• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

2 Dni po zabiegu [FOTO]

mar2

New member
Mija 4 dzień. Na miejscu po wędzidełku pojawiło się coś żółtego. Należy coś z tym robić, czy samo po jakimś czasie zniknie?
 

mar2

New member
Czy to normalne, że 6 dnia po zabiegu przy zmianie opatrunku sa jeszcze slady krwi? Czy w takim razie mogę się już kąpać?
 

bobek32

New member
Jeśli z tym sinieniem chodziło Ci o tą małą plamkęna wierzchu to sie nie martw - zejdzie. Ja miałem bardziej sinego żołędzia...
Ogólnie (moim zdaniem) mały wygląda o.k.
 

mar2

New member
Można do oczyszczania ran używać wacików kosmetycznych? Po spryskaniu octaniseptem właśnie nimi osuszam rane i nie wiem czy nie ma jakichś przeciwwskazań.
 

mar2

New member
Mija 10 dzień. Martwi mnie rana przy jednym ze szwów, obok wędzidełka. Nigdzie indziej nie ma już krwawienia, jedynie tam ciagle saczy się krew. Myślicie, że nie ma się czym martwić?
 

bobek32

New member
Wrzuć jakąś fotkę. Ja też miałem pewną ranę po jednej stronie. Coś ala dziura - taka czerwona plamka skóry wielkości ziarnka grochu. W tym samym miejscu miałem zgrubiały napletek... Widzę że w czasie używania Contractubexu schodzi ładnie...

Co do wędzidełka to u mnie w tym miejscu był "dziubek". Po naciąganiu napletka, kremowaniu Conta... i masowaniu ładnie to zeszło.

Co do wacików to moim zdaniem są takie sobie...ja bym proponował gazę 3x3cm. Ładnie zciera krew i przydaje siędo robienia okładów z rumianku

Naprawdę przydała by się fotka...
 

mar2

New member
Zdjęcia teraz nie zrobie bo nie chce mi sie znowu nakładać opatrunku.
W sumie nie wydaje się ono konieczne, bo gdyby nie ta krew wszystko wyglądałoby super. Podczas zdejmowania opatrunku jest nieciekawie, od razu leci dużo krwi, ktora po chwili ustaje. Leci ona z miejsca przy szwie obok wędzidełka. Martwię się czy kiedyś to się zagoi, bo wszystkie inne miejsca są już zagojone, a tam codzień przyz zmianie opatrunku jest to samo, nie widać żadnej poprawy. W sumie wcześniej tak nie leciała jak teraz ;/
 

bobek32

New member
Hm..moim zdaniem leci bo przy zmianie opatrunku zdziera Ci się świeży strupek (ja tak miałem po plastyce wędzidełka. Raz jak mi lekarz na wizycie kontrolnej naciągnął napletek to zerwał strupka i mi krwawiło jak by mi kto małego odciął) Nie wiem jak dbasz o małego i jak go (za)opatrujesz :p, ale
ja po prostu nosiłem podpaski, 0 gazików czy bandaży. Do tego delikatne naciąganie napletka, najlepiej po kąpieli...

Jak wędzidełko zacznie krwawić to przyłóż gazę, mocno ściśnij w tamtym miejscu i trzymaj (w ucisku) równe 5 minut (nie krócej)...*

*: testowane na zwierzetach (czli mnie :)
 

mar2

New member
Chyba znalazłem powód krwawień. Wczoraj krwawiło przy jednym szwie, a dziś przy drugim, ponieważ wypadły. Czy to normale, że po wyjściu szwa krew leci tak obficie leci? Trwa to chwilę i ustaje.

Ja miałem obrzezanie całkowite, więc nie wiem czy tak bez opatrunku mogę już.

I jeszcze jedno pytanie. Czy nadal nosić go do góry w gaciach jeżeli juz upłynęło 12 dni? :p
 

bobek32

New member
Hm..Ja miałem robione obrzezanie częściowe, ale przed wyborem lekarz mnie uprzedzał ze przy calkowitym gojenie moze trwac dluzej.
Ekspertem nie jestem ale moim zdaniem to normalne...
Nie wiem tylko jak bardzo Ci krwawi..Jeśli jest tego faktycznie sporo, albo masz watpliwosci zapytaj lekarza. To Twoj sprzet i powinienes o niego zadbac.. Ja moge sie mylic...

P.s
Sprobuj ziola krwawnika - jest na tamowanie krwawien/krwotokow. Robi sie oklady (przyspiesza gojenie, tamuje krwotoki) lub doustnie (na jelita i wewnetrzne krwawienia)
 

riczi1240

New member
Sory nie czytałem całości , ale jeśli chodzi o ost. post to właśnie trzeba nosić waca do główką do góry. Mnie lekarz tego nie powiedział i przez to oponka zrobiła się jeszcze większa czemu toważyszyło też krwawienie. Także GŁOWA DO GÓRY :)
 

mar2

New member
riczi1240 napisał:
Sory nie czytałem całości , ale jeśli chodzi o ost. post to właśnie trzeba nosić waca do główką do góry. Mnie lekarz tego nie powiedział i przez to oponka zrobiła się jeszcze większa czemu toważyszyło też krwawienie. Także GŁOWA DO GÓRY :)

Nom, ale ja już jestem 12 dni po zabiegu więc nie wiem czy jeszcze ma jakieś znaczenie to trzymanie w górze.
 

Podobne tematy

Do góry