• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

zmiany na żołędzi po leczeniu pimafucortem

czesc002

New member
Zacznę od początku. W lipcu zeszłego roku zaczął swędzieć mnie napletek, właściwie sam koniuszek, zauważyłem też że skóra w tym miejscu jest przesuszona. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym że może tydzień wcześniej zakupiłem sobie płyn do higieny intymnej Ziaja Yego. W tym czasie miałem też kilku partnerów seksualnych (anal w gumie, oral bez). Ale życie seksualne zacząłem 10 lat temu i nie miałem do tej pory żadnych wener. Początkowo stosowałem kilka dni krem przeciwgrzybiczy Clotrimazolum Aflofarm ale bez efektów, świąd postępował. Zgłosiłem się więc do lekarza z tym świądem bo robił się coraz bardziej intensywny, tak że musiałem się drapać przez gacie. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi Pimafucort (10 mg + 10 mg + 3500 I.U.)/g Maść który stosowałem według zalecenia, świąd ustąpił i wszystko wyglądało normalnie, więc stosowanie zakończyłem po czasie wskazanym przez lekarza. Po ok. 2-3 dniach pojawiły się nowe objawy: początkowo lekki biały nalot na żołędzi który w ciągu kilku dni robił się coraz intensywniejszy aż pokrył całą żołądź która wraz z napletkiem opuchła i bolała. Była to biało-żółta gęsta śluzowata wydzielina, bez zapachu która pokrywała tylko żołądź i wydzielała się z niej. Wyraźne było odgrodzenie od napletka i ujścia cewki moczowej. Przy próbie zmycia choćby wodą potworne pieczenie i ból. To samo przy odwijaniu samego napletka który zaczął się zwężać, aż zaczął ciężej schodzić. Pieczenie i ból były odczuwalne także bez odwijania napletka. Z penisa aż kapało tą wydzieliną, majtki miałem cały czas mokre. Pod wydzieliną otwarte czerwone rany, jakby schodził nabłonek. Udałem się ponownie do tego samego lekarza pierwszego kontaktu który stwierdził że prawdopodobnie doszło do nadkażenia, przepisał mi dwa nowe leki: Heviran 200 mg Tabletki powlekane oraz Herpex 50 mg/g Krem. Według niego ktoś mnie "czymś" zakaził, ale sam nie był w stanie stwierdzić czym. Ostatecznie stwierdził że to może być opryszczka, ale żebym stosował naprzemiennie krem z maścią Clotrimazolum na grzybicę. Dostałem skierowanie do urologa. Tym razem kupiłem Clotrimazolum firmy GSK i za każdym razem wyciskałem z tubek porcje na jednorazowe patyczki higieniczne i dopiero z nich nakładałem to na żołądź, tak aby nie dotykać palcami bezpośrednio tubek - zarówno clotrimazolu jak i Herpexu. Pamiętam że w przypadku wcześniejszych maści chyba tego nie robiłem wyciskając porcję na palca (umytego). Ale czytałem w internecie że aby uniknąć zakażenia tego co znajduje się w tubce tak powinno się robić. Objawy zaczęły ustępować po tygodniu stosowania, a ustąpiły całkiem po około 2 lub 3. I tu się zacząłem zastanawiać co tak naprawdę pomogło: czy krem herpex czy nowa, świeża tubka clotrimazolum które stosowałem naprzemiennie 3x na dobę. Zanim dostałem się do urologa objawy minęły, co sam stwierdził i skierował mnie na wymaz który nic nie wykazał, normalna flora bakteryjna. Stwierdził tylko że "ktoś musiał Pana czymś zakazić". Robiłem testy na hiv, kiłę, wyszły ujemnie. Na moje pytania o te plamki które są obecnie głównym tematem tego posta stwierdził że jak nie znikną za 2-3 miesiace to sie mam zgłosić do niego. Nie znikły, a ja się nie zgłosiłem. Minęło pół roku i w końcu zdecydowałem się ponownie ruszyć temat. Mam jedną czerwoną plamę u dołu żołędzi, która okresowo znika i się powiększa. Powiększa się zawsze po masturbacji, a maleje gdy jest przerwa od niej. Druga zmiana jest bliżej ujścia cewki moczowej i wygląda jak błyszczący wilgotny "placek", jakby w tym miejscu nie było nabłonka. Jak dotykam palcem to miejsce jest tkliwe. Jak zostawię odwinięty napletek na jakiś czas aż wyschnie cała żołądź to miejsce zawsze pozostaje wilgotne. Te zmiany pozostały mi po okresie gojenia tamtych ran. Nie powodują bólu, świądu ani żadnego dyskomfortu poza powyżej opisanym. No i brzydko wyglądają. Poszedłem wiec do tego samego lekarza pierwszego kontaktu co wcześniej który stwierdził że to jest zakażenie drożdżakowe i dał Travocort (0,01g+1mg)/g krem oraz skierowanie do dermatologa. Stosowałem ten krem ale póki co bez żadnych efektów.

tak to wyglądało kilka dni po zakończeniu stosowania pimafucortu
tak wygląda obecnie
 

czesc002

New member
zdjęcia zrobione dzisiaj

czy płyn do higieny intymnej mógł spowodować zaburzenie flory bakteryjnej i w konsekwencji grzybicę? zacząłem stosować go początkowo 1-2 razy dziennie na tydzień przed pojawieniem się pierwszego objawu (zmarszczenie końca napletka, a potem suchości i na koniec świądu). Nigdy nie miałem stałego partnera. Partnerzy z tamtego okresu twierdzili że nie mieli żadnych objawów po kontakcie ze mną.
 

czesc002

New member
Czy pimafucort mógł zniszczyć błonę bakteryjną i przyczynić się do nadkażenia nabłonka i tego stanu ropnego który miałem? Nabłonek łuszczył się, skóra ropiała, pod spodem była jedna rana i ciało na wierzchu...
 
Płyn Ziaja ma w składzie składnik SLS który mógł a nie musiał spowodować objawy o których piszesz.Mogło dojść do zaburzenia flory na żołędzi.Wystarczy umyć się raz dziennie w tych miejscach bo można dostać takich objawów z tzw.nadmiernej higieny.Pimafucort zrobił u Ciebie te objawy o których piszesz,pogogluj to zobaczysz ile mężczyzn po tym przeszło piekło.Lekarz pierwszego kontaktu dalej wsadził Ciebie na mine z tym travocortem,to silna maść sterydowa,na jakiej podstawie stwierdził drożdzyce?
 

nope

Well-known member
Jest to ciezka sprawa ale odpowiadajac na twoje pytanie. Tak primafucort mogl wyrzadzic szkody. To jest steryd który może "wypalic" skóre w jednym miejscu tak że to sie zagoić nie chce. Nie wiem czy ci przeszło czy to pozostałości po tej maści ale JEŻELI to od sterydow to kupił bym emulsje do kąpieli z cetaphila oraz smarowal to jakimś kremem nawilzajacym tez od cetaphila i zobaczył czy będzie schodzić.
 

czesc002

New member
Nie, nie przeszło mi. Tym travocortem już nie smaruje, bo nie widze efektu, tak czytałem ulotkę. Myslalem isc do dermatooga jeszcze ale prywatnie, bo na nfz termin styczeń...sam nie wiem co robić. Może do jakiegoś duzego miasta uderzyc do poradni która specjalizuje się w chorobach przenoszonych przez MSM?
 

czesc002

New member
tak mój penis wyglądał w tamtym roku (lipiec) zanim pojawiły się objawy (sory że w "takim" stanie, ale nie mam innych zdjęć), łezka w oku się kręci...
 

czesc002

New member
HIV, kiła, HBV, HCV, te któe mi polecił lekarz, zresztą stwierdził że inne choroby wywołałyby inne objawy, powiedział że to grzybica lub opryszczka, ale jakiegoś przekonania w jego słowach nie słyszałem...żałuję że wymaz nie był zrobiony gdy pojawiła się ta wydzielina albo wcześniej jak mnie swędziała tylko żołądź, ale to już historia...
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No jak grzyb to powinien zlecić wymaz i zobaczyć co się wychoduje. Widzę że ci leki na chybił trafił daje. Może któryś cie czymś zarazil ale się menda przyznać nie chce?
 

czesc002

New member
Wymaz zlecił dopiero urolog i z tego wymazu wyszła czysta flora. Kontaktowałem się z panami z którymi miałem kontakt, ale twierdzą że są zdrowi. Jeden z nich mi się wydawał podejrzany, jak do niego napisałem czy czegoś nie miał po tamtym spotkaniu to zapytał "np. grzybicę?", ale zaprzeczył.
 

czesc002

New member
No tak jest w tym męskim środowisku, swój swojemu się nie przyzna bo się rozniesie ta wieść i już nikt nie będzie chciał się z nim bzykać, jak się ktoś dowie że coś złapał. Wiem po sobie, bo z kilkoma o tym gadałem to się odwrócili plecami. A wcześniej inaczej mnie traktowali. Tak to jest. Dlatego panowie ukrywają i nie rozmawiają o tym. Tak myślę.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Wybierz się do jakiegoś bardziej ogarniętego lekarza a nie do kolesia co działa na zasadzie " a może teraz to lekarstwo damy a jak nie zadziala to damy kolejne" on myśli że może grzyb a może jednak opryszczka. Wystarczy zrobić test na hsv i będzie wiadomo a nie zgadywanie. Bez sensu. Bym porobił na twoim miejscu testy na to co jeszcze nie testowałeś. Bo lekarz jakiś malo ogarnięty się wydaje.
 

czesc002

New member
to na co te testy zrobic? bo chorób STD jest bez liku...tylko że ja już nie mam żadnych objawów, a to co mam wygląda na skutek uboczny tego co miałem, gdybym coś jeszcze miał to chyba by sie to rozwinęło przez ten długi już czas? leczenie zakończyłem we wrześniu/październiku ubiegłego roku
 

nope

Well-known member
Zacznij to co ci mowilem jak wykluczysz wszystkie choroby. Miałem przygode z pewnym sterydem ale nie na fiucie na szczęscie. Wypalił mi skóre, po czym została w tym miejscu skóra cienka jak papier i kazde drapniecie powodowało ranę. Odratowało mnie bardzo długotrwałe nawilżanie tego dobrymi kremami z różnorakimi witaminami. Tak to czasem bywa z tymi sterydami...
 

czesc002

New member
Zacznij to co ci mowilem jak wykluczysz wszystkie choroby. Miałem przygode z pewnym sterydem ale nie na fiucie na szczęscie. Wypalił mi skóre, po czym została w tym miejscu skóra cienka jak papier i kazde drapniecie powodowało ranę. Odratowało mnie bardzo długotrwałe nawilżanie tego dobrymi kremami z różnorakimi witaminami. Tak to czasem bywa z tymi sterydami...
Ty mi mówiłeś czy kolega nad Tobą?
Jest to ciezka sprawa ale odpowiadajac na twoje pytanie. Tak primafucort mogl wyrzadzic szkody. To jest steryd który może "wypalic" skóre w jednym miejscu tak że to sie zagoić nie chce. Nie wiem czy ci przeszło czy to pozostałości po tej maści ale JEŻELI to od sterydow to kupił bym emulsje do kąpieli z cetaphila oraz smarowal to jakimś kremem nawilzajacym tez od cetaphila i zobaczył czy będzie schodzić.
Nic nie pisałeś o wykluczaniu jakichś chorób.

Coś mi się zdaje że jednak pójdę do tego dermatologa, bo znowu walka na oślep wydaje się być bezsensu, jeszcze jakbym miał stracić kasę na masę niepotrzebnych testów i badań.
 

nope

Well-known member
Napisalem, ze jezeli to od sterydow (mialem na myśli ze wykluczysz choroby, moj blad) to nawilzaj to intestywnie dobrej jakosci srodkami typu cetaphil, mediderm i cerave np.
 

Podobne tematy

Do góry