• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Żylaki powrózka nasiennego

Trolo

Well-known member
Musisz sprawdzić palcami czy w mosznie obok i pod jądrem masz żyły. Żylaki mogą występować najczęściej przy lewym jądrze, ale zdarzają się przy prawym. Jeżeli wyczujesz coś niepokojącego to zalecana wizyta u Urologa i zorbienie USG jąder.
 

amenek5

Active member
Roznie, mogą byc pod , lub mogą być niecobardzie z lewej . Musisz szukąc po lewej stronie , i bardziej od strony ciała. Jezeli masz napewno znajdziesz. Jednak nawet jesli je masz to nie wpadaj w panikę bo operowane są tylko niektóre przypadki , bardzo zaawansowane. Ja osobiście mam zylaki pewnego stopnia, ale lekarz u ktorego byłem odradzil mi operacje ponieważ stwierdził ze to nie jest jeszcze tak zaawansaone zeby operować. Dodatkowo powiedział ze poprostu mogę mieć tez taka żyłe. Takze wiesz jak se cos znajdziesz to najpierw rozmowa z lekarzem
 

Szymeek

New member
A ta
Roznie, mogą byc pod , lub mogą być niecobardzie z lewej . Musisz szukąc po lewej stronie , i bardziej od strony ciała. Jezeli masz napewno znajdziesz. Jednak nawet jesli je masz to nie wpadaj w panikę bo operowane są tylko niektóre przypadki , bardzo zaawansowane. Ja osobiście mam zylaki pewnego stopnia, ale lekarz u ktorego byłem odradzil mi operacje ponieważ stwierdził ze to nie jest jeszcze tak zaawansaone zeby operować. Dodatkowo powiedział ze poprostu mogę mieć tez taka żyłe. Takze wiesz jak se cos znajdziesz to najpierw rozmowa z lekarzem

a takie powodują niepłodność, takie łagodne, niewidoczne ?
 

user842

Member
Można je wyczuć palcami dotykając moszny z tyłu / od dołu jądra. Można je odczuć jako grudki czy też większe, ale dość miękkie narośle. Najlepiej sprawdzać wtedy, gdy jądra są rozluźnione, nie skurczone.

Poza tym w większości przypadków żylaki występują tylko przy lewym jądrze. Tak więc jeśli przy lewym jądrze wyczuwasz palcami coś, czego nie masz przy prawym, to zapewne są to właśnie żylaki.
 

amenek5

Active member
Z tego co wiem to zylaki moga powodować niepłodnośc lub jej problemy w bardzo zaawansowanym poziomie , z tego co wiem mi to nie grozi, ale jak jest naprawde to nie wiem ,bo poki co nie mam dzieci i nie staram się o nie , nie jestem jeszcze na takim etapie zycia
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry