• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

esterek2

Member
Początkowo mi Cipronex a potem Nolicin pomagało, ale trochę. Potem brałem z 15 antybioli i żaden nie pomógł tylko pogarszał. Doxy brałem jako trzeci.
 

lukas07vip

New member
źle mnie zrozumiałeś on się pytał tylko dlatego by ocenić mniej więcej jaki są moje zarobi nie ma z jego strony szczegółowego wywiadu np czy praca jest siedząca czy w ruchu czy jest duży stres w pracy itd.
 

lukas07vip

New member
źle mnie zrozumiałeś on się pytał tylko dlatego by ocenić mniej więcej jaki są moje zarobi nie ma z jego strony szczegółowego wywiadu np czy praca jest siedząca czy w ruchu czy jest duży stres w pracy itd.
 

lukas07vip

New member
źle mnie zrozumiałeś on się pytał tylko dlatego by ocenić mniej więcej jaki są moje zarobi nie ma z jego strony szczegółowego wywiadu np czy praca jest siedząca czy w ruchu czy jest duży stres w pracy itd.
witam
ale chyba każdy urolog pyta , jaką pracę wykonujemy ,no może nie każdy , przeprowadza taki wywiad , bo np . kierowcy są u nich w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o prostatę z racji że cały czas wykonują pracę siedzącą bez ruchu co nie wpływa dobrze na ten narząd , mnie z trzech lekarzy tylko jeden pytał tak szczegółowo
 

esterek2

Member
mi zaproponował obrzezanie za 2800 zł wiem że taki zabieg jest wykonywany w granicach 1200 zł

Dzisiaj miałem komplet badań wykonanych, test czterech szklanek, wymaz z napletka, 3 wymazy z cewki plus wydzielina z gruczołu krokowego.
Z cewki to faktycznie nieprzyjemne tym bardziej że 3 razy, i za każdym razem większa wymazówka.
Co do gruczołu krokowego i wyciskania wydzieliny do badania, to tez nieprzyjemne. Ale da się to przeżyć.

Mam pytanie ile wam tej wydzieliny po masażu wyleciało, bo mi dwie/trzy takie małe krople. To norma ?
Wymazy są wysyłane do krakowa i wrocławia.
 

esterek2

Member
Dzisiaj miałem komplet badań wykonanych, test czterech szklanek, wymaz z napletka, 3 wymazy z cewki plus wydzielina z gruczołu krokowego.
Z cewki to faktycznie nieprzyjemne tym bardziej że 3 razy, i za każdym razem większa wymazówka.
Co do gruczołu krokowego i wyciskania wydzieliny do badania, to tez nieprzyjemne. Ale da się to przeżyć.

Mam pytanie ile wam tej wydzieliny po masażu wyleciało, bo mi dwie/trzy takie małe krople. To norma ?
Wymazy są wysyłane do krakowa i wrocławia.

Aha i jeszcze jedno.
Zobaczcie sobie tutaj
Drogi moczowo-płciowe męskie

Jeżeli chodzi o wymaz z gruczołu krokowego (wydzielina wyciskana przez per rectum) to pisze że wydzielina powinna być dostarczona do laboratorium do 2 godzin. A jak lekarz to wysyła kurierem to dochodzi po dobie. Więc hmm jaka jest wiarygodność badania. W tym wypadku ktoś musiałby mieć laboratorium na miejscu i od razu po pobraniu zbadać jak najszybciej żeby był wiarygodny wynik.
Co o tym sądzicie. ??
 

chroniczny

New member
Zalezy w jakich warunkach je przesylaja. Nie wiem czy to tak samo sie ma do posiewu na bakterie z gruczolu, ale jak rozmawialem z kolesiem z laboratorium, to wymazy w kierunku hsv w taki sposob przechowuja, ze niby do miesiaca moga lezec, i nic sie nie stanie. Co do ilosci tych kropel, wlasnie tyle ich jest, 2-4 :) Wiec robiles badania u tego urologa z Tarnowa. Koniecznie pochwal sie rezultatami. Pozdrawiam.
 

esterek2

Member
Powiedz z ciekawości, jakie dawki fluconazolu przyjmujesz i jak często ? Czy został zastosowany mechanizm nasycenia osocza substancją?

100mg 2x na dobę. Czyli 200mg na dobę.
Wczoraj na noc wziąłem 2x100mg czyli 200mg jednorazowo.
Dzisiaj wezmę 100mg w południe i 100mg na noc.
Dr przepisał to na 14 dni, ale chyba sobie załatwię na dłużej żeby bylo 28 dni bo 14 dni wydaję mi się za krótko.
 

chroniczny

New member
100mg 2x na dobę. Czyli 200mg na dobę.
Wczoraj na noc wziąłem 2x100mg czyli 200mg jednorazowo.
Dzisiaj wezmę 100mg w południe i 100mg na noc.
Dr przepisał to na 14 dni, ale chyba sobie załatwię na dłużej żeby bylo 28 dni bo 14 dni wydaję mi się za krótko.

Czy dobrze pamietam, ze wczesniej wychodzila ci tez bakteria? Oczywiscie informuj jakie sa efekty leczenia. Czy miales jakies zmiany skorne na zoledziu?
 

esterek2

Member
Czy dobrze pamietam, ze wczesniej wychodzila ci tez bakteria? Oczywiscie informuj jakie sa efekty leczenia. Czy miales jakies zmiany skorne na zoledziu?

Na początku wychodziły mi staphylococus i enterococus co leczyłem przez dwa lata różnymi antybiotykami, po około roku leczenia antybiotykami każdy kolejny antybiotyk pogarszał sprawę. Co zaczynałem kolejny to było dużo gorzej niż bez antybiotyku. Ale urolodzy nie chcieli słuchać i przepisywali kolejne. Teraz to wyjaśnia dlaczego było gorzej podczas antybiotykoterapii, bo candida zaatakowała i wtedy antybiotyki powodowały, że jeszcze bardziej się namnażała.
Żadnych zmian na żołędziu nie mam, a mimo to wymaz spod napletka jak i z cewki jaki i wydzielina z gruczołu krokowego, wszystko wykazało obfity wzrost CANDIDA ALBICANS innych drobnoustrojów nie wyodrębniono a badanie było na wszystko co możliwe (chlamydia, mycoplasma, ureaplasma, rzerzączka, bakterie tlenowe, beztlenowe, grzyby itp. itp. etc. etc.). Grubo ponad tysiaka zapłaciłem za te badania i wszędzie wyszła tylko CANDIDA.
Dodatkowo miałem terapię laserem (2 minuty laseru w trzech punktach x2), nie wiem czy to coś pomaga. Stosował ktoś coś takiego ?
 

asdfgh

New member
Słuchajcie, myślę o tej candidzie i wydaje mi się, że to może być przyczyna większości objawów niebakteryjnego zapalenia prostaty. Gromadzący się w jelitach atakuje ścianki, a tuż przy ściankach jelit znajduje się prostata. Stąd problemy gastryczne (ja takie miewam), problemy skórne, częste infekcje. Nasuwa się tylko pytanie, czy podczas tych wszystkich badań tj. posiewów, badań ogólnych moczu i wydzieliny z prostaty nie powinno być jakiś dowodów na obecność candidy? Ale robiłem ten test domowy ze szklanką i śliną i wyszło mi, że organizm jest zagrzybiony. Oczywiście dotyczy to tych, którzy mają objawy ZGK, czyli pieczenie w cewce i prostacie, parcie na mocz i inne problemy typowe dla zapalenia, nie zaś CPPS, gdzie głównym problemem jest uczucie ucisku i ból.
 

chroniczny

New member
Myslalem nad candida, ale nigdzie nie wychodzi niestety w przeciwienstwie do roznych bakterii z posiewow nasienia i wymazow cewki. Bralem fluconozale jakis czas, smarowalem clotrimazolem zoladz i cewke i jakos srednio to pomagalo. Zwiazek z jelitami... zapewne jakis istnieje. Gdy czuje, ze mam mala rewolucje zoladkowa, wowczas odczuwam bolesniejszee nasieniowody. Lekarze twierdza, ze jesli nie masz immunodepresji to orgaznizm sam zwalczy candide. Ile w tym prawdy to nie wiem.... Gdzies kiedys natknalem sie na watek, ze faceta z podobnych problemow wyleczyl lek przepisywany ludziom cierpiacym na bialaczke, ktorza walcza z grzybica. Lek obecnie jest refudnowany przez nfz, tylko ktory specjalista ci go przepisze jezeli nie masz bialaczki. Normalnie kosztuje on ponad 2 tys zlotych. Powiem ze gdybym mial cos co potwierdzaloby, ze mam grzybice, to wydalbym wiele wiecej. Tylko zeby jakis papier sie na to znalazl :) A test ze szklanka i slina to mam wrazenie, ze zostal wymyslony przez osoby chcace sprzedawac rozne suplementy na oczyszczenie organizmu i w znakomitej wiekszosci przypadkow wychodzi on pozytywny. Takie mam wrazenie przynajmniej. Esterek daj znac jak kuracja.
 

lag

New member
Esterek, dawaj znac jak tam kuracja bo sam sie zastanawiam nad tym. Ja candide mysle, ze mam bo mam mocno jezyk oblożony i mieszkam w kamienicy ktora zalał sasiad na samej gorze tak ze sasiadka na gorze ma cale sciany w grzybie u mnie wilgoć jak cholera (chociaż grzyb widoczny tylko przy rogach sufitu w łazience). Ale czy to ma związek z moim przewlekłym zapaleniem? Ciężko stwierdzić. Za miesiąc się przeprowadzam do niewielkiego mieszkania bardzo silnie ogrzewanego, więc będę mógł sprawdzić czy jest jakaś różnica. U mnie od ostatniego postu bylo dosc znośnie, pogorszenie nastapilo dwa dni temu jak wzialem Allertec na wysypke bo cos mnie uczuliło. I znowu powtórka z rozrywki. Nudne się to zaczyna robić.
 

esterek2

Member
Esterek daj znac jak kuracja.
'

Szósty dzień kuracji fluconazole i na razie nie czuję żadnych spektakularnych efektów. A candida na pewno jest w gruczole i cewce bo tak wyszło z laboratorium. Pewnie trzeba dłużej poczekać na jakiś efekt. Jedyne co zauważyłem to język przestaje być mniej obłożony nalotem.
Ogólnie to zdecydowanie pogarsza mi się po wytrysku. Na drugi dzień mam zawsze większe bóle po oddaniu moczu i problemy z jego oddaniem. Dłuższa abstynencja objawy mniej nasilone. Nie wiem od czego to zależy.
No nic czekam na jakieś efekty, myślę że po 2 tygodniach brania fluconazole powinna być przynajmniej minimalna poprawa. Dam znać.
 

tomas 1

New member
Candida po sześciu dniach nie ustąpi nawet po 14 jest problem, oprócz brania leków trzeba wyeliminować cukry w każdej postaci. Ja brałem przez 28 fluconazol tylko nie pamiętam w jakich dawkach. I przy następnym braniu antybiotyków za każdym razem dodatkowo fluconazol.
 

Podobne tematy

Do góry