• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Loco12

Member
Cześć, czy spojrzałby ktoś czy jak na 5 dni po zabiegu jest dobrze?
Lekarz prowadzący zlecił mi, żebym już nie nosił opatrunków, jednakże bariera psychiczna mi na to nie pozwala. Boję się, że szwy się zaczepią o bieliznę, poza tym strasznie niekomfortowe jest każde zetknięcie rany z czymkolwiek. Jak zmieniam opatrunek to zachowuje się niczym chirurg (ostrożnie i delikatnie), tylko od chirurga odróżnia mnie to, że ręce mi się trzęsą jak szalone i cały czas podtrzymuje penisa. Chciałbym odejść od opatrunków ze względu na ponoć szybsze gojenie, jednakże jak sobie wyobrażam, że miałbym go gołego wsadzić do majtek to aż mnie ciarki przechodzą.
Jestem strasznie nerwowy jeżeli chodzi o sprawy ran i gojenia się ich. Była to także moja pierwsza wizyta na stole operacyjnym. Proszę o rady i opinie.

Zdjęcia:
 

Trolo

Well-known member
To w takim razie zakładaj opatrunki dopóki się to zagoi lub wypadną szwy. Jeżeli jest dla Ciebie łatwiej tak to rób po swojemu. To i tak sie zagoi w swoim tempie :)
 

Trolo

Well-known member
Moim zdaniem jest ok jak na 5 dni. Wiadomo wszystko świeże, krwiaki rzecz normalna będą schodzić, opuchlizna jest ale nie jakaś tragiczna.
 

Loco12

Member
@Trolo
Stan na 8 dni, nie noszę opatrunków po domu. Tylko na noc, ponieważ obawiam się nocnych wzwodów. Czy myślisz mogę założyć na to bieliznę i czy to jest oponka czy opuchlizna?

 

Loco12

Member
Update (10.07.2023 r.)

Byłem na wizycie kontrolnej. Lekarz powiedział, że goi się ładnie, opuchlizna ma zejść z czasem. Na kontrolę poszedłem bez opatrunku i tak zostałem. Czy jest to nieprzyjemne i sprawia dyskomfort? Tak. - Ale da się wytrzymać na spokojnie. Często to bardziej siedzi w głowie i po prostu trzeba się przełamać. Mam nadzieję, że parę dni tak chodzenia i będę się przyzwyczajał.
 

Krystiankendroj

Active member
Dodam od siebie że ten pierdolnik po wędzidełko ci najprawdopodobniej zostanie , mam podobnie , ale raczej w niczym
M nie przeszkadza jedynie estetycznie
 

Krystiankendroj

Active member
W niczym to nie przeszkadza , ja próbowałem plastrami to załagodzić ale widzę że z czasem się ro jakoś zmniejszyło złagodziło a tak to jedynie niewiem wycięcie albo coś, ale to już raczej zbędne grzebanie dalej
 

Loco12

Member
@Krystiankendroj a myślisz, że ta opuchlizna pod żołędziem długo się tam jeszcze potrzyma? Krwiak z lewej strony już praktycznie cały zszedł i już prawie robi się płasko. Tylko ta prawa strona...
 

Loco12

Member
@dieselpower @Trolo

25 dni po zabiegu.


Czy ta oponka z czasem zniknie czy muszę się z nią pogodzić?
Kiedy mniej więcej przechodzi nadwrażliwość? Największa jest z lewej strony w okolicach szycia oraz w okolicach wędzidełka
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie jest to jakaś wielka opuchlizna. Ale jak się zachowa z czasem to ci nikt nie wywróży. Wydaje mi się że powinna się z czasem skurczyć. I jak wyżej. Możesz już szwy powyjmowac
 

Podobne tematy

Do góry