• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Nik

Active member
Mam nadzieję, że rzeczywiście tak będzie, bo po dwóch tygodniach leczenia miałem poprawę na kilka dni. Spróbuję poprosić lekarza o zwiększenie dawki do 3x200 mg lub dołożenie jeszcze jakiegoś innego leku. Jak łączyłem rok temu trimetoprim z fosfomycyną, to miałem o wiele lepsze rezultaty, więc może Hiprex? On ma chyba podobne działanie.
 

sonja12

Active member
nie , teraz biorę cefaleksynę 4 * dziennie. Mimo ,iż czułam się lepiej badanie moczu nie potwierdziło tego. Antybiotyk musiał zostać zmieniony.
 

adam201

Member
Witam, zapytam czy wy też zauważacie pogorszenia objawów przy nagłych zmianach pogody? Ja właśnie zauważam to od jakiegoś czasu, terazna przykład, u mnie wczoraj upał do południa, potem zaczęło lać nagle i leje dziś cały dzień, i zmiana temperatury z 30 stopni wczoraj nagle do 15-20 dzisiaj i od wczoraj objawy zaostrzone bardzo. Jak jest upał/gorąco to nic mi nie jest, można powiedzieć że wręcz czuje się zdrowy.
 

koral

Member
Jakby ktoś potrzebował to mam do "oddania" Sultamicillin Ratio 375. Jest to odpowiednik Unasyn'u. Mam 13 opakowań po 20 tabletek. Myślałem, że będę próbował Ampicyliny jeszcze, ale ostatecznie u mnie na tyle dobrze, że odpuszczam całkowicie. Ściągane z Niemiec z apteka-schwedt.pl.
 

bartix

Active member

ciekawy artykuł zostawiam link. Zespół naukowców opracował innowacyjną strategię walki z bakterią. Polega ona na połączeniu mitoksantronu (syntetycznego antybiotyku antracyklinowego, który wykazuje silne właściwości przeciwnowotworowe) z wankomycyną (antybiotyku stosowanego w zwalczaniu infekcji wywołanej przez Enterococcus faecalis).
 

adam201

Member
Dostałem dziś wyniki z badbaku. Dalej faecalis we wzroście obfitym. W antybiogramie i mic wyszły te same antybiotyki i praktycznie te same wartości mic. Jedyną różnicą jest moksyfloksacyna, gdzie w poprzednich badaniach mic dla niej wyszedł 0,500 a teraz 0,250. Jak to rozumieć? Że teraz bakteria jest bardziej wrażliwa na ten antybiotyk i może warto jeszcze raz włączyć go do leczenia? Ogólnie brałem moksyfloksacynę ostatnio, przez łacznie 1,5 miesiąca w maju i czerwcu.
 

bartix

Active member
jeżli brałeś moksyfloksacynę i Ci nic nie pomogła to bym zmienił. Może spróbuj Monural? ewentualnie Monural plus jesli bedziesz dobrze tolerowal 1 etap to dorzucić coś jeszcze? Ja brałem Monural 3 miesiące jak na razie feacalis nie wyszedł. Za to e. coli nadal jest. Objawy sie zmiejszyły ale nadal są.
 

przemix

Active member
@adam201 Jeżeli brałeś moksyfloksacynę w czerwcu to bez sensu ją teraz powtarzać. Z resztą widać że za bardzo moksyfloksacyna nie wpłynęła na fecalisa.
Jak już to weź inny antybiotyk. Podejrzewam że fecalis jest wrażliwy min na ampicylinę, wankomycynę, Linezolid.
Może warto byłoby się zastanowić nad autoszczepionką w połączeniu z jakimś antybiotykiem z antybiogramu. Zawsze masz większe szanse.
 

Grom

Well-known member
Na faecalisa najlepsza jest wankomycyna. To antybiotyk na bakterie gram dodatnie więc walcząc z faecalisem nie rozwalamy żołądka i jelit. Niestety jest to antybiol dożylni we wlewach i mocno obciąża wątrobę, która ma zdolność regeneracji. Kilka osób z forum które ją stosowali wygrali z faecalisem. Problemem jest to, że często po wytłuczeniu tej bakterii pojawia się inna. Najczęściej klebsiella lub coli.
 

tomek745

Member
Witam po długiej przerwie mam nadzieję że moja obecność tu się komuś przyda ;p Co do faecalis wytłukłem zwykłą amoksycyliną podawaną dwa tygodnie 2x po 1 g i doleczeniem 1 g miesiąc jednak taką kurację musi zlecić specjalista prowadzący .
 

Podobne tematy

Do góry