• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

sausade

Member
Dobrego urologa nie znajdziesz ani na podkarpaciu ani w zadnym innym miejscu. Dobry urolog w kontekscie ZGK przeprosi Cie za wspolczesna medycyne, wyprosi z gabinetu i da znac na recepcji aby Cie nie kasowali za wizyte. To wszystko co moze Ci zaoferowac dobry urolog.
 

prostownik

Active member
Myślę o posiewach nasienia tlenowe i beztlenowe oraz być może na obecność chlamydii, tylko pytanie w jaki sposób pobierany jest materiał do badania chlamydii i jak to badanie się nazywa, aby było wiarygodne?
Pozdrawiam
Wiem że badanie na chlamydię można zrobić z krwi. Jak powiesz w laboratorium o co chodzi to będą wiedzieli.
Ale wiadomo, wynik powinien zinterpretować lekarz, a jak to z lekarzami na jeden wynik każdy może mieć sprzeczne opinie:)
 

Kkuz

Member
Można kupic przez internet test PCR na chlamydię, ja robiłem taki test z moczu i z wymazu z cewki moczowej (musi to zrobic lekarz i jest cholernie bolesne). Następnie odsyła się to kurierem do laboratorium. Moim zdaniem jesli nie masz objawów infekcji w cewce moczowej to strata kasy.
Można też posiać dowolny material na chlamydie, robi to laboratorium Badbak w Warszawie i też przyjmują materiał kurierem. Najlepiej zadzwonić tam, jako jedni z nielicznych mają indywidualne podejście do pacjenta.
 

Davixon

Active member
Czy chlamida można sie zarazić tylko przez sex? czy moze jest tez inna opcja kiedy nigdy nie spało sie z kobietą? sorry za takie pytanie, bo zaczynam sie sam nad tym zastanawiac czy nie zbadac sie w tym kierunku.
 

Krysteq77

New member
Wlasnie ostatnio czuje pieczenie po oddaniu moczu i taki przezroczysty ciągnący się śluz. I dlatego chciałbym sprawdzić tą chlamydie. Czyli wymazu z cewki moczowej w domowych warunkach nie dam rady zrobić sam ?
 

Kkuz

Member
Też się tym interesowałem mocno i doszedłem do materiałów z których wynikało, że można się zarazić np. na basenie. Nie wiem jaka jest wiarygodność tych twierdzeń, ale chlamydia chyba jest dosyć wrażliwa na zmienne środowisko więc trzeba by mieć wyjątkowego pecha.
 

tomek745

Member
Nie, no jasne niech chłopak powciąga sobie fluorochinolony przez miesiąc nawet jeśli ma zdrową prostatę, to będzie miał co leczyć później przez resztę życia. Takie porady sa na prawdę do dupy, poczytaj sobie o fluorochinolonach i wątek o tym jakie szkody mogą wyrządzić:
http://meskiezdrowie.pl/ostrzezenie-przed-lekami-fluorochinolony-cipro-6435.html

Gorsze są porady nie rób nic o powikłaniach źle leczonego bakteryjnego zgk nie piszesz . Jest ktoś z zgk kto nie dostał abxow? Poza tym to chemioterapeutyk skuteczny w drenowaniu prostaty. Ma chłopak bakterie to niech próbuje je wytluc. Lekarz nie będzie pozwalał brać tego w nieskończoność i on zdecyduje nie ja czy Ty ....... po to jest. Powikłania zdarzają się przy wielu lekach. Nie pomoże to będzie szukał innych rozwiązań.
 

No4name

New member
Na zapalenie prostaty ponoć jest jedna dobra metoda, ale nie na każde bakterie działa. Pozbycie się Niklu! Nikiel jest składnikiem ureazy a ten enzym wytwarza bardzo dużo bakterii aby rozkładać mocznik do amoniaku.. Nie będę wnikał w teorię, ale warto zmienić sztućce na te bez niklu czyli 18/0, nie smarować chleba masłem zwykłym nożem, nie jadać produktów z niklem czyli czekolad. Dodatkowo ponoć histydyna wytrąca nikiel jako suplement. Gdzieś swego czasu czytałem, że ktoś zaleczył prostatę urosalem, ale jest jeden warunek, że te bakterie nie wytwarzają ureazy i jest to jasno napisane w ulotce leku.
Fluorochinolony powodują dużo efektów ubocznych, bóle ścięgien itp. Przy uprawianiu sportu można nawet te ścięgna zerwać. Z pewnej publikacji można się dowiedzieć, że fluorochinolony niszczą mitochondria a te potrzebują dużo czasu aby zostały zamienne dla bardziej sprawne dlatego też piszą np. w ulotkach ofloksycyny, że nawet do 9 miesięcy można załapać kontuzję.
Badania laboratoryjne to masakra, bardzo dużo zależy od labu. Miałem kiedyś problem z zatokami i wyszedł mi posiew tylko dlatego, że znajoma w tym labie pracowała i postanowiła przesiać posiew po 24 godzinach bo jakieś drobnostki tam wychodziły a potem okazały się +++na nowym posiewie.
 

Kkuz

Member
Ma chłopak bakterie to niech próbuje je wytluc. Lekarz nie będzie pozwalał brać tego w nieskończoność i on zdecyduje nie ja czy Ty ....... po to jest..

A Ty jetes jasnowidzem, że wiesz że on ma bakterie? Nigdzie nie napisał aby cokolwiek mu wyszło, wręcz przeciwnie wspomnial o negatywnych posiewach (które co prawda były bez sensu). Napisał ze prostata była niebolesna podczas badania. Poradziłem mu żeby sprawdził struktury mięśniowe w obrębie miednicy. Cewka moczowa przechodzi przez te struktury i może dawać objawy pieczenia pomimo braku zakażenia. Nie mówię tego z teorii tylko z własnych doświadczeń. U mnie być może zaczęło sie od zakażenia ale możliwe ze przez wiele kolejnych lat trułem sie tylko abxami zamiast rehabilitowac byc może to co wlasnie zniszczyly fluorochinolony.
 

Kkuz

Member
Wlasnie ostatnio czuje pieczenie po oddaniu moczu i taki przezroczysty ciągnący się śluz. I dlatego chciałbym sprawdzić tą chlamydie. Czyli wymazu z cewki moczowej w domowych warunkach nie dam rady zrobić sam ?

Zrobić się da, tylko jak będziesz to robił sam to ból będzie Cię powstrzymywał przed właściwym pobraniem materiału (trzeba tą szczotką tam pomajtać a to boli jak skur....) i badanie może być niewiarygodne. Z moczu mozesz zrobic sam bez problemu. Możesz też jak ktoś juz wspomniał zrobic test z krwi na przeciwciała p/c chlamydii w klasach IgM oraz IgG. Jeżeli któryś wyjdzie dodatni (szczególnie IgM) to może to świadczyć o infekcji - wtedy miałbyś wskazanie do dalszych badań w tym kierunku.
 

marcelus

Active member
Wydzielina z cewki wskazuję poniekąd na chlamydie. Jeżeli nie masz dobrego urologa spróbuj znaleźć dobrego dermatologa-wenerologa, tylko koniecznie facet. Ja miałem zaczerwienioną cewke i żołądź dookoła od bakterii Coli, robiłem wiele posiewów moczu gdzie mocz ewidentnie śmierdział, do tego pęcherz bolał i wszystkie były negatywne. Dopiero w 3 labie wyszła bakteria Coli, znaczenie ma na pewno poprawne oddanie materiału, ja oddawałem drugi strumień gdzie po pierwszym wstrzymałem na chwilę oddawanie i dopiero puściłem drugi strumień. Oczywiście wcześniej wszystko umyte dokładnie, to też ważne. Potem szybko do laba żeby mocz nie leżał za długo. Dermatolog-wenerolog też powinień pobrać materiał z cewki.
 

Krysteq77

New member
A jest różnica w badaniu na chlamydie między moczem a wymazem z cewki moczowej? Czy jak ma wyjść to wyjdzie z obu nieważne od sposoby pobrania materiału?
 

tomek745

Member
A Ty jetes jasnowidzem, że wiesz że on ma bakterie? Nigdzie nie napisał aby cokolwiek mu wyszło, wręcz przeciwnie wspomnial o negatywnych posiewach (które co prawda były bez sensu). Napisał ze prostata była niebolesna podczas badania. Poradziłem mu żeby sprawdził struktury mięśniowe w obrębie miednicy. Cewka moczowa przechodzi przez te struktury i może dawać objawy pieczenia pomimo braku zakażenia. Nie mówię tego z teorii tylko z własnych doświadczeń. U mnie być może zaczęło sie od zakażenia ale możliwe ze przez wiele kolejnych lat trułem sie tylko abxami zamiast rehabilitowac byc może to co wlasnie zniszczyly fluorochinolony.
Wyciek z cewki swiadczy o infekcji nie bede sie wypowiadal jakiej bo to ustali posiew. Dokladnie przeczytalem co kolega wczesniej napisaĺ.
 

Krysteq77

New member
To na tą chwile zamierzam zrobić jesscze raz posiew nasienia jednak tylko tlenowy jest możliwy w laboratorium w moim mieście oraz badania na chlamydie, mycoplasme i ureoplasme. Następnie po wynikach iść raz jeszcze do urologa. Tak byłoby najlepiej zrobić ?
 

tomek745

Member
Madrze chlamydia t. IgM IgG wymaz z cewki napleta posiew moczu na ureaplasme i myko taK mi zaordynowal najmadrzejszy urolog u ktorego bylem zaplacilem cos ponad 200 za badania ale bylem pewny ze tego nie ma dalej bedzie pan dr ustawial leki jak cos znajda. Poszukam jeszcze skierowania na badanie to ci przesle.
 
Cześć, to mój 1-szy post, ale choruje już 6-ty miesiąc. Zjadłem już dość duży antybiotyków i jest trochę lepiej niż na początku, ale wciąż jest bardzo źle. Objawy wiadomo: bóle krocza, bóle ud, kłucie w cewce, częstomocz i ogólnie bardzo złe samopoczucie. Zrobiłem wszystkie możliwe badania i wyszedł mi: Enteterococcus faecalis razy 4 (wymaz z cewki, wymaz z wydzieliny gruczołu, mocz przed i po próbie stameya), więć dość wiarugodnie. Obecnie biore moksyfloksacynę, która sposród chinolonów uchodzi za najskuteczniejszą na faecalisa w prostacie (wcześniej brałem 5 tyg. levoxe bez specjalnej poprawy).

Czy komuś z Was udało się pobyć tej bakterii i jakie leczenie okazało się skuteczne? Czy próbowaliście może leczenia Linzeolidem? Jest b. drogi, niemniej jednak uchodzi za lek wyjątkowo skuteczny i dobrze penetrujący do prostaty.
 
Tak, robiłem w Krakowie w cbm.com.pl. Moge jeszcze nadmienić, że badanie wydz. cewki robiłem też w ALAbie w DIAGu, biogenetiku i FAM we Wrocławiu. Wszędzie zwyczajnie straciłem pieniądze, bo nic nie wychodziło, nawet w trakcie stanu ostrego.
 

Podobne tematy

Do góry