• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

toastt

Well-known member
Uszkodzenia ścięgien i układu mięśniowo-szkieletowego oraz nerwowego. Neuropatia w stopach postępuje. W rękach przydałoby się ponownie uwolnić nerwy łokciowe, ale nikt się już tej operacji nie chce podjąć. Pozostaje transpozycja nerwów łokciowych z zewnętrznej części łokcia (z rowka) na wewnętrzną, ale jak to się nie powiedzie, to zostaję z niewładnymi rękami (ręką). Śnieg mam przed oczami po zmroku, a go nie miałem. Pod kolanem pojawił się guz z płynem surowiczym, a go nie było. Długo by wymieniać.
 

Nik

Active member
A ja mam cudowne ozdrowienie w ostatnim czasie. Brałem ten Trimethoprim (3 tygodnie 2x200 i potem niepełne 3 tygodnie 3x200). Odstawiłem, bo nie było spektakularnych efektów. Ale po odstawieniu po 2 tygodniach następowała stopniowa poprawa. Dzisiaj mam może 5-10% objawów, a czasem łapie się na tym, że w ogóle zapominam o problemach. Nie ograniczam się - basen, czasem alkohol, treningi crossfit, długie trasy na kolarce, seks. Nic nie powoduje problemów.
Jak się obecnie czujesz? Robiłeś badania krwi na trimethoprimie? Wszystko było okej?
 

Nik

Active member
@koral Ja dostałem zalecenia zrobienia badań krwi, nerek i wątroby przed rozpoczęciem przyjmowania trimetoprimu oraz w trakcie terapii. Po 10 dniach terapii mam podwyższoną kreatyninę, ale nawet w ulotce jest informacja, że ten lek sztucznie ją podnosi. Ktoś też tak miał? Dla pewności oznaczę poziom cystatyny C, która jest ponoć lepszym markerem pozwalającym ocenić pracę nerek.
 

kaolik98

Well-known member
Ja robiłem w czerwcu i ostatni raz. Przy kasie obsługiwał mnie stary dziadek, która nie wiedział, na jakim świecie się znajduje, nawet nie orientował się w cenach za wymaz na tlenowe i beztlenowe. Do tego coś kręcił, że za pobranie i dodatkowy antybiogram dodatkowo się płaci, co wcale nie miało miejsca w tamtym roku, gdy obsługiwała mnie bardziej rozgarnięta od niego babka (chyba jego żona). W badaniu nic nie wyszło, nie było żadnego antybiogramu, zwykła flora. Nie wiem, czy próbka w ogóle zostało od razu zaniesiona na podłoże. Śmię wątpić. 200 zł poszło się j...ć. W tamtym roku płaciłem bodajże 120 zł za wymaz na b. tlenowe.
 

chory2000

Member
Polecam te audycje wszystkim. Schemat w niej opisany może dotyczyć naszego schorzenia...

 

robson999

Active member
@koral nie masz objawów posiewy czyste tylko się cieszyć gratulacje i oby wiecej takich przypadkow

na stawy polecam drogi ale warto przed w trakcie i po levoxie

u mnie przy levoxie pobolewały palce zmniejszyłem dawkę i jakoś poszło wziąłem dużą dawkę kolagenu i po ponad miesiącu stawy wróciły do normy
 

toastt

Well-known member
@Kzwmx w opisie profilu na znanymlekarzu tego Profesora najbardziej podoba mi się "operacja mięska cewkowego" ex aequo z "Mona Lisa" w leczonych chorobach 😀. Jeśli chcesz znać moje zdanie, to ten lekarz ma za dużo tytułów by skutecznie leczyć zapalenie prostaty. Jak dla mnie szkoda czasu i niemałych pieniędzy. PS: pierwszy raz spotykam się z tym, by ktoś się tytułował doktoratem honoris causa, gdy ma już w posiadaniu profesurę belwederską.
 

Kzwmx

Member
Ja to teraz widzę dopiero, że Pan profesor był u nas na forum kiedyś i mam pytanie- na czyją prośbę nagrał ten filmik, bo zakładam, że się dowiedział o nas od jakiegoś pacjenta (jeśli wogule to on dodawał), proszę więc niech się ujawni i opowie o efektach leczenia (chyba że wyleczony i zniknął, wolałbym tą opcje)
@toastt ma tytuły (ja nie wiem który co znaczy, ale w goole na pierwszej stronie jest jeszcze Prof. zw. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski), może coś gdzieś usłyszał i wie jak leczyć.
Mnie ciekawi to co mówił na tym filmiku, że antybiotyki długo, dożylnie (chciałbym wiedzieć czy on zaleca i co) i do rozważenia elektoresekcja i tu pytanie na jakim etapie trzeba to rozważać i czy już to stosował u takich pacjentów i z jakimi efektami ?
 

przemix

Active member
@Kzwmx Ciekawe jest to, że gość mówi o długotrwałej antybiotykoterapii dożylnej. Rzadko spotykane. Większość urologów o takiej formie leczenia nawet nie pomyśli.
Szkoda, że nie powiedział jak długo on zaleca stosowanie abx.
Fajnie jakby się wypowiedział jakiś pacjent profesora.
 

Nik

Active member
@toastt Dobrze, że masz chociaż drobną poprawę. U mnie słodycze ani kawa nie powodują pogorszenia dolegliwości. W lipcu zaczynam dwutygodniową terapię tynidazolem na prevotellę (rzekomo bezpieczniejsza pochodna metronidazolu) i długotrwałą terapię trimetoprimem na pozostałe bakterie, które wyszły w MicroGenie. Do tego dołączę zabiegi fali uderzeniowej i rozciąganie mięśni.
Jak zapowiedziałem, tak też zrobiłem. Terapię zacząłem pierwszego lipca. Od kilku dni odczuwam znaczną poprawę, między innymi wróciły poranne erekcje. Chcę iść za ciosem. Od dzisiaj dorzucam tynidazol na tydzień.
 

Nik

Active member
Czy Wasza poprawa na trimetoprimie była linearna? Bo po kilku dniach poprawy nagle znowu nastąpiło pogorszenie...
 

przemix

Active member
@Nik Może tak być, ja co prawda nie brałem tego abx ale, pamietam, że Gołąbek mi na pierwszej wizycie mówił, że tak może być. Bierz dalej.
Jak długo planujesz to brać ?
 
  • Like
Reactions: Nik

koral

Member
Czy Wasza poprawa na trimetoprimie była linearna? Bo po kilku dniach poprawy nagle znowu nastąpiło pogorszenie...
Ja zawsze obserwowałem taka sinusoidę: 1-2 tygodnie gorzej, 1-2 tygodnie lepiej i to z czasem miało tendencje do dryfowania w tą lepsza stronę. Nigdy liniowo, a to wynika z faktu, że bakterie okresowo się chowają w biofilmach i potem wychodzą. Dlatego też terapię są tak długie.
 
  • Like
Reactions: Nik

Podobne tematy

Do góry