• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

taki_tam

Active member
Narazie mam receptę na miesiąc i zobaczę co to jest warte. Jakby chociaz dało się normalnie funkcjonować to jest to warte spróbowania. Ale broni nie składam bo przyczyna zapewne jest gdzie indziej
Dokładnie. Nawet jeśli leki neurologiczne pomagają to nie zakładaj, że to od razu neuropatia, czy neuralgia. Zawsze możesz działać na objawy. Ostatnimi czasy przewertowałem trochę literatury i nawet wynika z niej, że zapalenie prostaty może być priorytetyzowane w komunikacji układu nerwowego to raz, a dwa może wywoływać stany lękowe i depresję u szczurów. Reasumując zawsze możecie mieć zapalenie bakteryjne, które wywołało całą lawinę pozostałych objawów tj. napisała @sonja12. Pamiętajcie, że każdy z przypadków jest indywidualny i mimo wspólnych mianowników źródło problemu może być zupełnie inne. Najważniejsze to nie poddawać się i nie słuchać konowałów co twierdzą, że tak być musi.
 
Dokładnie. Nawet jeśli leki neurologiczne pomagają to nie zakładaj, że to od razu neuropatia, czy neuralgia. Zawsze możesz działać na objawy. Ostatnimi czasy przewertowałem trochę literatury i nawet wynika z niej, że zapalenie prostaty może być priorytetyzowane w komunikacji układu nerwowego to raz, a dwa może wywoływać stany lękowe i depresję u szczurów. Reasumując zawsze możecie mieć zapalenie bakteryjne, które wywołało całą lawinę pozostałych objawów tj. napisała @sonja12. Pamiętajcie, że każdy z przypadków jest indywidualny i mimo wspólnych mianowników źródło problemu może być zupełnie inne. Najważniejsze to nie poddawać się i nie słuchać konowałów co twierdzą, że tak być musi.
Narazie sprawdzę jak jak to działa. I tak będę musiał sprawdzić u neurologa dla wszelkiej pewności te nerwy tam, może ewentualnie MR miednicy mniejszej zrobić z kontrastem. Proststy też robiłem MR wyszły zmiany zapalne /po zapalne ale lekarz stwierdził że tym się nie ma co sugerować, a sama prostata jest normalnych wymiarow i objętości. Napiszę z początkiem lutego co i jak po tej diecie
 
Cześć. Wrzucam tutaj opis swojego badania transrektalnego, proszę napiszcie mi co o tym myślicie.
DRE gładki, niepowiększony, niebolesny.
prostata symetryczna, z zachowana budowa strefowa o wymiarach W x L x H 52 x 44 x 28mm i objętości 33ml.
strefa obwodowa jednorodna, o grubości 17mm, bez zmian podejrzanych o przemianę neo.
Strefa pośrednia nieco niejednorodna, lekko przerośnięta. Zwapnienia podtorebkowe, u podstawy płata lewego szer max 7mm.
przepływ krwi w opcji Doppler prawidłowy.
Pęcherzykii nasienne, symetryczne, zmian w badaniu TRUS nie wykazuja. Końcowe odcinki nasieniowodów prawidłowe, prawidłowe.
Pęcherz w zakresie dostępnym badaniu bez patologii, ujścia moczowodowe wolne .
DGN: dyskretne zmiany pozapalne
 

Maskonur

Active member
Ile masz lat? Prawidłowa objętość prostaty to max 25ml z tego co sie orientuje, też mialem to badanie moje wymiary to 4,2x2,6x3,9 obj 22,5ml i zwapnienia okolocewkowe o wymiarach 6x13mm.
 
A ten cały TRUS jest lepszym badaniem niż MR Prostaty ? Chodzi mi czy dokładniejszym? Bo nie wiem czy też nie zrobic tego badania. W MR prostaty tylko miałem napisane
Gruczoł krokowy ostro odgraniczony, owym.32x41x31mm, V=21mm.
Wstrefie obwodowej gruczołu krokowego widoczne są pasmowate i nie ostro odgraniczone obszary
o obniżonym sygnalewobrazach T2W, ulegające wzmocnieniu po dożylnym podaniu środka
kontrastowego-obraz wpierwszej kolejności odpowiada zmianom zapalnym/pozapalnym
 

toastt

Well-known member
W TRUS widać często to, czego nie widać w MRI i odwrotnie. Ja miałem obydwa te badania i opis w TRUS był dokładniejszy niż w MRI z kontrastem, ale w MRI opisują także okoliczne tkanki, których TRUS nie sięga.
 

LXIV

Member
Witam
W temacie autoszczepionki to jestem zielony. Jakby ktoś był uprzejmy napisać o co w tym chodzi ?
Czy to zaleca lekarz, czy są jakieś inne podmioty, a jeżeli już to może by kogoś wskazać albo polecić.
 

Janek64

Member
Pierwsza próba stameya u Gołąbka dwa lata temu wykryła e fecalis wzrost mierny 10^3, ale ja wątpię w ten wynik, tak czy siak dostałem wtedy levoxe i monural, które mi nie pomogły a kolejne dwie próbystameya, jedna u Szmera a druga u Michalskiego nie wykryły bakterii.
Ten Michalski to skąd i gdzie przyjmuje ?
 

wpiot

Active member
Witam
W temacie autoszczepionki to jestem zielony. Jakby ktoś był uprzejmy napisać o co w tym chodzi ?
Czy to zaleca lekarz, czy są jakieś inne podmioty, a jeżeli już to może by kogoś wskazać albo polecić.
Chodzi o to, że labolatorium może zrobić szczepionkę dokładnie pod twoją bakterię.
Dokładnie to wygląda to tak, że pobiera się materiał, potem posiew, następnie zabija się bakterie i robi z nich tabletki lub zastrzyki.

Kiedyś było więcej opcji, teraz autoszczepionkę chyba robi jedynie CBM w Krakowie: https://www.cbm.com.pl/
I tak musisz mieć skierowanie z lekarza i dokumentację jakie miałeś szczepy do tej pory i jakie antybiotyki brałeś.
Jak poszukasz na forum to jest trochę informacji
 

Rzepolicz

Member
Mam dwa pytania związane z posiewami, zamierzam zrobić jeden z poniższych.
1) Ma ktoś namiary na lekarza w Warszawie, z którym można się umówić na pobranie wydzieliny prostaty po to by dać to do BadBaku? Gołąbek odpada.
2) Zamawiał ktoś Microgena ostatnio? W instrukcji z tego tematu pisze by przy zamawianiu od razu wygenerować etykietę zwrotną, ale niestety jak dzisiaj sprawdzałem koszyk to nie ma w nim takiej opcji, podany jest tylko adres do odesłania próbek. Trzeba samodzielnie ogarnąć FedExa do USA?
 

Janek64

Member
Mam dwa pytania związane z posiewami, zamierzam zrobić jeden z poniższych.
1) Ma ktoś namiary na lekarza w Warszawie, z którym można się umówić na pobranie wydzieliny prostaty po to by dać to do BadBaku? Gołąbek odpada.
2) Zamawiał ktoś Microgena ostatnio? W instrukcji z tego tematu pisze by przy zamawianiu od razu wygenerować etykietę zwrotną, ale niestety jak dzisiaj sprawdzałem koszyk to nie ma w nim takiej opcji, podany jest tylko adres do odesłania próbek. Trzeba samodzielnie ogarnąć FedExa do USA?
W gwoli uzupełnienia na pewno nie ma opcji zwrotnej, pisałem do laboratorium.
 

Podobne tematy

Do góry