• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg stulejki

Igor1989

New member
Syn lat 14 we wtorek miał zabieg plastyka stulejki +wydłużenie wędzidełka. Miał w tym samym dniu ściągnąć napletek lecz niestety nie da rady . Dziś też lekko próbował i nie da rady. We wtorek mamy kontrolna wizytę u chirurga. W ogóle dla mnie ten penis dziwnie teraz wygląda. Co panowie sądzicie ?
 

Trolo

Well-known member
Przepraszam bardzo ale ni cholery nie uwierzę, że te zdjęcia przedstawiają penisa 14 latka i w dodatku matka trzymałaby mu penisa do zdjęcia.
Ale jeżeli jakimś cudem tak się stało, to wydaje mi się, że on się tego boi więc niech mu Pani zsunie napletek bo nie wygląda na to, żeby występowała jakaś opuchlizna uniemożliwiająca zsunięcie napletka.
 

Igor1989

New member
Przepraszam bardzo ale ni cholery nie uwierzę, że te zdjęcia przedstawiają penisa 14 latka i w dodatku matka trzymałaby mu penisa do zdjęcia.
Ale jeżeli jakimś cudem tak się stało, to wydaje mi się, że on się tego boi więc niech mu Pani zsunie napletek bo nie wygląda na to, żeby występowała jakaś opuchlizna uniemożliwiająca zsunięcie napletkja robię mu opatrunku
 

Igor1989

New member
Przepraszam bardzo ale ni cholery nie uwierzę, że te zdjęcia przedstawiają penisa 14 latka i w dodatku matka trzymałaby mu penisa do zdjęcia.
Ale jeżeli jakimś cudem tak się stało, to wydaje mi się, że on się tego boi więc niech mu Pani zsunie napletek bo nie wygląda na to, żeby występowała jakaś opuchlizna uniemożliwiająca zsunięcie napletka.
Tak to penis syna .Ma 14 lat. Syn ma autyzm. Ja mu robię opatrunki. Syn jest przewrażliwiony jak widzi szwy i taki wygląd penisa. Jak próbowałam lekko to mówi że go boli. Nie wiem już sama co myśleć . Jak przeglądałam forum to inaczej te zdjęcia wyglądają po plastyce . U syna są jakieś te fałdy takie.
 

Trolo

Well-known member
No dobrze. To proszę spróbować mocniej zsunąć napletek. Lekarz na bank zsunął napletek więc tego samego dnia się dało. Ale pewnie się bał bólu i tego nie robił.
 

Trolo

Well-known member
Boleć będzie, bo był zabieg to normalne. Po plastyce tak penisy wyglądają. Ciężko cokolwiek doradzić jak sobie nie pozwoli zsunąć bo go boli.
 

Igor1989

New member
Boleć będzie, bo był zabieg to normalne. Po plastyce tak penisy wyglądają. Ciężko cokolwiek doradzić jak sobie nie pozwoli zsunąć bo go boli.
No właśnie jestem ciekawa czy chirurg ściągał po zabiegu ale zapewne tak jak pan pisze pewnie to zrobił.Syn miał znieczulenie ogólne. Mocz oddał normalnie. Ja przemywamy oscenisteptem i detromecyna na szwy. Nosi opatrunek penis w górze. Miał plastykę laserem. A czy może poczekać do wizyty u chirurga na ściągnięcie napletka? Czy coś zaszkodzi jak nie zdejmie . Ma we wtorek kontrolna
 

Igor1989

New member
Syn też już ma traumę bo najpierw był w marcu był leczony na stulejkę maścią że sterydami i w końcu zszedł napletek ale nie mógł zaciągnąć spowrotem i wylądowaliśmy na sor.
 

Trolo

Well-known member
Nikt generalnie nie powie czy coś się stanie czy nie bo tego nie wiemy. Może dojść do powstania stanu zapalnego jeżeli nie będzie odpowiedniej higieny po zsunięciu napletka. Jeżeli zakazi się szycie zacznie ropieć i będzie się gorzej goić. A może być tak, że nic się nie stanie. Także nie jestem w stanie przewidzieć co będzie.
 

Trolo

Well-known member
Syn też już ma traumę bo najpierw był w marcu był leczony na stulejkę maścią że sterydami i w końcu zszedł napletek ale nie mógł zaciągnąć spowrotem i wylądowaliśmy na sor.
To że tak powiem rodziców zaniedbanie z jego dzieciństwa. Rodzice powinni mu zsuwać napletek po urodzeniu i pilnować do wieku nastoletniego, aż sam zacznie to robić.
 

Igor1989

New member
To że tak powiem rodziców zaniedbanie z jego dzieciństwa. Rodzice powinni mu zsuwać napletek po urodzeniu i pilnować do wieku nastoletniego, aż sam zacznie to robić.
Tak ma pan rację . Jak miał 6 lat napletek zsuwał się po maści sterydowej . Potem był już starszy nie chciałam go dytykac itd wiadomo on też nie chciał. Pytałam czy odciąga i myje mówił że tak. Więc myślałam że wszystko jest ok. Aż do tego roku kiedy wylądowaliśmy w szpitalu i miał oddać mocz musiałam mu pomóc i okazało się że nie odciąga napletka. Czyli nie mówił mi prawdy ale dziękuję za wiadomości.
 

toastt

Well-known member
Jeżeli faktycznie nie da się go ściągnąć (nawet pomimo bólu) to uważam, że powinni Państwo udać się z synem do "świątecznej opieki zdrowotnej" (pomocy doraźnej w szpitalu). Mamy dziś piątek późny wieczór i do wtorku to jednak jest trochę czasu. Trzeba działać, żeby nie wdało się jakieś zakażenie. Jeśli by się okazało, że wszystko jest w porządku, to może warto byłoby poprosić lekarza o jakąś maść znieczulającą typu Lidoposterin, Lignocainum żel, którą by Państwo nakładali na penisa syna na kilka minut przed planowanym "ćwiczeniem" napletka i wówczas można by było ćwiczyć napletek bez sprawiania mu bólu czy innego dyskomfortu.
 

Igor1989

New member
Jeżeli faktycznie nie da się go ściągnąć (nawet pomimo bólu) to uważam, że powinni Państwo udać się z synem do "świątecznej opieki zdrowotnej" (pomocy doraźnej w szpitalu). Mamy dziś piątek późny wieczór i do wtorku to jednak jest trochę czasu. Trzeba działać, żeby nie wdało się jakieś zakażenie. Jeśli by się okazało, że wszystko jest w porządku, to może warto byłoby poprosić lekarza o jakąś maść znieczulającą typu Lidoposterin, Lignocainum żel, którą by Państwo nakładali na penisa syna na kilka minut przed planowanym "ćwiczeniem" napletka i wówczas można by było ćwiczyć napletek bez sprawiania mu bólu czy innego dyskomfortu.
Dziękuję za odpowiedź. Myślę żeby może trochę go pomoczył żeby skóra była bardziej miękka i wtedy próbować. Jutro będziemy próbowali. Jeśli się nie uda to podjedziemy na sor.
 

toastt

Well-known member
Nie jestem pewien czy można moczyć napletek te kilka dni po operacji. Nie jestem lekarzem, nie znam się na tym jak wygląda operacja przy użyciu lasera, ale jeżeli użyto w jej trakcie szwów rozpuszczalnych to wydaje mi się, że takie moczenie napletka może spowodować ich poluzowanie lub nawet całkowite przerwanie ich. Mam wrażenie, że te trzy dni po operacji to zbyt szybko na moczenie go. Dodatkowo może wdać się jakieś zakażenie, bo wilgoć sprzyja rozwojowi drobnoustrojów.
 

toastt

Well-known member
Szczerze to nie wiem, bo to jednak miejsce ze świeżą raną i jakiś łagodny krem nie wchodzi w grę. Może warto by było spróbować cienkiej warstwy zwykłej wazeliny kosmetycznej, ale tylko z zewnątrz i nie na ranę. W końcu baza maści detreomycyna to wazelina biała i żółta. Z drugiej jednak strony jak stosujecie Państwo detreomycynę, to przecież efekt będzie taki sam lub podobny.
Proszę wziąć jednak pod uwagę to, że wszelkie moje rady stosujecie Państwo na swoją odpowiedzialność, ponieważ jak już zaznaczałem - nie jestem lekarzem, ani nie wykonuję zawodu związanego z medycyną. Najlepiej chyba będzie jednak wybrać się z synem na opiekę doraźną lub SOR. To bardzo wrażliwa część ciała i domowe sposoby mogą nie wystarczyć.
 

mati12

Well-known member
Przeczytałem wątek jestem zdziwiony że w przypadku który Pani opisuje lekarz nie zastosował obrzezania tylko plastykę plastyka zawsze gorzej się leczy tym bardziej w przypadku młodego chłopaka szybko by się pod leczył po obrzezaniu jeżeli mogę zapytać miał robiony zabieg na NFZ ?
 

toastt

Well-known member
Ja mam podobne zdanie. Jeśli lekarz wiedział o tym, że syn źle znosi ból i widok rany, to od razu powinien zastosować u niego obrzezanie całkowite. Wykonując plastykę napletka naraża syna na ponowny ból i dyskomfort psychiczny, ponieważ plastyka napletka nie wyklucza w przyszłości ponownego pojawienia się stulejki, a nieumiejętnie wykonana nie wyklucza ponownego zabiegu jeden po drugim. Obrzezając go, syn oczywiście musiałby trochę pocierpieć, ale końcowy rezultat byłby już na całe życie i problem byłby rozwiązany.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
D Zabieg stulejki całkowitej dr Drabina Obrzezanie 11
K Zabieg stulejki i krótkie wędzidełka Stulejka 2
M Nietypowy zabieg stulejki Stulejka 49
A Zabieg Stulejki Obrzezanie 4
E Zabieg stulejki w Gdyni Stulejka 6

Podobne tematy

Do góry