• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Grom

Well-known member
Jeszcze Jerzy lewofloksacyna, która najlepiej penetruje prostatę i osiąga w niej najwyższe stężenia.
Mam też Jerzy pytanie skąd dane o tym, że gentamycyna ma zdolność pełnej penetracji?
 

Grom

Well-known member
A właśnie, użytkownik @Ptaku miał 10 dniową kurację gentamycyną i po ostatniej dawce meldował, że prostata przestała boleć, od 21 kwietnia nie odzywał się. Ciekawe czy wreszcie wyzdrowiał. A jest tu od 2012 roku.
 

Jerzy W

Well-known member
Jeszcze Jerzy lewofloksacyna, która najlepiej penetruje prostatę i osiąga w niej najwyższe stężenia.
Mam też Jerzy pytanie skąd dane o tym, że gentamycyna ma zdolność pełnej penetracji?

gentamycyna+ampicylina

skoro cipro to i levoxa generalnie jak wiesz
 

Grom

Well-known member
I tu jest Jerzy problem ponieważ wszystko fajnie przy ostrym zapaleniu gdy prostata na skutek rozognienia tkanek jest dostępna dla krwi. W przypadku przewlekłego zapalenia sprawa niestety wygląda gorzej.
 

dejw177

Member
Myslicie ze ogolnie jest do opanowania sprawa z częstszym sikaniem? Mam wrażenie, że ten pęcherz mi się szybciej napełnia bo nie biegam z kropelką... Raz nie chce mi się sikac 3h a raz zdarza się, że sikam co godzinę. Noc spokojnie całą prześpię. Martwię się, czy to nie jest też kwestia psychiki. Bo jestem bardzo zestresowany tym wszyskim... Jak to u Was wygląda?
 

Grom

Well-known member
Ja mam tak: nie piję to nie sikam.
Np. wypiję rano przed pracą owocową herbatkę to siknę dopiero po przyjściu z pracy po 8 godzinach. Ale gdy w domu wypiję 1 litr ziół + 0,5 litra rozcieńczonego soku z żurawiny i jeszcze żona zrobi herbatkę w kubku 0,5 l raz białą raz zieloną no to nie ma mowy aby nie sikać co 2 godziny. Na noc ok. 21 wypijam 0,75 litra napojów (żurawina, wierzbownica) więc nie ma opcji abym ok. 1 w nocy nie musiał wstać. Niemniej gdy przeprowadziłem eksperyment i ostatni napój wypiłem o 18,00 to po sikaniu o 22,00 do rana spokój.
 
Myslicie ze ogolnie jest do opanowania sprawa z częstszym sikaniem? Mam wrażenie, że ten pęcherz mi się szybciej napełnia bo nie biegam z kropelką... Raz nie chce mi się sikac 3h a raz zdarza się, że sikam co godzinę. Noc spokojnie całą prześpię. Martwię się, czy to nie jest też kwestia psychiki. Bo jestem bardzo zestresowany tym wszyskim... Jak to u Was wygląda?
Też tak mam że leje czasami po trochu co godzinę, a czasami po 3, oddaje tak w granicach 200 do 300 ml, a gdy co godzinę to tak 150 ml, stres i psycha ma na to wpływ, ja mam tak że czasami jak o czymś pomyślę i mnie to stresuje, to od razu mam parcie na pęcherz i czuje jak się spina w miednicy wszystko
 

dejw177

Member
Też tak mam że leje czasami po trochu co godzinę, a czasami po 3, oddaje tak w granicach 200 do 300 ml, a gdy co godzinę to tak 150 ml, stres i psycha ma na to wpływ, ja mam tak że czasami jak o czymś pomyślę i mnie to stresuje, to od razu mam parcie na pęcherz i czuje jak się spina w miednicy wszystko
tak dokładnie mam tak samo, jak się czymś zajmę czy coś to ignoruję że coś tam mam w pęcherzu (nie mówie o dużym parciu). Bo to chyba normalne, że jak człowiek się skupi na pecherzu to poczuje ze coś tam ma. Ja przez to ze na poczatku choroby pilem duzo moczopednych rzeczy i sikalem jak głupi, to teraz już sam nie wiem co jest normalne a co nie. I to się tak wszystko nakręca. A psychika wcale tu nie pomaga. Bo jak mówię, niepokoiłbym się gdybym czuł parcie a wysikiwał mało moczu.
 

RTHadzaj

Active member
jakby ktoś z Was chciał kupić urivac, a nadal nie może zamówić z neta to napiszcie pw, mam jedno nieotwarte opakowanie które mogę odsprzedać. Jeśli takie posty są niedozwolone to przepraszam i proszę o usunięcie go
 

Grom

Well-known member
Uff... mam jeszcze kilka badań, w tym rezonans magnetyczny głowy (kwestia zębów i tkanek miękkich czy nie ma stanów zapalnych) i 15 maja w imieniny Nadziei i Zofii zaczynam walkę Xyvelamem. Oby było już ciepło 🙂
 

Jerzy W

Well-known member
Uff... mam jeszcze kilka badań, w tym rezonans magnetyczny głowy (kwestia zębów i tkanek miękkich czy nie ma stanów zapalnych) i 15 maja w imieniny Nadziei i Zofii zaczynam walkę Xyvelamem. Oby było już ciepło 🙂
Moja starsza córka to Ina Nadzieja, a młodsza Zofia Anna. 😃
 

Ptaku

Active member
Witam wszystkich. Tak jak pisałem jestem po 10 -cio dniowej kuracji gentamycyną (zastrzyki domięśniowe). Urolog kazał odczekać 2 tygodnie i wtedy wykonać posiew nasienia. Wczoraj zawiozłem materiał no i czekam na wynik.
Mam cholernie mieszane uczucia z przewagą negatywnych. Nasienie wizualnie porażka. Strasznie rzadkie + klejące + przeźroczysto-żółte. Objawów nie mam. Aha słuchajcie. Podczas wizyty około 4 tygodni temu pan doktor stwierdził bardzo dużo odbić w moczu. Pytam go co to może być a on że podejrzewa białko. Jeśli to możliwe to mam taki stan rzeczy od bardzo dawna. Ale czy białko w moczu? I co6
 

aureus

Member
Dzisiaj u mnie szczepienie na COVID a mam od kilku dni zaostrzenie choroby tzn. coraz gorzej naparza mnie gruczoł, do tego głównie po obiedzie oddaję luźne stolce poprzedzone lekkim bólem brzucha. Czy ktoś z was się już szczepił? Nie wiem czy nie przełożyć?
 

Grom

Well-known member
Ptaku białko w moczu zdarza się przy zapaleniu bakteryjnym. Jeśli leczenie było skuteczne to po jakimś czasie białko zniknie.
Aureus ja nie wiem kiedy się zaszczepię, pewnie dopiero w sierpniu.
 

abst3

Well-known member
Witam wszystkich. Tak jak pisałem jestem po 10 -cio dniowej kuracji gentamycyną (zastrzyki domięśniowe). Urolog kazał odczekać 2 tygodnie i wtedy wykonać posiew nasienia. Wczoraj zawiozłem materiał no i czekam na wynik.
Mam cholernie mieszane uczucia z przewagą negatywnych. Nasienie wizualnie porażka. Strasznie rzadkie + klejące + przeźroczysto-żółte. Objawów nie mam. Aha słuchajcie. Podczas wizyty około 4 tygodni temu pan doktor stwierdził bardzo dużo odbić w moczu. Pytam go co to może być a on że podejrzewa białko. Jeśli to możliwe to mam taki stan rzeczy od bardzo dawna. Ale czy białko w moczu? I co6
Jak nie masz objawow to co się przejmujesz konsystencja spermy ? Mam wraznenie czasami , że ta chorobą mimowolnie prowadzą nas w jakieś stany obsesyjne
 

Grom

Well-known member
Prawda @abst3
Ta cholerna choroba ma na psychikę destruktywne działanie. Zobaczymy co wyjdzie Ptakowi z badania nasienia. Oby było czysto a wygląd spokojnie powrócił do normy.
Jak tam u Ciebie? Kończysz wolno kurację?
 

Jerzy W

Well-known member
Fajnie byłoby gdyby Ptak zrobił też wymaz z wydzieliny z prostaty. Byłby pełen obraz do oceny skuteczności Gentamycyny. Lek rzadko stosowany bo to zastrzyki, a może jest znacząco lepszy od innych, w razie wrażliwości rzecz jasna.
 

dejw177

Member
Prawda @abst3
Ta cholerna choroba ma na psychikę destruktywne działanie. Zobaczymy co wyjdzie Ptakowi z badania nasienia. Oby było czysto a wygląd spokojnie powrócił do normy.
Jak tam u Ciebie? Kończysz wolno kurację?
dokładnie mi psychika siadła totalnie, i jak cokolwiek mnie zakłuje albo nie wiem coś zauważę, to już sobie wkręcam że coś się dzieje. a pewnie inne osoby by na to w ogole uwagi nie zwróciły.
 

abst3

Well-known member
Prawda @abst3
Ta cholerna choroba ma na psychikę destruktywne działanie. Zobaczymy co wyjdzie Ptakowi z badania nasienia. Oby było czysto a wygląd spokojnie powrócił do normy.
Jak tam u Ciebie? Kończysz wolno kurację?
22 dzień moloxinu ostatni tydzień bardzo fajny, dzisiaj rano lekkie pieczenie w cewce, ale generalnie nie mam od dłuższego czasu częstomoczu i nacisków na pęcherz, wczoraj wieczorem trochę zaniedbałem sprawę nie miałem jak się wysikac i bardzo przetrzymalem pęcherz co jak wiadomo w naszym schorzeniu nie jest zbyt odpowiedzialne. Generalnie nie czuje się w 100 procentach zdrowy , w jakiś sposób chyba na plus z tego zestawu antybioli które wcześniej brałem pierwszy raz miałem wrażenie, że coś się rusza wreszcie właśnie przy abx z antybiogramu. Gdy zakończę Moloxin mam odczekać 3 tyg i znowu próba stamneya i posiewy i na następnej wizycie jeśli nie wybije kurestwa wchodzi StroVac i leczenie dożylne tylko co tam będzie to pojęcia nie mam jest w moim antybiogramie faecalis wrażliwy również na gentamycyne ale pytanie czy przy 8000 tys mic jest sens jej podawania ?
 

Podobne tematy

Do góry