• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

lag

New member
Krzysiu pytam poniewaz po Cipronexie dostalem trwalego okaleczenia sciegien (po 9 miesiacach dalej nie chcą sie zagoic) i mysle nad antybiotykiem ktory mozna by bylo dostarczyc jak najblizej prostaty a nie od strony zoladka, po prostu tak sie glosno zastanawiam czy nie byloby to lepsze - antybiotyk w formie czopku. Ten ciagly bol i niesamowite klucie w odbycie calkowicie wyklucza mnie z zycia zawodowego i ogolnie spolecznego (boli kiedy siedze, boli tez podczas chodzenia). Antybiotyk chce tylko w sytuacji awaryjnej wziac ze wzgledu na ostre powiklania po ciproexie, ale zastanawiam sie gleboko na tym metronizadolem. Poki co stosuje czopki Hemorol ale na razie z mizernym skutkiem. Na allegro kupilem rosyjskie czopki rokitnikowe, dzisiaj pierwszy raz mam zamiar je zastosowac, mam nadzieje ze ten ruski medykament dupy mi nie urwie ani zadnej przesranej alergii po tym nie zlapie. Juz nie wiem co robi, bo sa dni kiedy da sie wytrzymac a sa dni kiedy boli tak bardzo a przy tym kazda kosc i cala okolica gruczolu krokowego i wtedy chce sie naprawde sznur zalozyc na szyje..
 

krzys2

New member
Jezu stary wstrzymaj sie z tym. Kurde jak chcesz pogadać to mozesz do mnie zadzwonic moge ci podac nr kom albo do pracy do instytutu
Krzys
 

krzys2

New member
Kurde nie wiem jak sie tu wysyla na priva ale jak Ty wiesz to mozesz mi podac swoj numer i moge do Ciebie zadzwonic to porozmawiamy i na pewno cos sie da zrobic , wierz mi jest to wyleczalne problem w tym ze dzisiejsi lekarze to maja kieszeń a nie rozum i wiedze, wiem bo ich ucze .
 
Ostatnia edycja:

krzys2

New member
sposob dostarczania antybiotyku nie ma znaczenia jezeli obawiasz sie alergii czy efektów ubocznych . Jedynie w przypadku niesterydowych lekow przeciw zapalnych np diklaku czopki nie uszkadzaja tak bardzo sluzowki zaladka jak pigulki
krzys
 

esterek2

Member
Ja na twoim miejscu uważał bym na tego lekarza bo strasznie wyciąga kasę . Ja też miałem przez niego wykonywane takie testy nic nie wyszło u mnie. Jestem ciekawy czy na początku wizyty pytał się gdzie pracujesz i czy proponował Ci obrzezanie

Napisz coś więcej, robiłeś ten komplet badań za 1000 zł , te badania bolały, chodzi o wymaz z cewki i wyciskanie wydzieliny z gruczołu krokowego per rectum ?
Proponował skrócenie napletka i jakieś cudy, ale na takie bzdety to się nie zgodzę. Z tymi bakteriami to chyba warto taki komplet wymazowy zrobić.
Tobie nic nie wyszło ? Co Ci powiedział ? Zaproponował jakieś leczenie ? Jak teraz u Ciebie ? Miałeś powiększoną prostatę, stan zapalny widziany w USG ? zwapnienia ?
 

lukas07vip

New member
Napisz coś więcej, robiłeś ten komplet badań za 1000 zł , te badania bolały, chodzi o wymaz z cewki i wyciskanie wydzieliny z gruczołu krokowego per rectum ?
Proponował skrócenie napletka i jakieś cudy, ale na takie bzdety to się nie zgodzę. Z tymi bakteriami to chyba warto taki komplet wymazowy zrobić.
Tobie nic nie wyszło ? Co Ci powiedział ? Zaproponował jakieś leczenie ? Jak teraz u Ciebie ? Miałeś powiększoną prostatę, stan zapalny widziany w USG ? zwapnienia ?

Miałem zwapnienia wokół prostaty tak przynajmniej mi mówił podczas badania usg ogólnie. Strasznie naciąga na kasę sprawdź jakie badania będzie wykonywał bo czy te badania są warte 1000zł w to bym wątpił mi się wydaje że są to rutynowe badania które nie są tak drogie nawet prywatnie napewno nie 1000 zł. Wymaz z cewki jest bolesny w skali od 0-10 to jak dla mnie 9 a wydzielina z gruczołu też bolesna ale wszystko do wytrzymania. Ja mam problem z mięśniami miednicy od kiedy pracuje w tym kierunku czuje się z każdym dniem lepiej ale jeśli masz problem z bakteriami to polecam urologa z Wrocławia Piotr Szulc. Ten z tarnowskich gór to dla mnie straszny naciągacz jak ja byłem u niego na wizycie to były pytanie tego typu gdzie pracuje co każdą wizytę a chyba byłem na trzech i jego gatki tego typu że on kończy filozofię i wie jak podchodzić do pacjenta jestem ciekawy jak firma zajmuje się jego marketingiem bo w internecie ma same pozytywne opinie
 

esterek2

Member
Miałem zwapnienia wokół prostaty tak przynajmniej mi mówił podczas badania usg ogólnie. Strasznie naciąga na kasę sprawdź jakie badania będzie wykonywał bo czy te badania są warte 1000zł w to bym wątpił mi się wydaje że są to rutynowe badania które nie są tak drogie nawet prywatnie napewno nie 1000 zł. Wymaz z cewki jest bolesny w skali od 0-10 to jak dla mnie 9 a wydzielina z gruczołu też bolesna ale wszystko do wytrzymania. Ja mam problem z mięśniami miednicy od kiedy pracuje w tym kierunku czuje się z każdym dniem lepiej ale jeśli masz problem z bakteriami to polecam urologa z Wrocławia Piotr Szulc. Ten z tarnowskich gór to dla mnie straszny naciągacz jak ja byłem u niego na wizycie to były pytanie tego typu gdzie pracuje co każdą wizytę a chyba byłem na trzech i jego gatki tego typu że on kończy filozofię i wie jak podchodzić do pacjenta jestem ciekawy jak firma zajmuje się jego marketingiem bo w internecie ma same pozytywne opinie

Hmm no dziwne te pozytywne opinie, do niego przyszedłem głównie ze względu na FAGI, mówi że musi zrobić ten komplet badań żeby przejść do fagów.
9 na 10 poziom bólu wymaz z cewki to jakaś masakra. Z mięśniami pewnie też coś mam nie tak bo przy oddawaniu moczu coś mi się zaciska albo coś zatyka i nagle mocz nie leci, i czuje te bolesne przytykanie zaciskanie, nie wiem czy to nie jakiś kamyk tam nie lata czy to mięśnie.
Musze się szykować na bolesne badania :/
Zobaczymy co jak wyjdzie, jak mi nie pomoże ten lekarz i będzie wielka lipa to się zajmę odpowiednimi opiniami w necie, że ta firma marketingowa nie wyrobi.
Pytał gdzie pracuje, sobie zapisał w karcie pacjenta, to chyba nie będzie ponownie pytał hehehehehe. Nie wiem po co te pytania może chce rozładować stres i napięcie. Na mnie takie gadki nie działają. Ja potrzebuje konkretów. Jak kogoś przewlekle boli to tego typu gadki tylko wkurzają.
 

many

New member
witam
ale chyba każdy urolog pyta , jaką pracę wykonujemy ,no może nie każdy , przeprowadza taki wywiad , bo np . kierowcy są u nich w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o prostatę z racji że cały czas wykonują pracę siedzącą bez ruchu co nie wpływa dobrze na ten narząd , mnie z trzech lekarzy tylko jeden pytał tak szczegółowo
 

lag

New member
esterek2-> 2 moich znajomych u niego bylo w roznym odstepie czasu, u obu zrobil szczegolowe badania (kolega mi mowil ze zaplacil nawet nie 1000 ale 1300 ale 300 w ta czy tamtą to juz bez roznicy) Jak mu powiedzial ze wiekszosc badan mial juz robione to szanowny lekarz L. powiedzial, ze to musza byc jego badania i koniec, nie ma gadki, pozniej jak również nic nie wyszło w tych nowych badaniach tak jak bylo do przewidzenia a lekarz przez to lekko stracił zapał to zaczelo sie filozofowanie, ze to wina krotkiego wędzidelka, mozliwe zwezenie cewki, naklania na zabiegi po 3-5tys zl i generalnie wyciaga obolalych chlopakow na maksa na kase a do tego napisal ksiazke pt. „Etyka dla wszystkich, czy dla każdego?".. Ciekawe czy dla niego etyczne jest ściąganie z chlopakow takich kwot skoro w innych placowkach te same badania mozna wykonac za 1/2 tej kwoty oraz namawianie ich na kosztowne zabiegi, ktore NIE MAJA wplywu na zapalenie prostaty co mi 2 innych urologow potwierdzilo z reka na sercu. W kazdym razie jak Cie stac na badania i kosztowne wizyty to drogi Esterku PRÓBUJ, nóż widelec może Ci pomoże, nie zapomnij też dać znać na forum o swoich odczuciach i leczeniu.
 

Fatal

New member
ja zauwazylem u siebie, ze jak cwicze (robie brzuszki, pompki) to w odbycie mam takie dziwne uczucie skurczów, jakby coś się kurczylo i rozkurczalo... Do tego swędzi mnie cewka moczowa. W posiewie moczu wyszla bakteria klebsiella pneumoniae, ale lekarz stwierdzil, ze zostawimy to tak jak jest. To dziwne uczucie w odbycie utrzymuje sie do momentu, az nie przyjme czopka Diclac... nie wiem co z tym zrobic, boje sie uprawiac seksu i masturbowac od miesiaca, bo nie chce by bol powrocil :/
 

esterek2

Member
a co do marketingu, wejdzcie na ich strone FB https://www.facebook.com/urogen.nzoz i tam jest taki post "ZABIEGI W UROGENIE..." i 65 polubień, kliknijcie sobie na te polubienia i popatrzcie na nazwy osob ktore to polubiły :)

WOW hahaha dobre dobre same zagraniczne. Kurde już się zastanawiam nad tym wszystkim.

A jak w ogóle u Ciebie lag stan prostaty i leczenie ?
Wiem tyle że ta choroba niszczy życie. Sam na własnej skórze to odczuwam.
 
Ostatnia edycja:

many

New member
witam
u mnie urolog mówi że nie mam zapalenia , bakterie tez nie wychodzą , twierdzi że to przewlekły zespól bólu miednicy mniejszej , no tyle to można się domyśleć samemu , że to zespól bólu , ale co go wywołuje to tego już nie diagnozuje , wizyta to trwa może z pięć minut , dzień dobry ,badanie , usg , recepta , kasa i żegnaj , ostatnio ktoś nie lekarz , naprowadził mnie że może to być od kręgosłupa ja w tym kierunku nigdy nie robiłem badań ale nasilenie się objawów w maju , w lipcu ból kręgosłupa i teraz też objawy dają znać , więcej czuję w odcinku lędzwiowym kręgosłupa takie promieniowanie jakby gorąco się tam robiło , w biodra idzie promieniuje i napięcia przepony , właśnie tak mi ten gościu powiedział że mogę mieć dyskopatie krążka L5-S1 bo to podobnież uciska na nerwy i może wywoływać takie objawy , zrobiłem rtg ale nie byłem z tym nigdzie jeszcze , i do krzys mam pytanie u ciebie te trzy przepukliny kręgowe czy to była dyskopatia krążków międzykręgowych i na ile rehabilitacja pomogła , tak myślę że u mnie to się nałożyły dwie sprawy bóle miednicy i teraz kręgosłup lub jest to powiązane , wcześniej czułem tylko że boli mnie prostata tam tylko , a teraz doszedł odcinek lędzwiowy i to promieniowanie
 

lag

New member
WOW hahaha dobre dobre same zagraniczne. Kurde już się zastanawiam nad tym wszystkim.

A jak w ogóle u Ciebie lag stan prostaty i leczenie ?
Wiem tyle że ta choroba niszczy życie. Sam na własnej skórze to odczuwam.

Esterek2 u mnie tak przebiega ze od ok. 2 miesięcy chodze z ostrym nawrotem, urolodzy mowia ze jest ostry stan bez goraczki, prostata jest rozpulchniona, goraca i mega tkliwa i ciezko nawet zrobic do konca badanie per rectum nie mówiąc już o możliwości ppobrania wydzieliny z gruczołu na badanie w tym stanie. Dostalem Doxycyline, wykupiłem ją, ale jeszcze nie zaczalem brac majac nadzieje, ze jakos tą cholerę może inaczej uda mi się podejść, ale chyba niestety będę zmuszony jednak to wziac, bo nic innego na to nie pomaga.. Stan jest taki, że boli mnie już nie tylko podczas siedzenia czy chodzenia, ale już nawet podczas leżenia na boku co jest dla mnie nowością.. Ból jak skurczysyn zresztą co ja Ci będę mówił skoro znasz ten ból - jakby skała najeżona kolcami w dupie za przeproszeniem. Od dwóch dni okładam lodem te rejony, nie wiem czy dobrze robię, ale jak jest taka gorąca to może trzeba ją schłodzić a nie wygrzewać w miednicy itp. Doraźnie stosowałem czopki dicloberl 50 ale poprawa była minimalna na kilka godzin ale także skutek uboczny duże bóle brzucha a także stosowałem chwile ziołowe czopki Hemorol ale też bez poprawy. Piję wierzbownicę, piję sok żurawinowy, łykam witamine C dodtakoweo a także CYNK, ale wszystko to NIC nie daje. Nic tylko strzelić sobie w łeb, zastanawiam się czy taki ostry stan może już stać się przewlekłym, mi cieżko sobie wyobrazić to bo nie idzie z tym wytrzymać. Co najlepsze jeśli chodzi o sikanie nie mam jakichś dużych problemów, nie latam w nocy w ogóle do sikania i generalnie mam ochotę na seks (chociaż ból się wzmaga jak się podniecę) i z erekcją i jej utrzymaniem nie mam problemów (no może minimalnie za szybko kończe niż przed zapaleniem). Oczywiście seks w prezerwatywie. Całkiem już nie mam pomysłów co dalej.. Esterek, jak określają twój stan urolodzy po badaniu per rectum ?
 

krzys2

New member
witam
u mnie urolog mówi że nie mam zapalenia , bakterie tez nie wychodzą , twierdzi że to przewlekły zespól bólu miednicy mniejszej , no tyle to można się domyśleć samemu , że to zespól bólu , ale co go wywołuje to tego już nie diagnozuje , wizyta to trwa może z pięć minut , dzień dobry ,badanie , usg , recepta , kasa i żegnaj , ostatnio ktoś nie lekarz , naprowadził mnie że może to być od kręgosłupa ja w tym kierunku nigdy nie robiłem badań ale nasilenie się objawów w maju , w lipcu ból kręgosłupa i teraz też objawy dają znać , więcej czuję w odcinku lędzwiowym kręgosłupa takie promieniowanie jakby gorąco się tam robiło , w biodra idzie promieniuje i napięcia przepony , właśnie tak mi ten gościu powiedział że mogę mieć dyskopatie krążka L5-S1 bo to podobnież uciska na nerwy i może wywoływać takie objawy , zrobiłem rtg ale nie byłem z tym nigdzie jeszcze , i do krzys mam pytanie u ciebie te trzy przepukliny kręgowe czy to była dyskopatia krążków międzykręgowych i na ile rehabilitacja pomogła , tak myślę że u mnie to się nałożyły dwie sprawy bóle miednicy i teraz kręgosłup lub jest to powiązane , wcześniej czułem tylko że boli mnie prostata tam tylko , a teraz doszedł odcinek lędzwiowy i to promieniowanie

Tak to byla dyskopatia dosyc masywna . Pomaga na to zespol cwiczeń McKinzea zobacz na internecie i rob w domu na karimacie 45 min codziennie po miesiacu powinno byc duzo lepiej. Dodatkowo spacery (NIE BIEGI !!!) 40 min wydłuzonym WOLNYM krokiem .
 

esterek2

Member
Esterek, jak określają twój stan urolodzy po badaniu per rectum ?


Jako stan ostry, rozpulchniona, bolesna, tkliwa, w usg zwapnienia. Z erekcją też nie mam problemów. Nawet jest jej zbyt dużo. U mnie zatykają się chyba nasieniowody, bo po oddaniu nasienia raz jest gorzej (gorszy odpływ moczu, nasilony ból), a raz lepiej (lepszy odpływ moczu, mniejszy ból). Chyba po co niektórej ejakulacji wypływa zapalna wydzielina z prostaty i się coś odtyka polepsza, a co po niektórej blokuje i jest gorzej.
Ogólnie jest to wszystko coś okropnego. Kto ma bóle to wie.
 

Podobne tematy

Do góry