• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zerwane szwy - 10 dzień po zabiegu

cristiano

New member
Witam. Jestem 10 dzień po zabiegu i ostatnio zauważyłem, że pękły mi szwy z prawej strony najwidoczniej od wzwodów. Boleć nie boli tylko delikatnie krwawiło. Dodatkowo strasznie dużo białej mazi się produkuję a dbam o małego jak tylko mogę. Lewa strona trzyma się bardzo dobrze. Wizytę kontrolną mam dopiero we wtorek a kontaktu do doktora co wykonywał mi zabieg nie mam. Coś z tym robić na własną rękę do tego czasu? Chodzić w opatrunku czy bez? Mam pracę fizyczną a po obrzezaniu wygodniej mi w opatrunku, wiadomo żołądź nieprzyzwyczajony jeszcze.

Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet

Pozdrawiam
 

imothep

Member
Witam. Jestem 10 dzień po zabiegu i ostatnio zauważyłem, że pękły mi szwy z prawej strony najwidoczniej od wzwodów. Boleć nie boli tylko delikatnie krwawiło. Dodatkowo strasznie dużo białej mazi się produkuję a dbam o małego jak tylko mogę. Lewa strona trzyma się bardzo dobrze. Wizytę kontrolną mam dopiero we wtorek a kontaktu do doktora co wykonywał mi zabieg nie mam. Coś z tym robić na własną rękę do tego czasu? Chodzić w opatrunku czy bez? Mam pracę fizyczną a po obrzezaniu wygodniej mi w opatrunku, wiadomo żołądź nieprzyzwyczajony jeszcze.

Imgur: The most awesome images on the Internet


Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet

Pozdrawiam

Generalnie mam ten sam problem tj. puścił mi jeden szew. I też mój lekarza, który mnie operował będzie dostępny dopiero we wtorek. Generalnie masz dwa rozwiązania: czekać i obserwować jak zachowuje się rana. Starać się aby była sucha i stosować coś jak neomecyna, aby nic tam się nie przypałętało, albo jak się zirytujesz i zauważysz jakieś komplikacje to jechać na SOR, odstać swoje i mieć problem z głowy.

Wiadomo też że rana lepiej goi się jak wszystko jest bez opatrunku, ale w tym wypadku kompres będzie wchłaniał ew. ropę która może ci się sączyć z rany.
 

90trebron

New member
Generalnie, miałem ten sam problem ale w tylko w jednym miejscu (miałem otwartą ranę, a nawet trochę ropy z białą mazią). Patyczkiem nasączonym octenisepten wydłubałem jak najwięcej ropy również z tą białą mazią, następnie przykleiłem 2-3 razy opatrunek hydrokoloidowy , na początku wsysało ten stan "ropno maziowy" a później jak zobaczyłem za rana się oczyściła była cała czerwona po zdjęciu opatrunku wietrzyłem ją , czyli bez opatrunku i tyle, jak miałem, gdzieś iść to tylko gaza, no i polewać 2 razy dziennie octeniseptem. Rana zrosła się szybko, zabieg miałem 03.08 a teraz już tylko ten mały strup po zerwanym szwie, aaa i też może być biały nalot ale to chyba, że rana goi się przez ziarninowanie.
 

Podobne tematy

Do góry