• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej drogi

SilentBob

New member
witam,
na wstepie chcialem przedmienic, ze jestem osoba, ktora cwiczy na silowni, dbam o diete, jem duzo warzyw, nie choruje, nawet gdy ludzie w pracy i w domu na mnie kaszla i kichaja.
Poza kontuzja kolana i mikrogruczolakiem (2x3mm) przysadki. Ten ostatni jest prawdopodobnie nieaktywny, nie wykazuje zadnego wplywu na moje zycie, od 3 lat nie przyjmuje zadnych lekow, ostatnio mialem kontrole i potwierdzenie, ze jest prawdopodobnie nieaktywny.

przed samym leczeniem i glownymi objawami, zaobserwowalem u siebie pogorszenie erekcji, lekkie pieczenie po oddaniu moczu (bardzo sporadycznie), a pare tygodni przed samym leczeniem i rozpoznaniem - lekkie zaburzenia oddawania moczu, gdy wychodzilem z toalety, czulem ze jeszcze pare kropel wychodzi samoistnie.
Za to w trakcie leczenia poczulem, ze nie wyprozniam sie jak kiedys, tj. oddaje stolec kilka razy dziennie, nie mogac wyproznic sie do konca, czesto czuje parcie na kiszke stolcowa, chociaz nie dam glowy, czy to nie zaczelo sie jeszcze przed samym leczeniem.

Leczenie 1:
zaczelo sie od bolu w lewym jadrze, bol byl mocno nieznosny, w ciagu 2 dni trafilem do urologa, ktory stwierdzil zapalenie prostaty, przez badanie USG i przez odbyt. Prostata byla powiekszona, a w niej jakies zwapnienia.
Dostalem bactrim forte + ibuprofen + oklady z lodu pod jadra (to chyba nie jest dobry pomysl?), kuracja 10 dni.

Leczenie 2:
jako ze bylo mi duzo lepiej, ale objawy nie ustapily, poszedlem do nastepnego urologa, gdzie mialem tylko badanie przez odbyt. Lekarz w ogole nie chcial ze mna rozmawiac, przepisal mi oroflocine + nimesil.

Leczenie 3:
oczywiscie po chwilowej poprawie objawy powrocily, kolejny lekarz po USG i stwierdzeniu, ze prostata jest juz w normie, przepisal mi 20-dniowa kuracje urotrim + prostamol uno.
W trakcie kuracji bylo roznie, raz lepiej, raz gorzej.

5 dni temu skonczylem ostatnia kuracje, przez swieta zdarzylo mi sie 2x pic alkohol i raz niezle zmarznac, objawy wrocily w postaci dosc mocnego pieczenia w kroczu i dyskomfortu, ciezaru w kroczu. Od tamtej pory (jakies 2 tygodnie), pilnuje sie, siedze w cieple, biore cieple kapiele. O dziwo po samym piciu nie mam zbytnio nawrotow, ale od tego przemarzniecia.

Zakupilem wierzbownice drobnokwiatowa i zurawine, jem po 4 tabletki dziennie, do tego zapisany mi prostamol uno i kupiony na wlasna reke prostatan.

Dzisiaj lekko pobolewalo mnie prawe jadro, ale generalnie wydaje sie, ze z dnia na dzien jakby lepiej, do tego wczoraj wrocilem do treningow na silowni (mam ja w domu, nie marzne), gdzies wyczytalem ze to mi nie zaszkodzi, wrecz moze pomoc. Czuje jeszcze dyskomfort w pachwinach, ale po przejsciu nawet paru km nie ma pogorszenia.

Zakupilem 2 pojemniki, chce oddac za jakis czas, jesli nie bedzie wyrazniej poprawy mocz i nasienie na posiew i antybiogram i dopiero isc z tym gdzies do lekarza.

Czy to dobra droga? Nie wiem juz co robic, leczenie kosztowalo mnie juz sporo pieniedzy, a i coraz ciezej mi byc optymista, ktorym zawsze bylem.

BARDZO PROSZE O POMOC.
pozdrawiam, Tomasz
 

Homer22

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

Niestety każdy przypadek jest indywidualny,dlatego nie można radzić komuś co i jak ma się leczyć a poza tym nikt tutaj na forum nikt nie jest lekarzem.Na forum jest dużo informacji, więc zapraszam do lektury,niestety jest problem z leczeniem tego przykrego schorzenia,ale na forum są przypadki wyleczenia.
 

piotrekz

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

silentbob, masz chyba zaostrzenie po przechłodzeniu. Ale ja bym sprawdził tk miednicy małej, czy tam ok. Posiew nasienia w dobrym lab.

Płukałeś fiuta w vagosan lub azucalen? Do żurawiny dodaj pokrzywę.

Ogólnie to k* choroba. Długa, bolesna, kasożerna.
 

SilentBob

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

niestety nie plukalem niczym, co to da? tomografia komputerowa? myslisz, ze to moze byc cos powazniejszego? wlasnie odczekam swoje po ostatnich antybiotykach i pojde na posiew.
 

Chris74

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

Tak jak napisał Homer to zespół specyficznych dolegliwości i każdy przypadek jest indywidualny. Trzeba po prostu słuchać swojego organizmu i wyciągać wnioski co pomaga, co szkodzi itd Czasami potrzeba długiego czasu by dojść do przyczyn schorzenia i należy polegać na sobie bardziej niz na lekarzach. Nie znam choćby jednego przypadku którego wyleczyłyby antybiotyki....
W większym stopniu niż bakterie jest to dolegliwość psychogenna bo jest wiele przypadków gdzie po antybiotykach bakterie zniknęły a dolegliwości pozostały....
Mi bardzo pomogły posty 303andy i mam wrażenie że dzięki niemu znalazłem przyczynę u siebie. Pozdrawiam Krzysiek
 

SilentBob

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

dzieki wszystkim za wypowiedzi, u siebie zauwazylem, ze wysilek nie jest problemem, mimo wszystko, wiec postanowilem pozostac w formie. Dbam o cieplote ciala, ziolka, a co myslicie o masazu prostaty? mam na mysli masazer, nie bardzo wiem gdzie sie na takowy zglosic, zauwazylem ze oprocz goracych kapieli pomocne jest rowniez masowanie okolic krocza.
Z psychika nie ma problemu, zawsze bylem optymista, mam na koncie wygrana z guzem przysadki mozgowej i nigdy mnie to nie zlamalo, nachodzi mnie jednak jedna mysl, czyzby leczenie poza farmaceutykami przepisywanymi przez lekarzy bylo bardziej znaczace dla dobrego stanu zdrowia?
 

piotrekz

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

szeroka diagnostyka po to, żeby być pewnym, że to tylko zapalenie - jest kilka tematów niżej o objawach zapalenia a wyszło że guz. Nie straszę - lepiej się badać.

Moczenie w ziółkach łagodzi objawy pieczenia w cewce.

Czytałem, że bakterie nie wychodzą nawet w posiewie wydzieliny prostaty, a siedzą w niej i powodują stan zapalny - wyszły w biopsji nierakowej prostaty. Dlatego nie ma co mówić, że bakteryjne jest rzadko.
 

SilentBob

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

tylko juz widze jak lekarze wypisuja mi skierowanie na TK, jak na glupi posiew zaden mnie nie wyslal...
swoja droga mam potwierdzenie dosc ciekawej rzeczy, otoz wczoraj sie mocno upilem, dzisiaj praktycznie zadnych dolegliwosci. Wiem, kretynski pomysl, ale tak podchodzac czysto technicznie, czy to prowadzi do jakis wnioskow? Moze z prostata nie jest zle, a moze to swiadczy ze dolega mi cos innego niz zapalenie?
Swoja droga wrocilem do treningow, mam za soba 2 ciezkie sesje na silowni, duzo km zrobionych na piechote i nie narzekam, costam pobolewa, ale to znikome.

Tak przy okazji, mam lekkie problemy z zalatwianiem sie, stawiam stolec 3 -4 x dziennie, to wynik 3 serii antybiotykow i tony lekow? co moge z tym zrobic?
 

lice

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

Może to oznaczać, że problem tkwi w spinaniu mięśni - alkohol działa rozluźniająco na mięśnie dlatego objawy ustępują. Ale może to też nie oznaczać nic... Może to być po prostu przypadek, że dzisiaj nic Ci nie dolega.

Co do stolców to spróbuj brać probiotyki. One z reguły pomagają, ale niestety nie odrazu - czasem trzeba brać je miesiąc lub dwa by były efekty. No i staraj się nie jeść nic ciężkostrawnego, zdrowo się odżywiaj.
 

piotrekz

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

alkohol podrażnia prostatę, to w zapaleniu po wódzie jest gorzej.

Może masz tylko spięcie mięśni miednicy.
 

SilentBob

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

witam ponownie,
postanowilem kontynuowac watek,
jedyne objawy jakie teraz wystepuja to obnizone libido, sikanie pozostawia jeszcze troche do zyczenia, czasami czuje jakis lekki bolowy dyskomfort, ale siedze wiekszosc doby ;/

z koncem roku skonczylem brac antybiotyki, wiec poczekam do lutego - posiew moczu i nasienia.

Ostatnio kolega mi zaproponowal krioterapie, ze wzgledu na to, ze mam tez chory jeden staw i zastanawiam sie, czytalem o krioterapii, ze moze mocno wzmocnic organizm, wspomoc prostate, tylko z tego co wiem, nie wolno wychladzac gruczolu krokowego przy jego stanie zapalnym. Ale w tym wypadku mowimy o zupelnie innej kategorii wychlodzenia, co myslicie? Probowal ktos?
 

tomas 1

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

Witam jeśli masz zgk to tylko pogorszysz sprawę. ja bym nie ryzykował . Lepsze ukrwienie to masaż laser, ultradzwieki .
 

SilentBob

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

Tylko, ze celem tych zabiegow jest ogolne wzmocnienie organizmu, krioterapia jest wskazana przy wszelkich stanach zapalnych. Wiem, ze zimno szkodzi przy schorzeniach prostaty, jednak kriokomora to zupelnie inna kategoria, aktywowane sa rezerwy organizmu do walki o przetrwanie niskiej temperatury. Krioterapia jest wskazana przy zaburzeniach prostaty, potencji, jednak nie znalazlem nic ani na polskojezycznych, ani angielskojezycznych forach ;/
 

mike 31

Member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

Jeśli przez branie antyboli masz problem z oddawaniem stolca to polecam zrobić badanie mykologiczne kału, może masz grzyby po kuracji antybiotykami, a co do alkoholu to mnie też na początku pomagał na kilka dni a po nich nadchodziło pogorszenie.
 

SilentBob

New member
Re: Zapalenie prostaty, prosze o pomoc, o wybranie dalszej d

witam,
postanowilem kontynuowac watek na forum.
Kontynuuje treningi, nie biore zadnych lekow od poczatku roku i generalnie jest calkiem spoko.
W miedzyczasie mialem lekkie nawroty bolu jader, czy samego krocza + strumien moczy nie tak mocny jak dawniej, ale w takim stopniu, ze moge normalnie zyc i nawet niezbyt mi to przeszkadza.
Za to pojawilo sie cos nowego: okolo 2 tygodni temu dostalem zaparcia, nie wyproznialem sie 3 dni. O ile wczesniej praktycznie zapomnialem o chorobie, pod koniec zaparcia pojawil sie dosc znaczacy bol jadra.
Tego samego dnia wyproznilem sie i bol ustapil!
Zastanawiam sie wiec, moze to cos z jelitami?
Tymczasem zrobilem w koncu posiew moczu i nasienia, 1,5 miesiaca od ostatniego antybiotyku i wyszedl jalowy.

Za to w ciagu ostatnich paru tygodni pojawila sie partnerka, z ktora poszedlem juz kilka razy do lozka i jako osoba wyrozumiala, mimo zaburzen erekcji, wyciszyla mnie do tego stopnia, ze spokojnie poradzilem sobie ze stosunkiem.
Dodatkowo, po kazdym stosunku jakby poprawiala sie moja kondycja seksualna. Dalej nie jest jak dawniej, ale mam wrazenie ze sam seks mocno mi pomogl. Masturbacja nie za bardzo miala jakikolwiek wplyw.

Planuje znow zarejestrowac sie do urologa, nie chce jednak narazac sie na dodatkowe koszta, a moze i moglbym zrobic jakies badanie na wlasna reke, przed pojsciem do lekarza?
Lecze sie i tak prywatnie, wiec moge za wczasu zrobic jakies badania, zamiast dublowac i tak kosztowne wizyty.

Dzieki i pozdrawiam ;)
 

Podobne tematy

Do góry