• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

2 dni po zabiegu. Czy wszystko jest ok?

dexter92

New member
Dzień dobry.
W poniedziałek o godzinie 10 miałem zabieg obrzezania + usunięcia wędzidelka, albo raczej przedłużenia?

Czy wszystko wygląda dobrze? Martwi mnie ta "fasolka" na wędzidełku i strasznie ciasne szwy. Czy po zejściu szwów wszystko się poluzuje? Aktualnie pod wędzidełkiem jest strasznie ciasno, co widać na zdjęciach.

Codziennie po kilka razy przemywam ranę octeniseptem, oraz nakładam krem Cutis Ł, a na noc Detreomecyna.

W dzień idzie jako wytrzymać, ale noce są okropne. Wzwodów mam tyle w nocy, co chyba wcześniej przez miesiąc nie miałem. Strasznie boli, uciska.

Czy ktoś może mnie uspokoić, że wszystko jest ok, albo poradzić, że warto wrócić do lekarza?

https://imgur.com/vuzqLDP
 

mati12

Well-known member
4 dni po zabiegu wszystko jest świeże napuchniete więc się nie przejmuj z dnia na dzień będzie dobrze jeszcze trochę czasu minie zanim wszystko nabierze ostatecznego wyglądu pamiętaj na wizycie kontrolnej zapytać o wszystko co cię martwi powinni ci też wyciągnąć szwy bo 3 tyg w zupełności starsza
 

dexter92

New member
Podobno są wchłanialne. Szczerze powiedziawszy to wolałbym, by same się rozpuściły, bo sam zabieg wyciągania szwów z tamtej okolicy mnie przeraża :LOL:
 

mati12

Well-known member
Poczytaj sobie na temat szwów wchłanialnych zanim wszystkie się rozpuszcza i wypadną może potrwać długie miesiące te które zostaną tworzą tak zwane ząbki czasami zapalenia co prowadzić może do kolejnych komplikacji póki co o tym nie myśl zobaczysz co na wizycie kontrolnej lekarz ci powie
 

dexter92

New member
Opuchlizna zaczerwienionych miejsc powoli schodzi, jest luźniej i bardziej komfortowo.. Co prawda z "fasolki" mam wrażenie, że też schodzi, ale wolniej. Przy wzwodach w nocy ciągle ciągnie i boli, ale jest to już do wytrzymania. Co prawda przewróciłem się na brzuch przez co zrobiła się rana pod wedzidelkiem, ale chyba to nic złego. :) jeśli ktoś będzie chętny to wrzucę zdjęcia z dziś.
 

Maruder30

New member
Nie bój się ściągania szwów też mialem wchłanialne. Ja po równo 3 tyg. byłem ściągnąć szwy. Ból do wytrzymania, czas to doslownie pięć minut roboty. Potem przez kolejene 15 minut było uczucie kucia igłami i przestało, to był caly ból.
 

dexter92

New member
Nie bój się ściągania szwów też mialem wchłanialne. Ja po równo 3 tyg. byłem ściągnąć szwy. Ból do wytrzymania, czas to doslownie pięć minut roboty. Potem przez kolejene 15 minut było uczucie kucia igłami i przestało, to był caly ból.
A przed ściągnięciem szwów czułeś takie ciągnięcie/ucisk tych okolic?
 

ToJa83

Member
A ten opuchnięty obszar przy wędzidełku chyba zejdzie, nie? Nie zostanie mi taki dzyndzel :ROFLMAO:?

Nie chcę cię martwić, ale zostanie (nie taki duży jak teraz, ale zostanie). Masz tak, jak ja miałem - wędzidełko nie jest usunięte - przy seksie ten dyndzel nie przeszkadzał, ale estetycznie wyglądał (dla mnie) fatalnie - i dlatego ja zdecydowałem się na zabieg poprawkowy z L&L na L&T zcalkowitym usunięciem wędzidełka. Po 3 tygodniach od zabiegu mogę powiedzieć, że odzyskałem spokój duszy i żałuję iż przed pierwszym zabiegiem nie uzgodniłem wszystkiego z chirurgiem.
 

dexter92

New member
A tak serio to musi to zejść, bo jakby nie patrzeć to dość bolesny obszar właśnie przez tą opuchliznę. Dodałem dzisiaj kolejny post z aktualnymi zdjęciami. Jeśli masz ochotę, wejdź, zobacz, może coś zauważysz.
 

ToJa83

Member
A tak serio to musi to zejść, bo jakby nie patrzeć to dość bolesny obszar właśnie przez tą opuchliznę. Dodałem dzisiaj kolejny post z aktualnymi zdjęciami. Jeśli masz ochotę, wejdź, zobacz, może coś zauważysz.

Tutaj masz mój temat jak to wyglądał 11/12 dni po zabiegu.
https://meskiezdrowie.pl/threads/11-dni-po-obrzezaniu-typu-low-and-loose.10551/#post-75038
Zobacz czy tak wygląda u ciebie. (Wędzidełko a nie skóra)
A co do bolesnością - lekkie bóle miałem jeszcze. jakieś 5 tygodnie po zabiegu - ale ja nie wytrzymałem i po 4 tygodniach ponownie rozpocząłem współżycie.
 

Podobne tematy

Do góry