• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytania po.

17-nastolatek

New member
Mysle ze twoj opatrunek jest spoko... Ja sobie robie tak... Gaze mam 7x7cm jest nieduza... jeda klade od spodu druga od gory "na hot-doga" owijam malego plasterem tak zeby sie trzymaly razem te gazy i pozniej jescze dwoma paskami plastra do brzucha.... Ja tez przez dwie noce po azbiegu niemailem wzwodow z czego sie bardzo ciesze, czasam jak siedze to czuje ze sie maly rusza.... ale nic sie niedzieje... jak narazie zero krwi tylko troche ropy po nocy... i zero bolu...z nadwrazliwosci tez jest coraz lepiej...
 

djkowal

New member
Mi lekarz zalecił stosować najprostszy opatrunek jaki moze być, czyli biore podwójnie dwa płatki gazy 9x9 cm - jeden daje z dołu, drugi od góry i zakładam ciasniejsze majtki. Zero plastrów, a ptaszek stabilnie stoi do gory otulony z dwóch stron tymi gazikami :)
 

djkowal

New member
Bouqet napisał:
nie jezdzi ci na boki jak sie schylasz, kucasz czy cos ? :D

Nawet nie, bo przyciasnawe majtki na to nie pozwalają tylko trzymają wszystko jak należy :)

Zastanawiam się tylko jak długo po zabiegu trzeba chodzić z ptakiem do góry? No bo po domu to nie ma problemów, ale jak sie ubierze dzinsy i chce iść np. na miasto to jest z tym troche gorzej bo w rozporku ciasno i dyskomfort jest :?
 

17-nastolatek

New member
Mi to trudno ocenic to moze byc i to i to bo tak wczesnie po zabiegu to wszystko wyglada podobnie.... ale jak mialo byc calkowite to pewnie jest calkowite^^ a jesli chodzi o napletek to masz racje, jest zdecydowanie za wczesnie.... chiciasz.... pewnie znalezli by sie tacy co go sciagali 2 dnie po zabiegu^^
 

Q

New member
Bouqet napisał:
mam pytanko jestem dokladnie 33h po zabiegu czy tak powinien wygladac maly po calkowitym Oo mi to wyglada raczej na plastyke ale sie nie znam bo jak narazie malo takich fiutkow widzialem :p pomozecie ocenic ? sciagnal bym napletek i przekonal bym sie czy wiezadelko tam jest ale narazie chyba na to za wczesnie ....

http://img75.imageshack.us/my.php?image=dsc00796cz9.jpg
http://img228.imageshack.us/my.php?imag ... 798cb3.jpg


Nie wiem jak powinno wyglądać całkowite zaraz po zabiegu, ale moja plastyka wyglądała identycznie.
 

djkowal

New member
To jeszcze odpowiedzcie prosze na moje pytanie jak długo po zabiegu trzeba chodzić z ptakiem do góry? Az zejdzie opuchlizna czy jeszcze jakos inaczej? No bo jak daje go do góry to mi sie ledwo rozporek w dżinsach dopina i chodząc czuje się dyskomfort :)

Dziś w nocy znów brykał i spać nie mogłem bo wyszedł zołedz na wolność a te szwy kłują wtedy jak diabli, no i kropla krwi tez sie pojawiła po tym...

Czy Wy wszyscy macie szwy rozpuszczalne?? No bo ja po 2 tyg, od zabiegu mam sie wstawić na ich wyjęcie i już czuje jak to będzie nieprzyjemne i bolesne... :(
 

djkowal

New member
Bouqet napisał:
kowal ja biore przeciw bolowe zaldiary ale to co po ich braniu zauwazylem to to ze mi nie staje bogu dzieki ^^

Bałbym sie brać Zaldiar bo:

"SKUTKI UBOCZNE:
Bardzo częste zawroty głowy, senność, nudności. Często silne bóle głowy, rzadziej drżenie, splątanie, zmienność nastrojów (lęk, nerwowość, euforia), zaburzenia snu, wymioty, zaparcia, suchość w jamie ustnej, biegunka, bóle brzucha, dyspepsja, wzdęcia, nadmierne pocenie, świąd. Nieczęsto nadciśnienie tętnicze, uczucie kołatania serca, zaburzenia rytmu serca, mimowolne kurcze mięśni, zaburzenia czucia, szumy uszne; depresja, omamy, koszmary senne, niepamięć, duszność, zaburzenia połykania, smoliste stolce, reakcje skórne (np. wysypka, pokrzywka), zaburzenia w oddawaniu moczu (bolesne oddawanie moczu i zaleganie moczu), dreszcze, uderzenia gorąca, bóle w klatce piersiowej. Długotrwałe stosowanie może spowodować uzależnienie psychiczne i fizyczne. Nawet w zalecanych dawkach preparat może zaburzać zdolność koncentracji i kierowania pojazdami mechanicznymi, szczególnie na początku kuracji oraz jeśli stosowany jest z innymi substancjami psychoaktywnymi. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu
."

Jak widac lista długa więc nie będe ryzykował :D
 

Bouqet

New member
ee ja mialem tylko skurcze miesni z tego wszystkiego ;]
ale to i tak nie od zaldiaru bo owe mam dosc czesto i tak.. ;] jak wiekszosc osob w moim gronie ;]

co do twojej listy to powiem ci ze na ulotce wiekszosc z tego co wymieniles wystepowalo u 0,1% pacjentow ;]

jedynie 1-10% mialo zmiennosc nastrojow, sennosc, nudnnosci, pocenie siei to wszystko ;]
 

djkowal

New member
Spoko, to jeszcze prosze o odpowiedz na 2 moje wcześniejsze pytania drodzy forumowicze:

djkowal napisał:
1. To jeszcze odpowiedzcie prosze na moje pytanie jak długo po zabiegu trzeba chodzić z ptakiem do góry? Az zejdzie opuchlizna czy jeszcze jakos inaczej? No bo jak daje go do góry to mi sie ledwo rozporek w dżinsach dopina i chodząc czuje się dyskomfort :)

2. Czy Wy wszyscy macie szwy rozpuszczalne?? No bo ja po 2 tyg, od zabiegu mam sie wstawić na ich wyjęcie i już czuje jak to będzie nieprzyjemne i bolesne... :(

Z góry dzięki :)
 

Bouqet

New member
co do opatrunkow to z tego co pamietam a tego wlasnie nie pamietam zbyt :p bylo chyba tak z 5 dni, pewnie i tak bede nosil dluzej ze wzgledu na nadwrazliwosc i szwy ;]

ADD.

No i jestem po pierwszej prawie nieprzespanej nocy xD przez 2h nie moglem zasnac bo co przysypialem to maly stawal deba XDD chyba musze go postraszyc dzis igla i nozyczkami to moze sie uspokoi ^^
 

djkowal

New member
No ja codziennie w godzinach 4 - 5 rano nie spie po bezwładnie narywa mi ptakiem, a to nie jest przyjemne i spać sie wtedy nie da grrrr :?
 

Bouqet

New member
powiedz mi tez masz szwy jakby pod skora ?? zauwazylem ze jak naciagam skore to szczegolnie mocno bola ;/ pewnie wbijaja mi sie w zoladz ;// brrrr
 

djkowal

New member
Bouqet napisał:
powiedz mi tez masz szwy jakby pod skora ?? zauwazylem ze jak naciagam skore to szczegolnie mocno bola ;/ pewnie wbijaja mi sie w zoladz ;// brrrr

Tak jest - szwy są niewidoczne bo są one umieszczone pod skórą napletka - widzę je tylko troszkę jak delikatnie odsunę napletek. No ale tak jak zauwazyłes nie jest to przyjemne bo wtedy wbijają się w żołądź. Dziś znów o 4.00 nad ranem obudził mnie wzwód, chociaż dziś był mniej bolesny niż w dniach poprzednich - to jedna pociecha.

No i zastanawiam się jak długo mam jeść te przepisane tabletki, coś chodzi mi po głowie ze przez 10 dni, ale w całym szoku zapomnialo mi sie i nie mam pewności. Chyba zadzwonie do lekarza sie dopytac...
 

Podobne tematy

Do góry