• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Illmatik

Well-known member
Ucisk na prostatę, spięcie mięśni dna miednicy. Mnie natychmiast piecze po kilkuminutowej jeździe na rowerze lub siedzeniu na niewygodnym krześle. Ostatnio posiedziałem sobie na działce na desce położonej na dwóch pustakach, to do końca dnia nie mogłem się normalnie wysikać, tylko partiami, rzutami jak przy wtrysku, z angażowaniem parcia mięśniami brzucha - bardzo niezdrowo.


No to ostre bzykania i jazda na rowerze, a do tego trochę whyski i już wszystko wiadomo.
No ja np siedzę bardzo dużo w ciągu dnia z tytułu wykonywanego zawodu, tutaj też upatruje jednej z przyczyn.
Co ciekawe to właśnie pojawiły mi się te cewkowe dolegliwości, a że strony samej prostaty nic, mimo że magazynek opróżniony do 0 w ciągu kilkunastu godzin
 

Illmatik

Well-known member
A mam do was jeszcze pytanie, w przyszłym tygodniu szykuje mi się wypad do hotelu z basenem, korzystacie czy nie korzystacie ? Jakieś kapielowki szczególne kupić czy w ogóle odpuścić?
 

prostownik

Active member
A mam do was jeszcze pytanie, w przyszłym tygodniu szykuje mi się wypad do hotelu z basenem, korzystacie czy nie korzystacie ? Jakieś kapielowki szczególne kupić czy w ogóle odpuścić?
Kwestia dyskusyjna. Generalnie mimo chlorowania basen to i tak jest siedlisko bakterii, ale z drugiej strony też chyba nie chodzi w życiu żeby ze wszystkiego zrezygnować.
Trzeba po prostu sprawdzić na sobie bo jednemu nic nie będzie, a drugi będzie potem cierpiał niepotrzebnie.
 

toastt

Well-known member
A mam do was jeszcze pytanie, w przyszłym tygodniu szykuje mi się wypad do hotelu z basenem, korzystacie czy nie korzystacie ? Jakieś kapielowki szczególne kupić czy w ogóle odpuścić?
Ja nie korzystam, bo to właśnie tam się zakaziłem, najprawdodobniej po jacuzzi, gdzie (w porównaniu do dużego basenu) stosunkowo mała ilość wody krąży w obiegu zamkniętym. Na pewno warto kupić gatki z neoprenu, żeby dobrze izolowały krocze przed nieco zimną wodą (u mnie w okolicy woda jest utrzymywana w temperaturze 14,5-17°C).
 

Versracze

Member
Pytanie, czy jak złapie was częstomocz to sikacie na przeźroczysto? Zastanawiam się czy to nie efekt wypicia za dużo płynów + dwie kawy do tego
 

góral

Active member
Ja nie piłem 3 miechy wczoraj rano wypiłem i dziś też sypana ale raczej muszę zrezygnować bo zgaga wrocila trzeba dalej siemię lniane
 

Versracze

Member
Myślicie, że stosowanie kofeiny jako suplement będzie lepsze niż wypijanie 1-2 kaw dziennie? Podejrzewam, że mniej będzie podrażniać prostatę/cewke/pecherz a wystarczy jedna tabs dziennie (podobno). U mnie odstawienie kawy źle się kończy. Organizm jest uzależniony i jak próbowałem rok temu odstawić to przez 2-3 dni towarzyszył mi okropny ból głowy, brak czujności i ciągłe ziewanie na rannej zmianie. Co myślicie o tej kofeinie w formie tabletki?
 

Versracze

Member
Czy badanie nasienia w badbak w kierunku mycoplasma i ureaplasma, jak i na te typu e.coli oddaje się w jałowym pojemniku, czy na jakąś specjalną wymazówke jak do testów pcr?
 

Mnichu

Well-known member
Myślicie, że stosowanie kofeiny jako suplement będzie lepsze niż wypijanie 1-2 kaw dziennie? Podejrzewam, że mniej będzie podrażniać prostatę/cewke/pecherz a wystarczy jedna tabs dziennie (podobno). U mnie odstawienie kawy źle się kończy. Organizm jest uzależniony i jak próbowałem rok temu odstawić to przez 2-3 dni towarzyszył mi okropny ból głowy, brak czujności i ciągłe ziewanie na rannej zmianie. Co myślicie o tej kofeinie w formie tabletki?
Nie rezygnuj z kawy 1 dziennie nic ci nie zróbi nie popadajmy w paranoje
 

toastt

Well-known member
Myślicie, że stosowanie kofeiny jako suplement będzie lepsze niż wypijanie 1-2 kaw dziennie? Podejrzewam, że mniej będzie podrażniać prostatę/cewke/pecherz a wystarczy jedna tabs dziennie (podobno). U mnie odstawienie kawy źle się kończy. Organizm jest uzależniony i jak próbowałem rok temu odstawić to przez 2-3 dni towarzyszył mi okropny ból głowy, brak czujności i ciągłe ziewanie na rannej zmianie. Co myślicie o tej kofeinie w formie tabletki?
To na bank nie tylko uzależnienie psychiczne, ale także i fizyczne - tak mi się wydaje. Nie sądzę aby Ci kofeina w tabletce mniej podrażniała cewkę moczową niż ta naturalna z kawy, a dodatkowo taka tabletka może nie zastąpić kawy, w sensie nie będzie tego rytuału, smaku, zapachu i to też może powodować objawy odstawienne. W końcu kawa to nie tylko kofeina.
Ja piję 1-2 dziennie słabe, oczywiście częściej chodzę po nich do toalety, ale również nie zamierzam sobie tego odmówić. Dość już poświęciłem dla tego gruczołu wielkości kasztana, który mi układa życie jak chce. Próbowałem kawy bezkofeinowej, ale ona w ogóle nie ma aromatu kawy - jest ziemista, ciężka w smaku i brakuje jej tego czegoś. Smakuje zupełnie jak kawy amerykańskie, których nie lubię. Dla mnie kawa ma mieć zapach i smak, a nie tylko nasycać człowieka kofeiną.
 

Podobne tematy

Do góry