• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

andrej

New member
Monural to lek który nie przenika do gruczołu krokowego.
Stosuje się go w zapaleniach {niepowikłanych} pęcherza moczowego i cewki moczowej.

Mam ten sam problem co wszyscy na tym forum

Borykam się z tą chorobą od 8 lat!!!
 

sajmon

New member
slowo apropos nowych metod. rozmawialem o tym z lekarzem i powiedzial ze stosuje sie rozne nowe metody np termoterapia laserowa (odparowanie laserem prostaty) ale ich skutki nie sa do konca jeszcze sprawdzone dlatego ze sa nowe. powiedzial mi ze po takim odparowaniu czesc prostaty zostaje i nie jest wykluczone ze po kilkunastu kilkudziesieciu latach nie zacznie to sie pierdolic, mutowac itp. i ze moze z tego wyjsc jakis "obcy":) tradycyjne usuniecie powoduje bezplodnosc i ewentualnie u starszych osob nietrzymanie moczu przez pewien okres po zabiegu. gdyby nie ta bezplodnosc to bym to w pizdziec nawet i jutro usunal:)
 

sajmon

New member
do kertoip

przede mna jeszcze ze 2 miechy rehabilitacji. przez ostatnie 2 tyg mialem naswietlanie laserem i ultradzwieki a od poniedzialku swiatlowod per rectum:) jest szansa ze to mi pomoze. no ludzie jakos wychodza z tego i te lasery faktycznie im pomagaja. zalezy mi na tym zeby to byl trwaly efekt a nie tylko poprawa na kilka tygodni czy miesiecy. podziwaim ludzi ktorzy lecza ten szajs przez lata. mnie jeszcze nie stuknely dobrze dwie wiosny choroby a juz naprawde jestem na granicy wytrzymalosci. nie moge sobie tego wyobrazic ze moglbym sie z tym pierdolic jeszcze drugie 2 lata albo i dluzej. jeszcze z rok i czeka mnie psychiatryk:) nie mam pojecia co zrobie jak to nie pojdzie po tych laserach. to usuniecie to juz taka ostateczna ostatecznosc. no ale jak nic innego mi nie pomoze to chyba bede musial sie na to zdecydowac. kurwa chce poprostu normalnie zyc i funkcjonowac a teraz to tak nie za bardzo mi to wychodzi.
 

andrej

New member
do sajmon

Sajmon z jakiego miasta jesteś, gdzie wykonują ci te zabiegi, co to znaczy terpia światłowodem?
Czy w ogóle te ultradźwięki i laseroterapia chociać trochę Ci pomogły?
Masz czasem bóle rectalne?
dzięki
 

miko1234

New member
Siema ziomale. Sposob na to dziadostwo musi istniec. Ale antybiotyki to nie jest klucz bo one nie penetrują dobrze do prostaty. Z reszta nie ma sie co łudzic- poprawy po nich nie ma. Wierze ze juz niedługo bedzie skuteczna metoda na trwale wyleczenie tej choroby. Gdyby tylko lekarze widzieli co się dzieje z nami w srodku. To jest istne piekło. Na zewnątrz wygladamy normalnie. Pamietam jak kumpela powiedziala mi ze wygladam na zdrowego ale tam w srodku byłem autentycznie bomba która za chwile ma wybuchnąć. Nie potrafiłem kontrolowac swoich ruchów, wyrazania uczuc- no po prostu straciłem kontrole nad swoim ciałem. Zapalenie prostaty to choroba całego organizmu choć wywołana przez taki maly gruczoł.
Panowie nie poddawac się nie wycinac prostaty bo skoro tak długo już wytrzymaliście to wytrzymacie jeszcze dłużej. To swiadczy tylko o Waszej sile. Powodzenia
 

arek

New member
Witam wszystkich.
Mam 37 lat i od około roku problemy z gruczołem krokowym tzn
zapalenie. Wykonałem szereg badan m.in na posiew moczu i nasienia i
wyniki są negatywne - nie stwierdzno żadnych bakterii. Słyszałem ,
że można również wykonać badanie wydzieliny gruczołu krokowego
W związku z tym mam pytanie : w jaki sposób pobrać wydzieline z gruczołu. Wiem , że robi się to podczas masażu . Jak to wygląda od sront technicznej.
Dzisiej odebralem wynik posiewowego badania wymazu z cewki moczowej. Znaleźli tam 2 bakterie tj.
1. Staphylococcus epidermidis tj.gronkowiec skórny lub biały
2. Micrococcus spp
w dalszej cześci wyniku pisze , że "Flora wyhodowana w takiej ilości może być zanieczszceniem"
Jak myślicie, bakterie te moga mieć związek z tą chorobą.
pozdrawiam.
 

miko1234

New member
Masaż prostaty wygląda tak jak badanie per rectum tylko ze trwa dłużej bo lekarz musi masować prostatę tak długo, ażeby pozyskać wystarczającą ilość wydzieliny do posiewu.
Z tymi bakteriami nie wiadomo jak to do końca jest, ponieważ mogą one stanowić normalną składową wydzieliny czy tez nasienia i wcale nie powodowac stanu zapalnego. A najlepszym dowodem na to jest fakt, że
nawet jeśli masz trwale wyjałowione nasienie i wydzielinę to prostata nadal będzie boleć. Najlepiej zapytaj o to Sajmona- on ma taki przypadek albo poczytaj jego posty ( jest ich od groma tutaj). Przypadłość taka, czyli gdy nie masz bakterii w nasieniu czy w wydzielinie nazywa się niebakteryjnym zapaleniem stercza.
PS. Napisz coś na temat przebiegu swojego leczenia. 3maj się
 

sajmon

New member
do andrej

jestem z kielc. wszystkie zabiegi mam na miejscu u siebie w miescie w swietokrzyskim centrum onkologii. w chwili obecnej nie moge sie jeszcze wypowiadac o skutkach tych zabiegow. planowana rehabilitacja to kolo 3 miesiecy a ja mam zabiegi dopiero od 2 tyg. zabiegi sa kompleksowe - naswietlanie laserem (lampa), tzw 3 punkty (naswietlanie specjalna koncowka 3 punktow krocza 2 pod jadrami i jeden nad penisem) i ultradzwieki. od pon mam miec dodatkowo rozgrzewanie prostaty laserem przez odbyt (specjalna koncowka swiatlowodowa). byc moze do tego bede mial jeszcze zwykle masaze per rectum. co do bolu - w sumie co troche cos gdzies mnie napierdala:)
 

prostatitis

New member
Wiecie co?? lecze sie u homeopatow. Klinika Vision w Katowicach. Wiecie co moowia? - ze to wina pasozyta, ktorego zlapalem w Hiszpanii. Atakuje przewod moczowy. Na poczatku choroby bym ich wysmial. Po 2 miesiacach nie uwierzyl, ale teraz... ta choroba doprowadzila mnie do takiego stanu, ze im wierze... zabawne. Jestem w stanie uwierzyc we wszystko i rownoczesnie nie moge sobie wyobrazic, ze ktos mnie z tego wyleczy. Wiadomo - jak pomoze dam wam znac. To co robia/mowia lekarze, to jest dorszy cyrk niz polska scena polityczna.... zal gadac. Wszystkim zycze powrotu do zdrowia
 

sajmon

New member
do arek

ja tez na samym poczatku mialem gronkowca skornego. w sumie to mialem jakis 5 syfow w prostacie. na poczatku ten skorniak, potem jakies 3 inne naraz (jakies dlugie lacinskie nazwy:))a na koniec zlocisty. teraz jestem "czysty" a zapalenie i wszystkie jego objawy nadal mnie mecza. ja w swojej "karierze" nie mialem robionego wymazu z cewki. mialem robiony posiwe wydzieliny i zawsze byl negatywny. bakterie mialem tylko w spermie. ja bym na twoim miejscu zrobil jeszcze raz porzadnie posiew nasienia. jak masz zalecenie zrob tez ten posiew wydzieliny stercza. nie jest to przyjemne. lekarz dlugo masuje prostate zanim zacznie wyplywac wydzielina. (kurewski bol przy ostrym zapaleniu). ale jesli w spermie ci nic nie wyjdzie to na 99% w wydzielinie tez nie bedziesz nic mial. napisz cos o lekach ktore stosowales - co, jak i przez ile.

pozdro
 

sajmon

New member
do prostatitis

mozesz sprobowac isc do psychiatry i pogadac sobie o tym. ja bylem ale nic mi to nie dalo. w tej chorobie zajebiscie siada psychika. lekarze mowia zeby sie nie martwic nie myslec o tym itp ale tego poprostu sie nie da wykonac. wiem co przechodzisz bo ja przechodzilem to samo. w sumie to nadal sie mecze ze stanami depresyjnymi. pociesz sie tym ze nie jestes sam:)

pozdro
 

miko1234

New member
Właśnie o tym nie da się zapomnieć dopóki się tego nie wyleczy. To tak jakby ciągle bolała Cię ręka i nic z tym bólem nie dało się zrobić. Tylko że ból ręki wyeliminujesz szybko i sprawnie a zapalenia prostaty nie.
 

arek

New member
Ja w sumie objawy tej choroby mam od około 1 roku a do urologa chodzę od około 6 miesiecy. Wszystkie badania wykluczają bakterie w tym badanie krwi na chlamydie. Brałem rózne antybiotyki w tym Azitrox 500 mg ,Oflodinex , Trimesan, znowóż Azitrox, Monural.
Obenie od kilku dni biore tylko ziołowe tj. Prostogal , Prosterol, Urosept,Uroprost i herbata z pokrzywy. Aha - trzeci miesiac biorę Ipertrofan. Gdzieś czytałem , że bakterie moga zagnieździć się w gruczole i podczas badania nasienia nie ujawnią się a w trakcie masażu mogą wyjść wraz z wydzieliną- jest to prawdą ?. Od kilku dni także termoforem wygrzewam gruczoł.
Co myślicie o Ipertrofanie ?? ma ktoś z was doswiadczenia z tym lekiem ?.
Zauwazylem ze lekarz jest bezradny i nie wie co dalej ze mna robić. Ostatnio przepisał mi Tarivid. Jest to to samo co Oflodinex tylko inna nazwa , więc nawet nie wykupiłem bo i tak nie pomoże.
Może są jeszcze jakieś inne badania które mogłyby wykazać bakterie?? W poniedziałek robię posiew wydzieliny z gruczołu. zobacze co bedzie. Zuważyłem , że po nocy prawie wcale nie odczuwam dolegliwości. Normalnie odczuwam ból w kroczu i podczas oddawania moczu piecze mnie cewka moczowa.
To chyba wszystko...
 

SIMON

New member
arek napisał:
Co myślicie o Ipertrofanie ?? ma ktoś z was doswiadczenia z tym lekiem ?.

Witaj, ja własnie po nieudanej kuracji antybiotykami udałem się wczoraj do lekarza prywatnie i własnie dostałem IPETROFAN, ale jak działa do nie mam pojęcia, ja raczej jestem sceptycznie nastawiony do tych leków, ale zobaczymy.

Aha dostałem również dwa zestawy czopków, może ktoś już ich używał i może wypowiedziec sie o ewentualnym dobrym ich działaniu, te czopki to:

-DICLOBERL
-DISTREPTAZA, co dziwne w ulotkach tych czopkow nic nie znalazlem co by pisało o naszym schorzeniu dlatego zbiło mnie to nieco z tropu.

Mam jeszcze problem bo dostałem te czopki i nie wiem czy stosowac codziennie jeden z obu tych czopkow, czy tez naprzemian: jeden dzien DICLOBERL, nastepny dzien DISTREPTAZA? Moze ktos miał podobne czopki przepisane naraz i moze podzielic sie jak je przyjmowal, bo mi tego cholera lekarz nie powiedział, tylko napisał recepte...

moj zestaw lekow to:
IPETROFAN (30 szt) 1x1
DISTREPTAZA (12 szt)
DICLOBERL (10 szt) jeli ktos by mogl doradzic jak postepowac z tymi czopkami to byłbym wdzieczny!

Pozdrawiam
 

arek

New member
Simon.
Wydaje mi się , że czopki te powinieneś brać nie na przemian lecz codziennie oba, gdyż mają one różne działanie. Szczególnie distreptaza ma ciekawe właściwości-likwidujące ropę. Te drugie to są przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ipertrofan m.in. likwiduje cholesterol z osocza i gruczołu, który także jest odpowiedzialny za przerost prostaty.
Daj znać jak beda działać te leki.
 

SIMON

New member
dzięki Arek za odpowiedz,
Masz racje - najlepiej bedzie jak codziennie oba czopki sobie wezme, tylko czy jeden po drugim? czy moze rano wziąć jeden a wieczorkiem ten drugi?
Troszke mnie to dziwi, że dostałem czopki przeciw ropie, bo ja raczej ropy nie mam...

Pozdrawiam
 

miko1234

New member
Czopki normalnie bierze się 2 razy dziennie po jednym. Nie polecam mieszania tych obu czopków ponieważ mają one różne działanie i mogą wejśc w interakcje. Wybierz najpierw jedno opakowanie a potem drugie.
Osobiście uważam że są to najlepsze czopki jakie brałem. Pod względem skuteczności działania są dla mnie równorzędne.
A jeśli chodzi o ten ipertrofan to niepotrzebnie wydałeś pieniądze. Niestety prawda jest taka że nic Ci ten lek nie pomoże. Ja też go kiedyś brałem bo wyczytałem że ktoś się tym wyleczył z zapalenia. Ale okazuje się że ten lek przeciwdziała przerostowi prostaty zamieniając zwykły testosteron w silniejszą formę zwaną dihydrosksytestosteronem i przez to zmniejszając objętość gruczołu. Dlatego na zapalenie jest nieskuteczny. Takie same działanie jak ipertrofan ma Finaride.
 

sajmon

New member
ipertrofan jest do niczego. bralem to przez 4 miechy i nic mi nie pomoglo. podczas kuracji bylo troche lepiej ale zaraz po odstawieniu leku objawy wrocily. doszlo nawet do tego ze objawy sie pogorszyly. po ipertrofanie nasilila sie u mnie czestotliwosc oddawania moczu. zdarzalo sie ze nawet co pol godziny musialem korzystac z wc. tak ze jak chcecie to bierzcie moze u was bedzie inaczej. ale wg mnie ipertrofan jest chuja warty. raz ze nie pomaga a 2 jest drogi. 4 miechy kuracji to ponad 300pln. wg nie lepiej te pieniadze "zainwestowac" w inna kuracje.

pozdro
 

sajmon

New member
jeszcze slowo apropos czopkow. bralem i jedne i drugie. dicloberl jest przeciwbolowy i przeciwzapalny a te drugie (sa rozne nazwy) sa "oczyszczajace". usuwaja rope, zakrzepy itp. na ulotkach jest napisane o czestotliwosci ich przyjmowania (chyba 3 razy dziennie). mnie lekarz zalecil 1 na dobe. najpierw bralem dicloberl przez 10 dni a po nich ta distreptaze. nie mieszajcie naraz obu. najpierw jedne a potem drugie. mozna tez na przemian jednego dnia dicloberl a drugiego distreptaze. po dicloberlu moga wystapic (z reguly wystepuja) rozne historie z ukladem pokarmowym - mdlosci i biegunki. taka rada najlepiej brac to na noc przed snem. zazywanie w trakcie dnia moze byc bardzo niekomfortowe:)
czopki same w sobie nie wylecza zapalenia. sa jedynie "wspomagaczem" lagodzacym objawy. jesli macie jeszcze jakies pytania co do lekow piszcze na forum albo na priva. brale praktycznie wszystko i chetnie podziele sie swoimi doswiadczeniami

pozdro
 

Podobne tematy

Do góry