• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Żołte grudki w spermie

Czyrak

New member
Witajcie koledzy!

W moim nasieniu około rok temu pojawiły sie dziwne żółte grudki myslalem, ze wynika to ze złej diety jaka wtedy prowadziłem, po małych jej korektach wszystko jakby wrociło do normy.
Jednak jakies 2 miesiące temu znow grudki wróciły wiec to nie kwestia diety.
Zauważyłem, że im rzadziej sie masturbuje tym wieksza ilosc grudek.
Są one róznej wielkosci od małych kuleczek do dłuższych sznureczków jak na zdjęciu.
Zadnych bolów temu towarzyszacych chyba nie ma, tylko ten ich kolor mnie niepokoi.
Prosze napiszcie czy to normalne.
FOTO:
https://imgur.com/XOAgzoL

Pozdrawiam!
 

Trolo

Well-known member
Z tego co ja pamiętam to też czasami mialem grudki, ale po pewnym czasie od wytrysku rozpuszczały się. Sprawdź czy u Ciebie też się rozpuszczą. Zostaw nasienie na brzuchu czy tam na biurku, podłodze - tam gdzie nie będzie się wchłaniać, a łatwo później można zetrzeć, i wtedy daj znać.
 

Czyrak

New member
Dzięki za odpowiedz!

Ok, wiec zrobilem eksperyment zostawilem nasienie na kawałku szyby, (znajdowały sie w nim tylko dwie grudki).
Po 6 godzinach leżakowania produktu grudki nadal zostaly tylko zmiejszyly kilku krotnie swoj rozmiar, wyschły stajac sie twarde.
Co dalej działac z tym faktem?
Jakies badanie? Nie mam pojecia gdzie sie ewentualnie takie wykonuje i jak to wyglada.
 

Trolo

Well-known member
Trudno powiedzieć co to może być. Ile masz wgl lat? Myślę, że trzeba zapytać lekarza co on na to. Ja miewałem białe grudki, ktore się calkowicie rozpuszczały, ale to tylko wtedy gdy bardzo szybko dochodziłem.
 

Czyrak

New member
Mam 19 lat. Jeszcze pokombinuje z tymi grudkami.
Lekarz to powie pewnie bierz antybiotyk i moze przejdzie :D
Napisze jeszcze jak sie to rozwinie

Dzieki za pomoc!
 

Czyrak

New member
A mam jeszcze pytanie czy one u Ciebie zawsze sie rozpuszczaly?
Bo w sumie zauwazylem, ze te grudki nie zawsze sa zolte, sprawdze czy te białe sie rozpuszczaja
 

tomiszon

Member
Ale syf na rzyganie mnie wzięło. Drogi kolego najprawdopodobniej masz bakteryjne zapalenie prostaty. Jak cie nic nie boli i nie masz żadnych dolegliwości to jest to zapalenie bezobjawowe póki co tylko żółte syfiaste grudki. Normalnie sperma jest bielutka i bez grudek. Wiem co mówię bo tak kiedyś miałem.
 

Falcon

Member
Czołem,
Również mam problem jak opisywany przez autora wątku czyli występujące grudki w nasieniu.
Badanie i posiew nasienia nie wykazały niczego. Podobnie jak USG jąder oraz prostaty.
Grudki obecne są niezależnie od okresu abstynencji.
Brałem Sumamed oraz w późniejszym czasie lek z grupy fluorochinolonów (nazwy nie pamiętam) - bez efektu.
Urolodzy u których byłem nie uznali tej kwestii za problem warty uwagi...

Jak to leczyć?
Bardzo proszę o pomoc oraz wskazówki jeżeli ktoś miał lub ma styczność z takim przypadkiem.
 

youngmaster

New member
Cześć,
Mam ten sam problem, w nasieniu znajdują się żółte grudki. Dodatkowo podczas wypróżniania się te żółte grudki wychodzą z penisa. Byłem u urologa, jeden zlekceważył totalnie problem a drugi przepisał mi cirpinol, który brałem przez 20 dni i problem się sporo zmniejszył(grudki były w bardzo małej ilości podczas leczenia tym antybiotykiem). Po zaprzestaniu brania leku problem powrócił. Podczas badania prostaty odczuwam ból. Czy macie jakiś pomysł jak to wyleczyć, jakieś sugestie? W załaczniku przesyłam zdjęcie.
 

Falcon

Member
Ja bym zrobił wymaz z cewki moczowej, zbadał wydzielinę gruczołu krokowego i ewnetualnie badanie ogólne (leukocty) i posiew nasienia. Przy czym bardzo ważne jest aby okres od pobrania materiału do dostarczenia do laboratorium (które robi badania na miejscu - koniecznie) był jak najkrótszy. Ma to ogromne znaczenie dla wartości diagnostycznej.
 

youngmaster

New member
Dzięki za odpowiedź, z problemem borykam się od kilku lat, robiłem posiew nasienia, który nic nie wykazał, te grudki rozpuszczają się po jakimś czasie, badania ogólne w normie, PSA w normie coś innego oprócz cirpinolu? Jakie badania jeszcze wykonać, bo lekarz mówi żeby się tym nie przejmować a chcemy starać się o dziecko
 

Trolo

Well-known member
A Ty zakładasz konto, żeby pouczać kogoś kto pisał 8 miesięcy temu w poście z 2018 roku o jakimś problemie? Miał problem to zapytał, jak nie znasz odpowiedzi to Twoje " do lekarza " jest nic nie warte.
 

Hruper

New member
Miał ktoś coś takiego może.Od jakiegoś czasu pojawiło mi się to w nasieniu foto poniżej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hruper

New member
Dzięki za odpowiedź, z problemem borykam się od kilku lat, robiłem posiew nasienia, który nic nie wykazał, te grudki rozpuszczają się po jakimś czasie, badania ogólne w normie, PSA w normie coś innego oprócz cirpinolu? Jakie badania jeszcze wykonać, bo lekarz mówi żeby się tym nie przejmować a chcemy starać się o dziecko
Mam ten sam problem od jakiegoś czasu.Uporales się z tym może jakoś?
 

Podobne tematy

Do góry