• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie najądrza a zapalenie prostaty

pikaczu1

New member
Czy miał ktoś z was jako jeden z głównych objawów zapalenia prostaty lub jako oddzielne schorzenie zapalenie najądrza? Poli mi lewe jądro, przy badaniu ręcznym przez lekarza bardzo bolesne i ogólnie powiększone. Ból nasila się przy siedzeniu. Brałem dużo antybiotyków na zapalenie prostaty, które miały również działać na najądrze. Niestety brak poprawy. O ile na zapalenie prostaty na forum znalazłem dużo domowych sposobów i alternatywnych sposobów leczenia to na zapalenie najądrza nie dużo. Czy ktoś to wyleczył? Jak to zrobiliście?
 

pelesos

Active member
Pierwsze pytanie czy zapalenie pojawiło się np po seksie? urazie? , drugie czy robiłeś badania bakteriologiczne, moczu , nasienia, a w szczególności wymaz na bakterie atypowe.
 

pikaczu1

New member
Ciężko mi powiedzieć kiedy się pojawiło. Ogólnie całe zapalenie prostaty rozwijało się powoli, nie było to nagle i było przewlekłe. Robiłem tylko posiew nasienia na bakterie tlenowe i zawsze wychodziło brak bakterii a mimo to dostawałem antybiotyki
 

pelesos

Active member
Ciężko mi powiedzieć kiedy się pojawiło. Ogólnie całe zapalenie prostaty rozwijało się powoli, nie było to nagle i było przewlekłe. Robiłem tylko posiew nasienia na bakterie tlenowe i zawsze wychodziło brak bakterii a mimo to dostawałem antybiotyki
Proponuję wobec tego zrobić badania w kierunku chlamydii, mycoplasmy, ureaplasmy, a także inne. Chlamydie są to jedne z najczęstszych bakterii atypowych powodujących małoobjawowe, przewlekłe zapalenia. Piszesz, że byleś leczony wieloma antybiotykami, byc może przy okazji doszło do ich wyleczenia? A partnerka, ma jakieś objawy?
 

roolf

Member
Na chlamydia przeciwciala z krwi, reszta metoda pcr z dowolnego materiału mocz, nasieniu, cewki, wymaz z pochwy. Niby pcr moze wykryć pojedyncze ślady bakteri, więc raczej nie ma tego problemu co ze zwykłymi posiewami
 

sonja12

Active member
dzięki , zaraz zobacze .A mam jeszcze pytanie . Czy ktoś z was ma wysypke na plecach lub głowie - takie krostki. Byłam u derm. - głupoty mówi o jakichs potówkach. A ja wiem ,że to od facelis albo coli . Ale chyba od tego pierwszego. Czytałam tu na forum,że ktos tak miał ,że to jakieś toksyny???? I jak pozbył się facelisa to wszystko zniknęło. Takie coś dziwnego mam na skórze. Tylko jak się tego pozbyć.
 

pelesos

Active member
Rzadko tu zaglądam
Badanie u mężczyzn w kierunku chlamydiozy i innych podobnych atypowych bakterii pobieram przede wszystkim z wymazu z cewki moczowej, a także jak trzeba to i z gardła, i odbytu. Najczęściej pobieram z cewki moczowej , najlepiej jak jest jakaś (nawet niewielka) ilość wydzieliny.
Badanie oznacza sie metodą genetyczną PCR.

Z krwi nie rób. Taki wynik o niczym nie świadczy.

Przy przewlekłym zakażeniu (zapaleniu prostaty) pobieram po masażu prostaty.
 

pelesos

Active member
dzięki , zaraz zobacze .A mam jeszcze pytanie . Czy ktoś z was ma wysypke na plecach lub głowie - takie krostki. Byłam u derm. - głupoty mówi o jakichs potówkach. A ja wiem ,że to od facelis albo coli . Ale chyba od tego pierwszego. Czytałam tu na forum,że ktos tak miał ,że to jakieś toksyny???? I jak pozbył się facelisa to wszystko zniknęło. Takie coś dziwnego mam na skórze. Tylko jak się tego pozbyć.
Jeżeli masz problemy ze skórą, duże ropne zmiany, to warto poszukać stanu zapalnego, miejsca wejścia bakterii, np chore zęby , zatoki, przewód pokarmowy etc. Bakterie stale wnikają i powodują np zapalenie prostaty, zmiany ropne skóry etc.
 

Podobne tematy

Do góry