• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

4 dni po zabiegu staplerem, (oponka? i zasinienie)

k0ne6er

New member
Cześć Panowie, 4 dni temu przeszedłem zabieg obrzeżania całkowitego przy użyciu staplera.
Pierwszy opatrunek zmieniałem po 2 dniach od zabiegu, według zaleceń lekarza. Moim oczom ukazał się taki widok (załączam zdjęcia). Czy to zgrubienie po obu stronach to normalna sprawa czy powinienem być zaniepokojony? Do wczoraj miałem problem z oddawaniem moczu z powodu podrażnienia cewki moczowej, która napuchła, dziś już jest OK, ale pozostaje lekkie zasinienie, z rany nic się nie sączy, nie leci też krew, dziękuję z góry za odpowiedzi i ewentualną ocenę. Dodam że zabieg podcięcia wędzidełka przechodziłem 2 lata temu, nie podczas tego zabiegu. ZDJĘCIA
 
Ostatnia edycja:

k0ne6er

New member
Dobra panowie, dziś 10 dzień, tak to się przedstawia. Zbyt dużej poprawy nie widzę, robię zimne okłady, opatrunki nadal do góry, kontaktowałem się też z lekarzem i kazał brać reparil w tabletkach, widzę że ta opuchlizna troche sie zmniejsza, ale nieznacząco. Tak to powinno wyglądać i przez taki okres czasu się utrzymywać? Dziś jest dzień od którego mam zacząć ruszać zszywkami, widzę, że lekko wychodzą, da się jakoś przyspieszyć proces zanikania tego zgrubienia? Podrzucam zdjęcia ZDJĘCIA
 
ja mialem spora oponke jakos w dniach 4-7 po zabiegu i pamietam ze pomoglo mi naciagniecie napletka zewnetrznego na tą oponke i praktycznie na drugi dzien juz zeszla i byla niewielka ale ja bylem ciety laserem, Ty jak masz zszywki to nie wiem czy nie powinienes poczekac az wypadna zeby cos takiego probowac
 

k0ne6er

New member
Odpowiadam jakby ktoś kiedyś miał podobne obawy co do moich i odkopał ten temat. Skontaktowałem się dziś z lekarzem, kazał mi przyjechać, wszystko obejrzał i powiedział że wszystko się wchłonie w swoim czasie, gdzieś do 2-3 tygodni, opatrunków już w sumie kazał nie robić, jedynie co to nosić pacjenta tak jak wcześniej- do góry i kazał w miarę możliwości próbować naciągać napletek, no i oczywiście ruszać zszywkami żeby się ich szybciej pozbyć i można jeszcze przelecieć zielonym linomagiem.
 

Podobne tematy

Do góry