• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

11 dni po obrzezaniu typu Low and Loose.

ToJa83

Member
Jak w temacie. Zdaję relację z rekonwalescencji i mam jedno pytanie : czy aby lekarz nie wyciął za mało "skóry" z lewej strony członka (widać na zdjęciach) i czy wg. was wszystko dobrze się goi? Więc oczywiście przed zabiegiem wszystko będzie dobrze się goiło, czy nie dostanę świra musząc siedzieć przez parę dni w domu, czy nie wpłynie on na doznania z seksu, itd. Oczywiście sam zabieg nie był tak straszny jak sobie go wyobrażałem - znieczulenie (jego podawanie) troszkę bolało (nie znoszę kłucia igłami), 50 minut zleciało na rozmowie z panią pielęgniarką gdy ta widziała, że się zaczynam "spinać", później godzinka na sali pooperacyjnej i do domku. Oczywiście pod wieczór obsikałem cały opatrunek przez co musiałem go wymienić i zbyt mocno go pociągnąłem i szew przy wędzidełku został naruszony. Wylądowałem na SOR-ze na którym pani urolog stwierdziła, że wszystko jest ok i na następny dzień mam się skontaktować z lekarzem, który przeprowadzał zabieg. Tak zrobiłem i ten gdy tylko zobaczył moje zdjęcia aż za głowę się złapał, że na SOR-ze nie zobaczyli uszkodzenia szwów. Powiedział jak mam sobie z tym poradzić w domu, lub, że mam do niego przyjechać na założenie dwóch dodatkowych szwów - wybrałem sposób domowy i podziałało (mięcho z zamrażarki przyłożone do ptaka przez ręcznik). W międzyczasie dostałem uczulenia na plaster (jestem alergikiem) i drobnej infekcji - maść od lekarza (dopochwowa - dodam z uśmieszkiem) zadziałała i dzisiaj już praktycznie mógłbym nie mieć opatrunku, ale nadal maść stosuję 2 X dziennie - jej skutkiem ubocznym jest lekko wysuszona skóra (co widać na zdjęciach), a efektem infekcji (co widać też na zdjęciach) lekkie zaczerwienienie "ptaśka". I tak jak w pytaniu - czy aby lekarz nie wyciął za mało "skóry" z lewej strony członka (widać na zdjęciach) i czy wg. was wszystko dobrze się goi?








 
Może faktycznie , troche za mało wyciął , chociaż mi sie wydaje , ze to jest opuchlizna z lewej strony. Nie przejmował bym się tym. Kto robił CI zabieg?
Jak na 11 dzień , to wygląda dobrze.
 

ToJa83

Member
Nie mogę edytować : a tak na serio : mógł tzeo założyć ciut więcej - mam nadzieję, że nie będzie to miało wpływu na wygląd.😉
 

ToJa83

Member
Mówicie, że za mało szwów. Mogę się zgodzić. Tylko jaki to ma, lub może mieć wpływ na wygląd, czy funkcjonowanie sprzętu? Bo jak popatrzyłem na niektóre zdjęcia na forum to wygląda tak jakby znacznie wieksza ilość szwów powodowała, że tworzą się takie hmm... "grudki". Ale to może nie od tego. Nie wiem sam. Nie jestem lekarzem. Strzelam...
 
Generalnie chodzi o to ,że im więcej szwów , tym rana i miejsce szycia mniej pracuje. U Ciebie mimo tego ,że mało szwów , to super się zasklepia łączenie . Dobrze jest ;)
 
Niemniej im więcej szwów tym większe ryzyko odczynów na nici wchłanialne, gorsze utlenowanie rany, w razie niewielkiego stanu zapalnego może on łatwiej ulec nasileniu przy gęsto zszytych brzegach. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i zabieg dostosowuje się indywidualnie do pacjenta.
 

Podobne tematy

Do góry