• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zmieniony kolor żołędzia

Fighter98

New member
Witam, tak jak w temacie.

Jestem aktualnie 4 dobę po zabiegu obrzeżania całkowitego z plastyką wędzidełka bo było za krótkie.

Co do samej rany - na lini szwów krwawienie nie występuje (ewentualnie lekkie na jednym szwie ale raczej dobiega końca), jednak w miejscu cięcia wędzidełka pojawił się żółty wysięk, nie uważam żeby był obfity, bo po przemyciu się nie sączy na moich oczach, ani nie przesiąka przez opatrunek. Od lekarza oraz z forum dowiedziałem się że lekko żółtawy wysięk może się pojawiać także tym póki co zbytnio się nie martwię.

Teraz do rzeczy - najbardziej martwi mnie żółtawy kolor żołędzia przy ujściu cewki moczowej. Miejsce to nie jest ciepłe, ale przy dotyku odczuwalny jest umiarkowany ból. Reszta główki jest jak najbardziej w porządku kolorystycznie, boleć przy dotyku też nie boli, problemem jest właśnie okolica ujścia. Nie za bardzo wiem co to może być, chociaż waham się między jakimś zakażeniem, a zwykłym siniakiem po znieczuleniu (wydaje mi się że widzę miejsce wkłucia). Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobnymi symptomami? Przeszukałem forum ale niestety nie znalazłem nic sensownego.
 

siemson

New member
Prześlij zdjęcie, może być i zakażenie albo wszystko być w porządku. Żółtawy kolor przy ujściu cewki moczowej może wynikać z kilku powodów. Trauma pooperacyjna dla okolic skórnych w których był wykonywany zabieg wydaje się najlogiczniejszym powodem, też go doświadczyłem. Przez kilka dni możesz mieć lekki problemy z bólem podczas oddawania moczu bo masz nadwrażliwą cewkę. Z tego co wiem nie daje się zastrzyków znieczulających w okolicach które sprecyzowałeś.
 

Fighter98

New member
Dzięki, że ktoś się zainteresował i odpowiedział. Zdjęcia podeślę trochę później bo narazie nie mam jak zrobić sesji malcowi. Bólu przy oddawaniu moczu nie mam żadnego, nawet w dniu zabiegu nie miałem. Dodam że opatrunek zmieniam 2-3 razy dziennie za każdym razem używając środków zaleconych przez lekarza tj. SutriSept płyn na rany i SutriSept hydrożel na rany więc nie mam pojęcia skąd mogłoby się wziąć to zakażenie. Generalnie ta żółta zmiana wygląda trochę tak, jakby w 2 miejscach (po lewo i prawo) od cewki zbierał się jakiś płyn. Być może to osocze ale podeślę później zdjęcia.

Lekarz podczas zabiegu powiedział mi po znieczuleniu że będzie jeszcze modelował wędzidełko i będzie musiał tam na wszelki wypadek zrobić jeszcze jedno wkłucie. Niestety byłem już na tyle znieczulony, że nawet nie poczułem kiedy ten zastrzyk został zrobiony a co dopiero w jakim rejonie.
 

siemson

New member
Wędzidełko jest blisko cewki moczowej i są to najbardziej czułe miejsca w pobliżu żołędzia znajduje się tam najwięcej zakończeń nerwowych. Jeżeli jak twierdzisz miałeś modelowane wędzidełko to w skrócie po prostu doktor wykonał lekkie kontrolowane cięcie i zszycie żeby było dłuższe. Podeślij fotę to dalej będziemy gadać.
 

siemson

New member
Jeśli żółty kolor jest widoczny wewnątrz skóry żołędzia, a od operacji minęło tylko kilka godzin, może to być część naturalnej reakcji organizmu na zabieg. Oto kilka możliwych przyczyn:
  1. Krwiaki lub podskórne krwawienie: Czasem po operacji mogą pojawić się małe krwiaki (nagromadzenie krwi pod skórą), które w początkowej fazie mogą przybrać żółtawy kolor, zanim całkowicie się wchłoną. To normalne i zwykle nie stanowi powodu do niepokoju.
  2. Odpowiedź zapalna: Po operacji organizm może reagować na zabieg, co może powodować lekkie żółte zabarwienie tkanki podskórnej w wyniku procesu gojenia.
  3. Użyte środki medyczne: Czasami barwniki lub środki stosowane podczas operacji mogą powodować tymczasowe zmiany koloru w tkankach, które są widoczne przez skórę. (np. zastrzyk o którym mówiłeś)
Jeśli kolor nie zmienia się w ciągu kilku dni, lub jeśli pojawiają się inne niepokojące objawy, takie jak nasilenie bólu, zaczerwienienie, obrzęk, gorączka, czy wyciek z rany, warto niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.
 

Fighter98

New member
No właśnie zabieg robiony był w sobotę, kolor zaczął pojawiać się w niedziele/poniedziałek razem z bólem i w zasadzie od tamtej pory ani kolor się nie nasila ani ból. Gorączki nie mam, obrzęku jak na załączonych obrazkach widać też nie. Jedyne co, to na bandażu na wysokości wędzidełka zostaje żółta plama, raczej wielkością przypominającą ranę - nie leje się tego niewiadomo ile. A no i przy dotykaniu bardziej boli na lewo od cewki, tak jakby w miejscu gdzie wydawało mi się, że widziałem miejsce po wkłuciu. Może to faktycznie dopiero schodzi i nie ma się czym przejmować na zapas, wizyta kontrolna niestety dopiero 31.08.
 

siemson

New member
Spoko, daj temu parę dni. Pamiętaj każdy jest inny i każdy będzie miał inne problemy podczas gojenia się rany Tobie wylosowało sie to.
 

Fighter98

New member
No właśnie poczekam i poobserwuję tak myślę do końca weekendu. Jak w poniedziałek to żółte mi nie zejdzie to umawiam się do urologa na konsultację.
Ale raczej na tym etapie wykluczyłbyś zakażenie? Bo tak jak obserwuję swoje rany to raczej mi się to nie paskudzi.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak miałeś pełną stulejkę to dużo prawdopodobne że skora żołędzi będzie Ci schodzić, coś jak oparzenie, zaczyna się wlasnie w ten sposób bo pod spodem zbiera się płyn surowiczy.
 

Fighter98

New member
Stulejkę miałem nie do końca pełną, bo odciągnięcie napletka sprawiało ogromny problem i ból, trzeba było sporo siły włożyć żeby zeszła. Dzięki za info, o tym że to może być od stulejki nie pomyślałem.

A tak jeszcze podpytam - jest się czym martwić? Będzie wymagało to jakiejś dodatkowej pielęgnacji czy raczej nie zaprzątać tym sobie głowy i dbać o małego jak do tej pory?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No jeżeli to to o czym napisałem to wiesz jak wygląda oparzenie czymś gorącym lub np obtarcie mechaniczne. Robi się bąbel i pod nim zbiera się płyn. Tyle że na ręce czy tam nodze skóra jest dość gruba. Na żołędzi jest bardzo cieniutka, szczególnie że była cały czas zakryta więc uszkodzenie takiej skóry jest możliwe od samego patrzenia ;) no a pod spodem wiesz co jest.
Już byli tutaj tacy co przez to przechodzili. Średnio przyjemne. W skrócie, zabieg, kilka dni po zaczynają pojawiać się bąble, pękają, otwarta rana i ból, gojenie.
Jakby ludzie prawidlowo tytułowali wątki byłoby łatwiej znaleźć state posty o tym. Ale wola pisać "pomocy".
Jeżeli to to co napisałem to nic nie zrobisz. Ostrożnym być. Zobacz jak będzie się miała sprawa po weekendzie. Do tego czasu powinny już być widoczne bąble, jak nie to udaj się do lekarza by zerknął co to. Co do zastrzyków ze znieczuleniem, w grzyba się nie daje.
 

Podobne tematy

Do góry