Zabieg stulejki refundowany przez NFZ i niepełnoletność

goliathus

New member
Witam, mam 17 lat, mam stulejkę całkowitą (podczas wzwodu jak i podczas spoczynku nie mogę zdjąć napletka). Chciałbym to zmienić (nie wiem czego inni się boją), aczkolwiek nie stać mnie na zabieg (chodzę jeszcze do szkoły). Czytałem troszeczkę po internecie i doczytałem się, że zabieg ten może być przeprowadzony prywatnie (koszty to ok 1000zł +) a także za darmo (refundowany przez NFZ).
Przejdźmy do sedna...
1. Czy aby zabieg był refundowany przez NFZ trzeba mieć ukończony 18 rok życia? (18 urodziny będę obchodził dopiero we Wrześniu, a właśnie wtedy na 18 urodziny jadę do dziewczyny...).
2. Czy każda klinika urologiczna wykonuje zabiegi refundowane przez NFZ ?
3. Jakie są dodatkowe koszty po zabiegu? (mam na myśli, czy trzeba używać jakichś maści itp)
4. Rodzice nie wiedzą o moim problemie i nie chce im o nim mówić (nie jesteśmy tak "blisko", żeby na ten temat rozmawiać) i czy jest to jakąkolwiek przeszkodą (może musi być zgoda opiekunów?)


Z Góry dziękuję i pozdrawiam.
 

kristofer87z

New member
Ad. 1. Nie trzeba mieć 18 lat.
Prawda jest taka, że problem powinien być rozwiązany najwcześniej jak się da, niestety rodzice bardzo często mają nikłą świadomość na ten temat.
Ad. 2. Nie, musi mieć umowę z NFZ.
Ad. 3. Środki przeciwbólowe, antybakteryjne ~kilkadziesiąt złotych.
Ad. 4. Z tego co wiem, niestety musisz mieć zgodę rodziców.

Pozdrawiam.
 

goliathus

New member
W takim razie będę musiał poszukać takiej kliniki w najbliższym mieście, mam nadzieje, że znajdę taką która ma podpisaną umowę z NFZ (Najbliższe miasto to Katowice).
Najpierw zgłoszę się na badania do urologa, a później porozmawiam o tym z rodzicami - tutaj pojawia się kolejne pytanie, czy orientujesz się w kosztach takiej wizyty u urologa? (cholera wszystko się rozchodzi o kase..heh :).
 

Trolo

Active member
Każdy lekarz inaczej się ceni. Jedni biorą 80 inni 100. A na pewno znają się tacy którzy wezmą ponad 100 zł.
 
Do góry