• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Doświadczenia po zabiegu obrzezania całkowitego + pytania

karlik000

New member
Cześć,

Dwa tygodnie temu przeszedłem zabieg całkowitego obrzezania metodą laserową (przyczynami były stulejka oraz częste zapalenie żołędzia). Stan przed zabiegiem wyglądał tak, że nawet może na 2 mm mogłem ściągnąć napletek, więc mega słabo). Jeśli chodzi o rekonwalescencję, to przez pierwsze 8 dni unosiłem penisa ku górze (zabezpieczałem taśmą do brzucha), a aktualnie penisa "przylepiam" wyłącznie na noce, w ciągu dnia chodzę z opatrunkiem w miejscu szwów i wędzidełka, o którym zaraz.
Sam zabieg przebiegł w porządku, krwawienie ustąpiło mniej więcej przy drugiej zmianie opatrunku, później porobiły się strupy.
Jeśli chodzi o nadwrażliwość, to doskwiera, ale obawiałem się, że będzie gorzej - teraz bardzo dużo penis mi się ociera, więc idzie ku dobremu.
Aktualnie jedyne dolegliwości bólowe są od strony wędzidełka i opuchlizny oraz w miejscu szwów.
Załączam zdjęcia:

Zdjęcia po 2 tygodniach

Mam do Was pytanie, co uważacie o tej opuchliźnie? To ta słynna oponka? Wizytę kontrolą mam za tydzień, więc ciężko mi się na ten moment odnieść.
Co uważacie o aktualnym stanie penisa?
 

karlik000

New member
Dodam, że podczas rekonwalescencji stosowałem antybiotyk przez 7 dni, penisa myję szarym mydłem, później stosuję ocetnisept i nic poza tym, żadnych kremów, maści.
 

marcin234

Member
Wstawiłeś tylko 1 zdjęcie, ja miałem zabieg anastomatem i generalnie to od drugiego dnia już nic mnie nie bolało - poza zszywkami wbijającymi się w żołądź. Teraz jestem 22 dni po zabiegu i 1/3 zszywek odpadła. Czasem jak źle ułożę penisa to czuje jeszcze ból z wędzidełka, więc pewnie jeszcze muszę poczekać ze 2 tygodnie z masturbacją
 

karlik000

New member
A z ciekawości zapytam, jak było u Ciebie z oddawaniem moczu? Mi zdarza się odczuwać ból, gdy sikam mocnym strumieniem. Może to być zależne od szwów bądź opuchlizny?
 

marcin234

Member
Ja nie odczuwałem żadnego bólu podczas oddawania moczu. Może masz jakąś nadwrażliwość po zabiegu. Nie wydaje mi się, że może to być zależne od szwów, bo niby dlaczego...
 

Krystiankendroj

Active member
Tam wszystko jest jeszcze napuchniete i się goi
Z zewnątrz może wygląda ok ale w środku jest jak jest
Też tak miałem jak próbowałem mocniej mocz oddać to pojawiał się bol
Długo to nie trwało
 

dandoo

Active member
u nnie też przy oddawaniu moczu było takie dziwne uczucie, nie nazwałbym to bólem ale raczej rwaniem

a co do oponki, jeżeli chcesz aby się zmniejszała to powinieneś mieć przyjaciela ku górze, wtedy jest mniejszy nacisk, ja jestem 15 dni po i mam cały czas ku górze w opatrunku
 

karlik000

New member
Ból podczas oddawania moczu już w miarę opanowany (Krystian mialeś racje) jedynie co to została ta oponka i wrażliwość straszna od strony wędzidełka jakby, z dołu penisa. Do góry już nie mam jak mieć założony, ponieważ sprawia mi straszny dyskomfort w życiu codziennym. Niedługo mam wizytę u lekarza, kontrole i zobaczymy. No i te szwy się słabo rozpuszczają, zaraz trzeci tydzień będzie. Ale walka trwa.
 

dandoo

Active member
@karlik000 co Ci powiedział lekarz, ja nie znam się na stylach, dla mnie ważne było pozbycie się stulejki, patrząc u Ciebie szczerze ni wiem bo jeszcze masz trochę opuchnięte i też masz trochę tego napletka wiec pewno coś z loose, ale tutaj są bardziej dokształceni w tej kwestii, tu się jeszcze to trochę zmieni u Ciebie, zejdzie opuchlizna, szwy i dopiero zacznie Ci się normować, ciesz, że pozbyłeś się stulejki a nie zastanawiaj sie jaki masz styl i tak tego nie odwrócisz, więc nie ma to już znaczenia, trzeba potem nauczyć się pracować z odświeżonym przyjacielem i tyle, a żona nie będzie zwracała uwagi czy to taki styl czy inny, byle by przyjemność dawał i w dobrym wariancie spłodził potomstwo, ja jak szedłem do urologa to naczytałem się o tych stylach i po co, jak prawda jest taka, że i tak musi być to dostosowane indywidualnie, on zapytał prosto ile napletka ma zostawić bo wiadomo, że to odczucia, czy chce więcej czy wcale ale finalnie powiem Ci, ze sam nie wiem co wyjdzie 😁 jedno wiem pozbyłem się stulejki. pozdro
 

karlik000

New member
Powiem Ci, ze nie zapytałem. Usunąć stulejke szedłem głównie po to, by w końcu zniwelować ciagle zapalenia żołędzi plus ze względu na ograniczona aktywność seksualna. Teraz, gdy penis się goi i nadwrażliwość spada czuje, jakby zamieniło się to w brak wrażliwości i stad pytanie o styl, bo poczytałem, że niektóre z nich mogą prowadzić do takiego stanu rzeczy. I obawiam się o sprawy seksualne :/
 

dandoo

Active member
będzie mniejsza - bo masz żołądź na zewnątrz i ona się hartuje i z czasem wrażliwość spada, co do styli to wynika to w głównej mierze z ilości zostawionego napletka zew. i wew. im więcej ci go zostawiono tym ta wrażliwość bardziej zostanie, nie bez znaczenia jest wędzidełko. Dlatego też mój urolog chciał go trochę oszczędzić, ale powiem Ci, że to też sprawa indywidualna bo są sprzeczne opinie co do tego czy ona jest czy nie, kwestia chyba jest bardziej nauczenia się z tym obchodzić, nie bez znaczenia jest też co w głowie i to jak sam zaczniesz używać i nauczenia się co i jak sprawia najlepsze doznania ale uczciwie na pewno będzie inaczej. Odpiszą Ci to bardziej doświadczeni. Trochę prześledziłem to forum i takie są moje obserwacje. na praktykę, za wcześnie bo jestem niecałe 3 tygodnie po zabiegu
 

flader

Active member
Musiałbyś dać jakieś zdjęcie gdzie dokładnie widać rozciągnięty napletek wewnętrzny, żebyśmy powiedzieli ci jaki masz styl.
 

karlik000

New member
Dziś się dowiedziałem, że obrzęk z czasem zejdzie. Dodatkowo mam już brać kąpiele, myć okolice szwów ażeby je szybciej rozpuścić, bo bardzo wiele mam jeszcze nierozpuszczonych. Oraz już mam nie owijać w opatrunki penisa.
 

karlik000

New member
Panowie, pilna pomoc potrzebna. Zdjęto mi dziś wszystkie szwy i spróbowałem masturbacji. I szczytując w wtrysku wraz ze sperma było pełno krwi. Miał ktoś taka sytuacje? Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło… obrzezanie prawie 5 tyg temu.
 
Do góry