• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

20 lat po zabiegu - grudki, blizna

natan25

New member
20 lat temu gdy byłem dzieckiem miałem operacje stulejki. Nic konkretnie nie wiem na temat tego zabiegu, nie mam już kogo spytać o szczegóły. Więc chciałbym zapytać was.

Z dokumentacji medycznej którą znalazłem, wynika że miałem przeprowadzony planowy zabieg circumcision z powodu stulejki. Znieczulenie ogólne, wypisanie do domu. Po 3 dniach powrót do szpitala z powodu obrzęku napletka i trudności z oddawaniem moczu. Zdjęto jeden szew z napletka, zmniejszył się krwiak i obrzęk po moczeniu w Rivanolu. Pamiętam, że rodzice składali skargę na jednego z lekarzy (nie wiem z jakiego powodu).

1. Czemu mam takie grudki w miejscu cięcia? Najwięcej nagromadziło się ich z lewej strony.
2. Dlaczego pozostawiono mi wędzidełko?
3. Jakiego typu mam obrzezanie?
4. Czy zabieg wykonano poprawnie?

Najbardziej niepokoją mnie te grudki, zgrubienia, fałdy skóry (nie wiem jak to nazwać). Czy one mogły pojawić się nagle czy to pozostałość po operacji? Dodam, że wcześniej nie zwracałem na nie uwagi, być może dlatego że mam je "od zawsze".

Czy po tylu latach można jeszcze coś poprawić, czy powinienem odpuścić?

Zamieszczam dokumentacje fotograficzną.

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/g9w4BCd" data-context="false" ><a href="//imgur.com/a/g9w4BCd"></a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>
Link bezpośredni (wiele zdjęć):
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Grudki zostają jak sie źle zszyje. Lekarza pytaj czemu zostawil wędzidełko. Z drugiej strony lepiej je miec jak nie miec ( doznania ).
Ogolnie jest ok. Jak chcesz cos poprawić to jedynie z tymi grudkami. Resztę bym zostawil w spokoju. Jest dobrze to po co kombinować. Cos sie popiepszy i będziesz żałować ze sie dales ciąć. A tak to
a. Nie masz stulejki.
b. Masz wędzidełko.
c. Nawet zostawili ci duzo napletka wewnętrznego.
 

natan25

New member
Czyli te grudki można by usunąć, ale może z tego wyjść jeszcze coś gorszego?

Takie grudki często się zdarzają po obrzezaniu? Czy to może z racji tego, że zabieg miałem 20 lat temu. Od tamtych lat pojawił się jakaś nowsza technologia i inne sposoby leczenia stulejki?

A one mogą zmieniać swój rozmiar? Czy zawsze takie były, a po prostu po lekturze waszego forum zacząłem zwracać na to uwagę.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak sie zle zszyje ze soba kawalki skory. Wszystko mozna. A na kogo trafisz i jak bedzie po to ci nikt gwarancji nie da. Chodzi o to by umiec wyciac grudki i zszyc tak by bylo plasko. Tyle ze jak trafisz na kapara to ci spiepszy bardziej jak jest. Albo wytnie krzywo albo za duzo albo jeszcze co.
Trzeba isc do fachowca. Ktory wyslucha o co tobie chodzi. A nie ze np wytnie wszystko w pizdu i zrobi ci szycie low przy samym grzybie. Bo to najlatwiej zrobic. Albo wytnie gdzie grudki za duzo i bedzie krzywo w porównaniu z drugą strona. Takze musisz przemyslec co dalej robic.
Gdyby nie grudki to bym piwiedzial ze ktos odwalil bardzo dobra robote 20 lat temu. Zostawil wędzidełko, zostawil duzo napletka wewnętrznego - same plusy.
 
Ostatnia edycja:

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Do dermatologa bym poszedl niech oceni. Mi to wyglada na wypchniety przy szyciu napletek wew ktory tak sie zrosl a nie blizne. Na fotce linie ciecia widac pod grudkami i tam jest linia blizny. No ale to zweryfikuje lekarz.
 

Xiaflex

Member
Laser frakcyjny ablacyjny CO2 i można pracować nad blizną. Bolesny, dość skuteczny sposób, grudki nie znikna ale mogą się dużo zmniejszyc. Ok są widoczne grudki tylko czy tak bardzo Ci to przeszkadza? Wędzidełko jest, odczucia są, napletek wewnętrzny jest.
 

nope

Well-known member
@Xiaflex jak to działa? Wypali to wybrzuszenie czy jak? Grudki masz przez zle połączone tkanki. Ogolnie niezle wyglada oprocz grudek. Wydaje mi sie ze jedyny sposob na usuniecie ich to kolejne obrzezanie. Diesel wszystko dobrze opisał. Lekarz po 1 fachowiec po 2 co cie wysłucha. Jest sie nad czym zastanowic bo mozesz stracic dużo. Min wewnętrzny napletek i nie wiadomo ile masz łącznie skóry całościowo. Możesz sprawdzic podczas wzwodu przesuwając linie cięcia do góry i ocenisz po jakim momencie zaczyna ci sciągać skóre z brzucha i jajek na kolege , wtedy będziesz wiedział czy na ewentualną poprawke wystarczy skóry na wzwód. Zgodzilbym sie na poprawke jedynie wtedy jakbym sie dogadal z lekarzem ze wytnie tylko tyle zeby nie było grudek. Ani milimetra więcej wewnętrznego napletka bym nie oddał.
 
Laser frakcyjny niszczy od środka tkankę która zastępuje nowa tkanka sam chodzę jestem po 1 zabiegu a pani doktor zaleca 4 niby w 90 ,% blizna ma być nie widoczna
 

#Michał

New member
Laser frakcyjny niszczy od środka tkankę która zastępuje nowa tkanka sam chodzę jestem po 1 zabiegu a pani doktor zaleca 4 niby w 90 ,% blizna ma być nie widoczna
Gdzie ty to robisz? W jakiej miejscowości, klinice? Ja też bym chciał spróbować, dzwoniłem do 3 klinik w Poznaniu i oni mi mówili że w tym miejscu nie robią.
 

natan25

New member
Piszecie, że może być gorzej i to głównie zniechęca mnie do zmian.

Czy to jest typ high and tight?

Czemu to się nie rozciągneło podczas rośnięcia penisa? W czasie zabiegu miałem 7 lat.

Często się zdarza takie złe połączenie tkanek, czy po prostu miałem wyjątkowego pecha?

@nope Skóry całościowo mam niewiele. Praktycznie od razu jak przesuwam to idzie skóra z brzucha i jajek.
@Michał1993 a twoje też powstały przez obrzezanie i były grudkami czy czymś innym z wyglądu? Ten laser frakcyjny jest bezinwazyjny czy po jego użyciu też może być gorzej?
@kaloryfer! czyli mam to traktować jako zaletę i nie zamartwiać się niepotrzebnie? :p
 

natan25

New member
@Michał1993 A ten laser bardzo bolesny jak ktoś wspomniał? Czy istnieje jakieś ryzyko, że po laserze zostanie jakiś ślad?

Ohh chyba zostawię te grudki w spokoju. Chociaż ostatnio ciągle je widzę, a wcześniej ich nie zauważałem, ale to chyba psychika tak działa :p Jeśli przyjdzie państwu do głowy jeszcze jakiś bezinwazyjny sposób to proszę śmiało pisać.
 

Podobne tematy

Do góry