddycha dzięki czemu szybciej się goi :)
Już powoli staram się chodzić bez opatrunku, lecz bokserek jeszcze nie jestem w stanie założyć bez opatrunku 👍 Gdy oddycha jest o wiele lepszy komfort niż w opatrunku
 

Dawideeek

New member
jak tam wrazenia z zabiegu? Ja mam zabieg w ten piatek, rowniez obrzezanie calkowite. Jestem z tych trudniejszych przypadkow bo stulejka calkowita wiec nadwrazliwosc bedzie ostra xD Jak sie czules po zabiegu tego samego dnia i dzien po? Tylko lezales czy tez gdzies chodziles? Ja zamierzam 2 dni tylko lezec i do lazienki zalatwic swoje sprawy a tak zeby nie myslec o zabiegu i bodzcach wywolujacych erekcje pogram sobie w jakies gry na lapku i bede ogladac filmy
Ogólnie cały zabieg do przeżycia. Najbardziej bolały same znieczulenia ale warto zagryźć zęby i wytrzymać dla świetego spokoju na całe życie. U mnie był ten sam przypadek, również stulejka całkowita, nawet minimalnie nie mogłem zdjąć napletka. Nadwrażliwość w moim przypadku jest do przeżycia, jeszcze nie mam odwagi założyć bokserek bez opatrunku ale w najbliższych dniach będę starał się przyzwyczaić do normalnego życia 😁 po samym zabiegu nie było źle dopóki nie przestały działać znieczulenia i leki. Najgorsza była pierwsza zmiana opatrunku. Krew kapała z małego na podłogę i praktycznie zemdlałem na widok tego wszystkiego. Z dnia na dzień jest co raz lepiej, najgorsze są nocne wzwody ponieważ szwy się bardzo napinają i jest to trochę bolesne dlatego przed spaniem biorę tabletkę przeciwbólowa która przepisał mi lekarz. Ogólnie od momentu zabiegu staram się cały czas leżeć i odpoczywać żeby jak najszybciej rana się zagoiła i wszystko wróciło do normy. Uwierz mi warto wytrzymać ten zabieg, już się nie mogę doczekać aż będę mógł z niego „skorzystać” 😁👌
 

MKD

Active member
Ja generalnie dostalem 2 opcje znieczulenia od pasa w dol albo ogolne to mowie dobra jak miejscowego nie chca dawac to wzialem ogolne wiec znieczulenie nie jest mi straszne. Po zabiegu mam cale 3 dni w hotelu i we wtorek rano wracam do siebie do miasta dalej odpoczywac.
Pierwszy sen zamierzam jak najbardziej opoznic i pozniej budzik co godzine zeby sie szwy nie zerwaly.

Generalnie wychodzi na to ze na tym sammy wozku jestesmy a raczej tylko ja w tym momencie az do piatku.

Zakupilem cala mase lekow bez recepty. Tzn gazy/kompresy jalowe, plastry, octanisept, rumianek, rivanol, zel altacet, do tego silaurum, mydlo szare i ketonal.

Jak cos bede mial kupic na recepte to taxi podjedzie pod apteke.

Ogolnie duzo sie naczytalem. Wiem o oponce ale przy obrzezaniu calkowitym nic z nia nie zrobie za bardzo bo nie naciagne napletka na zoladz. Czytalem o opatrunkach, ile nosic, kiedy przestac, o przymocowaniu malego do brzucha zeby byl ku gorze chociaz nie wiem czy ma to znaczenie jak bede lezal i gral na lapku xD

ogolnie jestem dobrze przygotowany bo zawsze do tematow zdrowia pdochodze powaznie. Place lacznie 2tys za zabieg bo jeszcze test na covid no i to znieczuelnie. No trudno. Ogolnie wydatek niby duzy bo na calosc z hotelem i lekami prawie cala wyplata pojdzie bo to podejdzie pod 4tys ale jestem zdecydowany i nie moge sie doczekac
 

Dawideeek

New member
Ja generalnie dostalem 2 opcje znieczulenia od pasa w dol albo ogolne to mowie dobra jak miejscowego nie chca dawac to wzialem ogolne wiec znieczulenie nie jest mi straszne. Po zabiegu mam cale 3 dni w hotelu i we wtorek rano wracam do siebie do miasta dalej odpoczywac.
Pierwszy sen zamierzam jak najbardziej opoznic i pozniej budzik co godzine zeby sie szwy nie zerwaly.

Generalnie wychodzi na to ze na tym sammy wozku jestesmy a raczej tylko ja w tym momencie az do piatku.

Zakupilem cala mase lekow bez recepty. Tzn gazy/kompresy jalowe, plastry, octanisept, rumianek, rivanol, zel altacet, do tego silaurum, mydlo szare i ketonal.

Jak cos bede mial kupic na recepte to taxi podjedzie pod apteke.

Ogolnie duzo sie naczytalem. Wiem o oponce ale przy obrzezaniu calkowitym nic z nia nie zrobie za bardzo bo nie naciagne napletka na zoladz. Czytalem o opatrunkach, ile nosic, kiedy przestac, o przymocowaniu malego do brzucha zeby byl ku gorze chociaz nie wiem czy ma to znaczenie jak bede lezal i gral na lapku xD

ogolnie jestem dobrze przygotowany bo zawsze do tematow zdrowia pdochodze powaznie. Place lacznie 2tys za zabieg bo jeszcze test na covid no i to znieczuelnie. No trudno. Ogolnie wydatek niby duzy bo na calosc z hotelem i lekami prawie cala wyplata pojdzie bo to podejdzie pod 4tys ale jestem zdecydowany i nie moge sie doczekac
Szczerze ja bym na twoim miejscu zaryzykował pójść na NFZ, tez się naczytałem ze potrafią spartaczyć robotę ale spróbowałem i jak widać jest zrobione dobrze 😁
 

MKD

Active member
Hmm, szczerze to ja mam zarobki na poziomie 5.5tys a poza covidem (bo teraz jest lipa) cos tam handluje samochodami. Bardziej zalezalo mi na terminie nic na pieniadzach bo oczywiscie tylko jedna sprawa mogla mnie w koncu pchnac na za zabieg czyli ona, Od poczatku (prawie) wszystko wie. Niestety nie moze ze mna jechac ale po powrocie jade do niej od razu wypoczywac w spokoju.
 

MKD

Active member
Szczerze ja bym na twoim miejscu zaryzykował pójść na NFZ, tez się naczytałem ze potrafią spartaczyć robotę ale spróbowałem i jak widać jest zrobione dobrze 😁

I jak tam gojenie? Ja jeszcze mam 2 dni do zabiegu, no troche mniej bo w piatek na godzine 14 mam sie stawic na oddzial szpitalny i po zabiegu zostane na 2-3 godziny na obserwacji
 

Dawideeek

New member
Ogólnie ból coraz mniejszy, wczoraj przed spaniem postanowiłem ze nie będę brał przeciwbólowej tabletki i jakoś przespałem noc (pomijając nocne wzwody które są bolesne). Z niektórych miejsc cięcia wydziela się jakaś przezroczysta, lekko żółta wydzielina ale z tego co wiem chyba jest to normalne. Zaczęła mi również schodzić (łuszczyć się) skóra z żołędzia co tez jest z tego co wiem normalne. Nie mogę się doczekać ściągania szwów 😁
 

Dawideeek

New member
a no siedze przed kompem, lac mi sie chce ale sie boje sikac. Za chwile bede musial isc. Jest ok, troche bolalo po wszystkim a teraz 0 bolu.
Jutro może być trochę gorzej bo zejdą z ciebie do końca przeciwbólowe itp, i bądź twardy bo widok żołnierza całego we krwi mnie zmiótł z nóg praktycznie 😅
 

MKD

Active member
Jutro może być trochę gorzej bo zejdą z ciebie do końca przeciwbólowe itp, i bądź twardy bo widok żołnierza całego we krwi mnie zmiótł z nóg praktycznie 😅
widok krwi nie robi na mnie wrazenia. Siedze rozebrany widze jak to teraz wyglada. Ketonal mam musi wystarczyc,

Ogolnie mam pierwszy opatrunek i mam myc pacjenta woda z mydlem. Ale jak ja niby mam to zrobic jak mam opatrunek? Wysikalem sie i na gore dalem octanisept - troszeczke zapieklo nawet zapieklo to za duzo powiedziane. To wystarczy na ten moment?
 

Dawideeek

New member
widok krwi nie robi na mnie wrazenia. Siedze rozebrany widze jak to teraz wyglada. Ketonal mam musi wystarczyc,

Ogolnie mam pierwszy opatrunek i mam myc pacjenta woda z mydlem. Ale jak ja niby mam to zrobic jak mam opatrunek? Wysikalem sie i na gore dalem octanisept - troszeczke zapieklo nawet zapieklo to za duzo powiedziane. To wystarczy na ten moment?
Ja do każdego sikania zdejmowałem opatrunek, rozpuszczalem sobie trochę mydła w szklance z letnia woda i oblewalem go, następnie czyta woda przeplukiwalem i na koniec octanisept i nowy opatrunek
 

MKD

Active member
Ja do każdego sikania zdejmowałem opatrunek, rozpuszczalem sobie trochę mydła w szklance z letnia woda i oblewalem go, następnie czyta woda przeplukiwalem i na koniec octanisept i nowy opatrunek
to nie ja poczekam do jutra wieczor z tyn opatrunkiem. najwyzej drugi raz obleje woda z szarym mydlem normalnie przez opatrunek
 

Podobne tematy

Do góry