• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie najądrza

Krzysiek543

New member
Czy ktoś z was miał doczynienia z zapaleniem najądrza? Mam wszystkie objawy wskazujące na to, ból podczas siedzenia promieniujący do brzucha i pachwiny... Nie mam tylko obrzęku, czuje lekkie swędzenie raz poraz. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy to dobry trop, bądź czy miał z czymś takim doczynienia?
 

pelesos

Active member
Jeżeli faktycznie masz zapalenie najądrza w tym bakteryjne to powinieneś zgłosić sie do lekarza. Zbada, oceni i przepisze antybiotyk. Wskazane jest wykonanie posiewu nasienia przed leczeniem + wymaz z cewki moczowej na bakterie atypowe tj chmaydia, mykoplasma i ureaplasma.
 

Krzysiek543

New member
Jeżeli faktycznie masz zapalenie najądrza w tym bakteryjne to powinieneś zgłosić sie do lekarza. Zbada, oceni i przepisze antybiotyk. Wskazane jest wykonanie posiewu nasienia przed leczeniem + wymaz z cewki moczowej na bakterie atypowe tj chmaydia, mykoplasma i ureaplasma.
Właśnie próbuje rozróżnić to zapalenie od urazu kręgosłupa. Zaczęło mnie boleć po treningu, czuje bardzo kręgosłup i jak naciskam na nogę czuje jądro. Nie mam też aż tak typowych objawów dla zapalenia najądrza.
 

Krzysiek543

New member
zrób rezonans magnetyczny to po pierwsze
Tak zrobię szereg badań i udam się do lekarza. Wykluczam dolegliwości bezpośrednio z jądra bo nie ma żadnych innych objawów towarzyszących temu aby się niepokoić. Ból kręgosłupa jest mi znany od lat ale nie w takim wymiarze. Czuje duży ucisk podczas siedzenia a gdy leżę wszystko odpuszcza
 

góral

Active member
Krzysztof kiedyś miałem zapalenie najadrza podobne objawy ból jądra w pachwinach jądra tkliwe przy lekkim ściśnięciu przez lekarza ból ale nie bolała mnie kręgosłup zrob rezonans kręgosłupa może masz przepuklinę albo rwa kulszowa
 

Krzysiek543

New member
Krzysztof kiedyś miałem zapalenie najadrza podobne objawy ból jądra w pachwinach jądra tkliwe przy lekkim ściśnięciu przez lekarza ból ale nie bolała mnie kręgosłup zrob rezonans kręgosłupa może masz przepuklinę albo rwa kulszowa
No właśnie a ja jądro macam i absolutnie nic nie czuję.Ale za to czuję jak dotykam nogę kręgosłup i trochę jądro. Miałeś jeszcze jakieś inne objawy tego zapalenia? Dlatego zbiło mnie to z tropu że przyczyną jest samo jądro. Bardzo wam dziękuję wszystkim za odpowiedzi ✌️
 

góral

Active member
Jeśli chodzi o najadrza miałem tylko te objawy co ci napisałem myślę że może być rwa kulszowa jajko też może boleć albo przepuklina jądra miażdżystego w kręgosłupie odcinek lędźwiowy może tak być nie jestem lekarzem tylko tak sugeruję
 

Krzysiek543

New member
Jeśli chodzi o najadrza miałem tylko te objawy co ci napisałem myślę że może być rwa kulszowa jajko też może boleć albo przepuklina jądra miażdżystego w kręgosłupie odcinek lędźwiowy może tak być nie jestem lekarzem tylko tak sugeruję
Dodam że zaczęło mnie boleć niedługo po treningu siłowym w nacisku na plecy... Wszystko właśnie na rwę wskazuje
 

Podobne tematy

Do góry