• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

tomiszon

Member
Dihydrotestosteron wpływa na powiększenie prostaty u starszych ludzi, więc jego wpływ na prostatę jest udowodniony. Czytałem gdzieś kiedyś, że przy zapaleniu prostaty oprócz antybiotyków niektórzy lekarze podają pacjentom również finasteryd który redukuje dihydrotestosteron i wpływa pozytywnie na prostatę. Wierzbownica i np. palma sabałowa podobnie działa jak ten finasteryd i są wykorzystywane w leczeniu zapalenia prostaty. Dihydrotestosteron wpływa również na przetłuszczanie włosów oraz skóry twarzy. Podobno tez na szybsze starzenie się czyli pewnie siwienie też może być z tym związane. Może tu jest przyczyna ten dht osłabia w jakiś sposób prostatę i dochodzi do infekcji bakteryjnych.
 

Davixon

Active member
Moje objawy to bóle w części krzyżowej i najgorsze to ciągle parcie na pęcherz chodzę sikać co 15-30 min chociaż mogę częściej nie ważne ile wypije. Jajka mnie nie bolą.
 

tomiszon

Member
Ja odczuwam obecnie taki dyskomfort podczas siedzenia nie ból tylko ucisk, czasem też kiepsko sikam - strumień słaby i czasem czuję jak mnie swędzi gdzieś tam głęboko w prostacie....no poważnie tak mam. Mam też czasem silne bóle kręgosłupa ale rzadko w dolnym odcinku też związane z prostatą bo kręgosłup zdrowy przebadany. Na chwilę obecną gdybym cały czas stał nie siedział w ogóle to nic bym nie czuł było by wszystko ok. Nomiyxz a ty jak masz? może łysiejesz?
 

Ptaku

Active member
Witajcie. Jako że w ostatni czwartek dostałem kolejny nawrót choroby - gorączka, zepsuty mocz i ból przy oddawaniu mocz i ogólnie ból przy jakimkolwiek siedzeniu to dzisiaj miałem kontrolną wizytę po leczeniu z września (polecam odszukać posta z opisu tamtej wizyty). Dodam że w ostatni roku jest to siódmy albo ósmy nawrót choroby. Dramat. Natomiast to co się wydarzyło na dzisiejszej wizycie to nie sposób napisać bez przekleństw. Lekarz po raz drugi nie widzi sensu badania per rectum. Tylko USG gdzie stwierdza że prostata w normie ale również po raz kolejny nie podaje mi jaką ona ma objętość. Nie wykonał również badania stwierdzającego czy mam zastój moczu po wysikaniu. No żesz k****. Mówię mu Panie mam pełen pęcherz może by spróbować sprawdzić czy ma ten zastój moczu gdzie on był podejrzanym jeśli chodzi problemy tworzenia się bakterii w prostacie. Tak twierdził inny lekarz, a sprawdzał to kilkunastokrotnie - informacyjnie dla Was dodaję. Przy USG (podbrzusza) stwierdza że mam brzydki mocz. Poleca zapisać swojej sekretarce (tak! tak! w gabinecie oprócz lekarza przebywa ta pani) Xyvelam 500 mg 2 opakowania czyli 1 tabletka przez 14 dni i skierowanie na ogólne badanie moczu i posiew ilościowy. Wcześniej dostałem na PSA i seminogram. Nie robiłem ich bo myślałem że nie ma sensu robić gdy jest stan zapalny gruczołu krokowego ale lekarz nalega żeby zrobić jak najszybciej. Nie wiem to jest dla mnie trochę wyrzucania ostatniego grosza. Myślę że dobrze zrobiłem jadąc dzień po tym jak się to zaczęło zrobić posiew nasienia. Tutaj na pewno będzie problem bo rzadko lewofloksacyna jest sprawdzana a to właśnie jest w Xyvelamie. Muszę prosić w szpitalu żeby to skontrolowali o ile nie jest za późno bo że mam zawaloną prostatę to wiem tylko żebym nie łykał Xyvelamu bez sensu.
 

prostownik

Active member
Jeśli absolutnie wykluczy się zapalenie bakteryjne, to leki od neurologa/psychiatry są zasadniczym elementem terapii. Nerwice, lęki, obawy, wzmożone napięci, nadaktywność układu nerwowego to elementy, które mają bardzo istotne, jeśli nie kluczowe (moim zdaniem TAK) znaczenie na bóle miednicy mniejszej. Tak stwierdziła psychiatra i fizjoterapeuta. Psychiatra od razu powiedziała, że przedmiotem leczenia jej profesji są również bóle CPPS. Biorę leki, robią robotę, ale ja mając bakteryjne i tak muszę brać antybiotyki.
No dobra tylko co to daje? Będziesz brał psychotropy całe życie na spięte mięśnie? Bo to dla mnie nie jest leczenie.
To samo z dawaniem alfablokerów, one pomagają w różnych przypadkach, ale jak się je przestanie brać to wszystko wraca do poprzedniego stanu. To nie jest żadne leczenie. Bo brać całe życie leki to nie jest rozwiązanie według mnie.
Ale taka ta medycyna akademicka jest teraz żeby leczyć, a nie wyleczyć.
 

chronos

New member
Cześć,
czy mógłby ktoś polecić sprawdzone laboratorium w Warszawie na posiew nasienia? Szukam też sprawdzonego miejsca na badania genetyczne PCR w kierunku patogenów może być wysyłkowo, kiedyś było coś takiego jak panele urogenitalne na wiele patogenów. Google pokazuje kilka opcji ale nie wiem które są godne polecenia. Dzięki z góry
 

tomiszon

Member
Cześć,
czy mógłby ktoś polecić sprawdzone laboratorium w Warszawie na posiew nasienia? Szukam też sprawdzonego miejsca na badania genetyczne PCR w kierunku patogenów może być wysyłkowo, kiedyś było coś takiego jak panele urogenitalne na wiele patogenów. Google pokazuje kilka opcji ale nie wiem które są godne polecenia. Dzięki z góry


Panie kolego nie ma sensu robić posiewów nasienia ani posiewów moczu bo nic nie wychodzi. Ja miałem kilka razy robione takie posiewy i nic nie wychodziło dopiero wyszły bakterie jak mi urolog zrobił wymaz wydzieliny z prostaty i w dobrym laboratorium to przebadali. Znajdź urologa który ci to zrobi to się dowiesz jakie masz bakterie. Btw wymaz wydzieliny z gruczołu prostaty to najbardziej hardcorowe badanie jakie w życiu miałem...eh
 

tomiszon

Member
Rety ja pytałem o dobre laboratorium a nie o radę z jakiej próbki powinno sie posiew robić. Pomoże ktos?

No ok jak tam pan chcesz, chciałem tylko doradzić jako właściwie już weteran walki z zapaleniem prostaty, rób pan sobie posiewy z czego tam pan chcesz, masz pan czas, pieniądze czemu nie a dobre laboratorium jakie mogę polecić to synevo. Pozdrawiam i zdrowia życzę....
 
Ktoś... Tu pisał.. o biorezonansie.

Panowie.. mam pytanko.. aktualnie biorę Prostamol-Uno.. nie wiem po co.. ale Urolog mi powiedział że ma składniki dobre na układ moczowy.

Znacie może jakiś jego odpowiednik ? Bo jak zażywam go kilka dni pod rząd.. to zaczyna mi się nim odbijać :/

Czy mogę stosować.. zamiast Prostamol - Uno.. np. Multi-Prosti ?
 

chronos

New member
2 laboratoria cieszace sie dobrymi opiniami to Badbak w Wawie i CBMiA w Krakowie.

Dzieki za informację, CBMiA wygląda na ich stronie interesująco do Krakowa mam jednak daleko.
Jeśli chodzi o badbak to pamiętam dyskusje przed laty że ludziom wychodziły tam bakterie które w innych laboratoriach nie wychodziły i pojawiała sie kwestia wiarygodnosci tych badań jakim cudem inne laboratoria nie wychodują padogenow, a tam akurat tak. Moze faktycznie to swietne laboratorium ale chcialbym zweryfikowac wyniki w innym miejscu, w badbak mi cos wyszlo i nie wiem czy truc sie kolejną serią antybiotykow, stąd właśnie moje pytanie.
 

Ptaku

Active member
Ja na Twoim miejscu próbowałbym w CBMiA. Weźmiesz chorobowe albo urlop i lecisz na Kraków. Laboratorium praktycznie w ścisłym rynku. Nie piszesz skąd jesteś ale radziłbym przyjechać dzień wcześniej, nocleg i dopiero nasienie do badania. Ja tam jechałem z nasieniem teraz z perspektywy czasu patrząc za długo bo około 5 h od wytrysku. Mają tam niezły młyn. Minusem jest to że wyniki - odbiór tylko na miejscu, no chyba że się coś zmieniło.
 

Davixon

Active member
Ktoś... Tu pisał.. o biorezonansie.

Panowie.. mam pytanko.. aktualnie biorę Prostamol-Uno.. nie wiem po co.. ale Urolog mi powiedział że ma składniki dobre na układ moczowy.

Znacie może jakiś jego odpowiednik ? Bo jak zażywam go kilka dni pod rząd.. to zaczyna mi się nim odbijać :/

Czy mogę stosować.. zamiast Prostamol - Uno.. np. Multi-Prosti ?

Mi po tym prostamolu tez sie odbijało i jakos czułem ciężkość w brzuchu niestrawność przy Multi prosti tego nie było, a ma nawet ciekawszy skład
 
Kiedyś.. brałem MultiProsti.. przez miesiąc.. żadnych negatywnych skutków.. nie odczuwałem.. kazał mi go brać.. inny urolog... Pobrać przez miesiąc ... Raz na kwartał.

Aaa z prostamol uno.. jest ten problem.. że za każdym razem.. gdy go zaczynam brać.. to po kilku dniach zaczyna mi się on odbijać :/

I właśnie.. jestem ciekaw.. czy mogę zamiennie zamiast Prostamol Uno.. stosować.. Multi-Prosti.
 

Podobne tematy

Do góry